Zlatan Ibrahimovič

Sisenando Maicon

Luis Jimenez

Marco Materazzi

83' Maniche - 49' Camoranesi, 63' Trezeguet
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 5 Stankovic, 4 Zanetti, 26 Chivu (45 Balotelli 83'); 11 Jimenez (29 Suazo 53'); 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (28 Maniche 63').(1 Toldo, 18 Crespo, 21 Solari, 24 Rivas). Trenér: Roberto Mancini

Juventus (4-4-2): 1 Buffon; 21 Grygera, 33 Legrottaglie, 3 Chiellini, 28 Molinaro; 7 Salihamidzic, 8 Camoranesi, 22 Sissoko, 11 Nedved (23 Nocerino 87'); 17 Trezeguet (9 Iaquinta 82'), 10 Del Piero. (12 Belardi, 2 Birindelli, 20 Palladino, 25 Stendardo, 30 Tiago). Trenér: Claudio Ranieri.

Materazzi

Ve šlágru 30.kola prohrál Inter Milán s Juventusem 1-2. Náskok v tabulce před druhým AS Řím se tak snížil na pouhé čtyři body. Utkání sice nerazzurri "překvapivě" dohráli v plném počtu, přesto výsledek znovu ovlivnil rozhodčí. Během čtyř dní už podruhé. Zatímco ve středu byl proti Janovu na konci první půle přísně vyloučen Pelé, tentokrát dal soupeř neregulérní gól. Ve 49.minutě se trefil Camoranesi z ofsajdu.

Inter se po inkasované brance nezlepšil a mohl inkasovat další branky. Překonat Julia Cesara se nakonec povedlo ještě Trezeguetovi po té, co mu nabil Nicolas Burdisso. V závěru za Inter málem dokázal vyrovnat střídající Maniche. Nejprve doklepl do sítě přihrávku Maicona a v nastaveném čase pak střílel v těžké pozici do tyče.

Mancini šokoval některými změnami v sestavě. Po supervýkonu Patricka Vieiry proti Palermu a odpočinku ve středečním duelu s Janovem se považovalo za jisté, že francouzský záložník je šetřen na souboj s Juventusem. Překvapivě však neseděl ani na lavičce. To samé potkalo i "vzbouřence" Figa, který si již zřejmě pro neshody s trenérem nezahraje. Ještě větší šok než nezařazení Vieiry do sestavy byla absence Estebana Cambiassa. Mancini o něm tvrdí, že je pro tým příliš důležitý, než aby mu dal v nějakém utkání volno. Proti Juventusu nehrál možná kvůli zranění...

Skvělý stoper Rivas zůstal pouze na lavičce a uprostřed obrany tak hrála dvojka, která letos nejčastěji chybuje - Nicolas Burdisso a Marco Materazzi. Oba dva v utkání hrubku vyrobili. Ta Argentincova byla potrestána gólem. Zranění jsou nadále Walter Samuel, Ivan Cordoba, Olivier Dacourt a Cesar. Kvli červené kartě nemohl hrát mladík Pelé.

Ofsajd Camoranesiho při gólu

V první půli byla hra vyrovnaná, trochu aktivnější byl Inter. První vážnější šanci měl Del Piero, ale byl dobře hlídán Maxwellem a tak nedokázal přesněji zakončit. V 18.minutě měl Inter dvě obrovské šance. Po centru z přímého kopu nedokázal Nicolas Burdisso dopravit míč do poloprázdné brány a hlavičkující Dejan Stankovič orazítkoval pouze břevno. Ve 34.minutě zaměstnal Buffona střelou z přímého kopu Cristian Chivu. Z následného rohu hlavičkoval Stankovič nad. O pět minut později na druhé straně nedokázal zakončit Alex Del Piero. Ibrovi chytil střelu z přímáku Buffon. Podobnou přízemní střelu vyslal na Julia Cesara Sissoko. I tentokrát však gólman nezaváhal.

Hned v první minutě druhé půle měl obrovskou šanci Pavel Nedvěd. Julio Cesar mu střelu skvělým zákrokem vyrazil. Ve 49.minutě propadla obranou dlouhá přihrávka Molinara. Camoranesi gólmana podstřelil a dostal Juventus do vedení. Vedení to však nebylo zasloužené, protože Argentinec využil svého ofsajdového postavení, gól neměl platit.

Slušnou střelu těsně nad vyslal na bránu střídající David Suazo. V 63.minutě spáchal doslova sebevraždu Burdisso. Po teči Del Piera se snášel k argentinskému obránci míč, který hlavou jen o kousek prodloužil za sebe. Přímo k nabíhajícímu Trezeguetovi, který na nic nečekal a napálil ho k tyči - 0-2. V 67.minutě mohl Interu zasadit smrtící ránu Del Piero. Po individuální akci jeho nebezpečnou střelu vyrazil Julio Cesar. Po další fatální hrubce jednoho ze stoperů - tentokrát díky laxnosti ve středu hřiště v podání Materazziho, šli Trezeguet a Del Piero na jednoho obránce a gólmana. Akci naštěstí zakončil Del Piero tvrdou ranou znovu do Julia Cesara. Snížení přišlo v 83.minutě. Po pěkné akci Suaza a hlavně Maicona v rohu hřiště, dostal míč na metr před brankovou čárou Maniche a nemohl nedat - 1-2. Inter se nadechl k závěrečnému tlaku a přestože si vypracoval jedinou šanci byl velmi blízko vyrovnání. Po akci středem poslal Stankovič míč patičkou do běhu Manichovi, který ho před vybíhajícím Buffonem dokázal nasměrovat na tyč.