Mario Balotelli

Luis Figo

Vieira a Cambiasso

Mancini a Zanetti

21' Vieira, 74' Balotelli
Nejlepší hráč: Mario Balotelli

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 24 Rivas (23 Materazzi 63'), 16 Burdisso, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 14 Vieira, 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 18 Crespo (9 Cruz 57'), 45 Balotelli (7 Figo 83'). (1 Toldo, 11 Jimenez, 28 Maniche, 30 Pelé). Trenér: Roberto Mancini

Atalanta (4-4-1-1): 30 Coppola; 3 Belleri, 5 Manfredini, 26 Pellegrino, 6 Bellini; 79 Ferreira Pinto, 21 Tissone (15 De Ascentis 67'), 17 Guarente, 23 Langella (10 Inzaghi 73'); 72 Doni; 33 Floccari (9 Paolucci 80'). (1 Forsyth, 22 Padoin, 27 Capelli, 32 Fissore). Trenér: Luigi Del Neri

Inter zvládl veledůležité utkání a v cestě za obhajobou mistrovského titulu si pozvednul sebevědomí. Vyhrát na půdě nebezpečné Atalanty Bergamo se počítá a hráči si tak znovu dokázali, že záleží jen na jejich výkonech. Pokud si výkonnost udrží, scudetto by je nemělo minout. Do konce Serie A ale ještě zbývá šest kol. AS Řím také vyhrál a tak Inter k jistotě prvního místa potřebuje získat 14 bodů.

Černomodrým se v poslední době nedařilo. Z posledních osmi zápasů vyhráli jen dva a například v tabulce vytvořené podle výsledků z šesti posledních kol jim patřilo až 11.místo. V Bergamu však vyhrát dokázali. Na výhře 2-0 se góly podílel Patrick Vieira a mladíček Mario Balotelli, kterému dal trenér Mancini vedle Crespa přednost před uzdraveným Cruzem. Další útočníci - Ibrahimovič a Suazo jsou zranění. V obraně hrál na stoperovi s Rivasem znovu Burdisso a vypadá to tak, že pro Manciniho je momentálně Materazzi až třetí na řadě. Bohužel v poslední době nejlepší stoper Interu - Rivas se zranil a v 63.minutě musel být střídán. Na hříště se v druhé poločasu po delší době znovu dostal Luis Figo. Portugalský internacionál si letos moc nezahrál. I díky vážnějšímu zranění odehrál jen dvě celá ligová utkání.

První příležitost otevřít skóre měl Cambiasso. Jeho střela z první šla však těsně nad. Na druhé straně byl blízko k úspěchu Ferreira Pinto. Přízemní střelu u tyče jistil připravený Julio Cesar. V 21.minutě odcentroval z rohového kopu Mario Balotelli. Patrick Vieira dokázal v ostrém souboji přetlačit jednoho z obránců a hlavou zamířit přesně - 0-1. V dalších šancích hráče Interu zastavoval praporek asistenta rozhodčího kvůli ofsajdu.

Po přestávce se po přímém kopu ocitl před bránou sám Maicon. Prudký míč však nestačil nasměrovat mezi tři tyče. V 71.minutě zahodil velkou šanci Cruz. Po přihrávce Balotelliho ho rozhodil obránce Atalanty a nechtěně si pak ukopl míč do zámezí. Super akci předvedl Inter v 74.minutě. U zrodu byl gólman Julio Cesar, který vykopl míč od brány. Následovala obranná hlavička domácího hráče, hlavička Cambiassa na Stankoviče a akrobatická přihrávka z voleje do běhu Balotellimu. Sedmnáctiletý talent zachoval chladnou hlavu, brankáře si položil a zakončil do prázdné brány - 0-2.

Domácí zápas dohrávali bez vyloučeného Doniho, který viděl červenou kartu za protesty. V nastaveném čase pak hráči Atalanty jedinou svoji opravdovou šanci nevyužili. Míč hned dvakrát přeletěl pár metrů před brankovou čárou pokutovým územím. Nikdo ho však do sítě poslat nedokázal. Inter vyhrál 2-0.