Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-2):12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 26 Chivu; 5 Stankovic, 19 Cambiasso (29 Suazo 57'), 4 Zanetti, 6 Maxwell; 9 Cruz (24 Rivas 89'), 45 Balotelli (31 Cesar 37'). (1 Toldo, 18 Crespo, 28 Maniche, 30 Pelé). Trenér: Roberto Mancini

Torino (4-4-2): 31 Fontana; 7 Motta (9 Ventola 69'), 15 Dellafiore, 22 Di Loreto, 3 Pisano; 19 Diana, 5 Corini, 13 Grella (29 Bottone 72'), 11 Lazetic (20 Bjelanovic 86'); 10 Rosina, 77 Stellone. (44 Ferrauto, 8 Barone, 24 Asamoah, 33 Rubin). Trenér: Gianni De Biasi.

Julio Cruz

Inter je velmi blízko titulu. Ve 34.kole dokázal vyhrát v Turíně nad FC 1-0 a protože AS Řím doma pouze remizoval s Livornem zvětšil se rozdíl mezi těmito kluby v tabulce na šest bodů. V posledních čtyřech kolech Interu stačí dvě výhry na to, aby měl jistotu titulu. Třetího v řadě.

V průměrném utkání měli za začátku navrch domácí. Inter se nedostával přes dobrou defenzivu Turína do šancí. Když už však domácí udělali chybu, Inter toho hned využil a dal gól. Ve 30.minutě si na bližší tyči po centru z rohového kopu v podání Balotelliho našel míč Cruz a hlavou skóroval. Chvíli na to mohl Supermario vstřelit gól sám. Akrobaticky ale z otočky střelou z voleje nastřelil tyč. Gólman Fontana jen bezmocně sledoval, jak se míč odráží od tyče. V druhém poločasu se hra Interu zlepšila, přesto se odehrávalo v závěru drama. Nerazzurri nevyužili několik příležitostí k rozhodnutí zápasu. Cesar netrefil snad ze dvou metrů prázdnou bránu. Na druhé straně museli hasit obránci nebezpečí na poslední chvíli.

Už pětice hráčů je možná vyřazena do konce sezony. K již znamým Samuelovi, Cordobovi a Dacourtovi se přidali Luis Figo a Zlatan Ibrahimovič. Největší hvězda týmu se rozhoduje, zda raději nedá přednost odpočinku před blížícím se Mistrovství Evropy. Pokud se rozhodne pro risk a bude hrát, očekává se, že nastoupí nejdříve za čtrnáct dní v derby. Kvůli diskvalifikaci nemohl Mancini počítat ani s ústřední postavou zálohy. Patrick Vieira, hrající v poslední době ve velmi slušné formě, pykal za žluté karty. Ve středu pole tak hrál vedle Cambiassa Cristian Chivu, na stranách byli Javier Zanetti a Dejan Stankovič. Mladíček Balotelli dostal znovu příležitost v základní sestavě a znovu nezklamal. Stihl nahrát na gól a nastřelit tyč, než ho trenér z taktických důvodů vystřídal už ve 37.minutě, z čehož byl Ital hodně smutný.

Domácí byli ze začátku výrazně aktivnější. Po chybě Chivua střílel těsně vedle Rosina už ve druhé minutě. V 10.minutě to zkoušel dobře Lazetic z voleje. Chvíli na to chyběl domácím znovu jen kousek. Motta těsně minul. A znovu - 13.minuta a Stellone pálí z 25 metrů těsně vedle. Za další tři minuty to zkouší Rosina. Znovu velmi nebezpečná střela, na kterou Julio Cesar ani nereagoval, minula jen těsně tyč. Ve 22.minutě Di Loreto v dobré pozici nedokázal hlavičkovat do brány. Ve 30.minutě přišel pro domácí FC Turín šok. Inter využil hned první šanci a dostal se do vedení. Po centru Balotelliho z rohu, se protáhl mezi dvěma obránci Cruz a hlavou na přední tyči zakončil - 0-1.

Turínem inkasovaná branka otřásla a v útočné fázi přestal byl až tak nebezpečný. Navíc mohl dostat hned druhý gól. Mario Balotelli z otočky nečekaně vypálil z voleje a všichni jen sledovali, jak se míč odráží od tyče. Na druhé straně odpověděl Rosina. Z přímého kopu znovu nedokázal dostat střelu aspoň mezi tři tyče. Těsně před koncem poločasu dokázali domácí vstřelit gól. Stellone si však míč zpracoval rukou a dostal tak žlutou kartu. Branka samozřejmě neplatila.

V 62.minutě měli Turíňané po menší pauze znovu šanci. Grella ji nevyužil. O pár minut později Rosina nedokázal přesně zamířit z dobré pozice. V dalším náznaku šance pak musel před střídajícím exinteristou Ventolou na poslední chvíli zasahovat Burdisso. V 82.minutě byl blízko gólu Ventola. Julio Cesar mu však radost z branky skvělým zákrokem nedopřál. V nastaveném čase se hrálo nahoru dolu. Domácí chtěli vyrovnat a tak měl Inter možnost chodit do rychlých brejků. Stoprocentní šanci měl po Maiconově centru Cesar. Hlavou však kousek od brankové čáry nedokázal míč usměrnit do prázdné brány. Za Turín měl poslední šanci Di Loreto, nedokázal ji ale zakončit.

Hráči Interu si výhru velmi užívali a s fanoušky hodně oslavovali. Moc dobře si uvědomují, že teď jsou velmi blízko obhajobě titulu.