Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 24 Rivas, 16 Burdisso, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 26 Chivu (14 Vieira 73'), 28 Maniche (11 Jimenez 67'); 8 Ibrahimovic (29 Suazo 69'), 18 Crespo. (1 Toldo, 23 Materazzi, 30 Pelé, 45 Balotelli). Trenér: Roberto Mancini

Lazio (4-4-2): 32 Ballotta; 29 De Silvestri (3 Kolarov 84'), 13 Siviglia, 25 Cribari, 2 Radu; 6 Dabo, 24 Ledesma, 85 Behrami; 19 Pandev; 9 Bianchi (17 Tare 89'), 18 Rocchi. (1 Muslera, 7 Rozenhal, 23 Meghni, 26 Mudingayi, 68 Manfredini). Trenér: Delio Rossi.

Crespo a Zanetti

Inter je v krizi. Za poslední měsíc dokázali nerazzurri vyhrát jen dva z osmi ligových zápasů. V tabulce však nadále zůstávají první s náskokem čtyř bodů. V 31.kole remizovali na Laziu Řím 1-1. Největší konkurent v boji o scudetto, AS Řím, uhrál stejný výsledek v Cagliari.

Inter byl proti Laziu lepší jen první poločas. Rychlý gól Crespa však nikdo další nenapodobil a tak první část skončila pouze 0-1. Po přestávce hráčům došly síly, přestali běhat a Lazio bylo blízko k otočení skóre. V 59.minutě vyrovnal Rocchi po té, co obrana Interu nezvládla ofsajdovou past. Domácí pak dvakrát ještě nastřelili břevno. Několik skvělých zákroků musel předvést gólman Julio Cesar.

Už i Roberto Mancini pochopil, že stoperská dvojice Burdisso-Materazzi nefunguje dobře. Matrix tak tentokrát zůstal pouze na lavičce a přednost před ním dostal Nelson Rivas. I on však situaci v obraně nezachránil. Inter doplácí na dlouhodobá zranění Ivana Cordoby a Waltera Samuela. Smutné na tom je to, že v následujících těžkých bojích o titul to lepší nebude. Do konce sezony je stále zraněn Olivier Dacourt, menší zdravotní potíže měli i Cambiasso, Cesar, Cruz a Vieira. Francouzský záložník si však oproti původnímu prohlášení trenéra nakonec pár minut zahrál. Marodka se však znovu zvětšila. Potíže mají Ibrahimovič a Suazo.

V 11.minutě si pěkně se Stankovičem narazil Maicon. Brazilský pravý bek si zaběhl za překvapenou obranu domácích a přihrávkou na střed našel osamoceného Crespa, který měl lehkou pozici - 0-1. Julio Cesar musel řešit první vážnější situaci o dvě minuty později. Hlavička Cribariho však nebyla příliš prudká. Za pár okamžiků však musel zasahovat u mnohem složitější akce Lazia. Ibrahimovič trestuhodně ztratil míč v obraně a Dabo nebezpečně vystřelil. Střelu navíc nešťastně tečoval někdo z obránců a Julio Cesar měl co dělat, aby na změnu směru stihl zareagovat. Na druhé straně se neujala Manichova střela a gólmana Balottu neprostřelil ve velké šanci ani Ibrahimovič. Další velmi slušnou příležitost měl Crespo, dopadl však stejně jako Ibra. Ještě před pauzou musel svoje kvality znovu ukázat Julio Cesar. Dělovku v podání Daba vytáhl nad břevno.

V 59.minutě poslal dlouhý lob za obranu Ledesma. Interisti se pokusili vystavit Rocchiho do ofsajdu, což se jim ale nepovedlo. Útočník Lazia pak chladnokrevně zakončil střelou k tyči - 1-1. O pět minut později se pokoušel Julia Cesara přelobovat Behrami. Brazilský gólman střelu konečky prstů vytáhl aspoň na břevno. Domácí pak reklamovali penaltu. Rozhodčí však žádný faul neviděl. Televizní záběry ukázali, že Maicon fauloval Behramiho před pokutovým územím. Utkání uzavřel krásnou ranou do břevna Dabo. Inter remízu udržel.