Mario Balotelli

David Suazo

Julio Cruz

Mancini a Zanetti

22' Cruz, 82' Materazzi - 90'+1' Biondini
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 26 Chivu, 6 Maxwell; 14 Vieira, 19 Cambiasso, 4 Zanetti, 5 Stankovic (23 Materazzi 75'); 9 Cruz (18 Crespo 85'), 45 Balotelli (29 Suazo 77'). (1 Toldo, 11 Jimenez, 24 Rivas, 28 Maniche) Trenér: Roberto Mancini

Cagliari (4-4-2): 4 Capecchi; 21 Canini, 6 Lopez (26 Mancosu 76'), 29 Bianco, 29 Ferri; 8 Biondini, 7 Cossu, 3 Del Grosso; 27 Jeda; 9 Acquafresca (19 Larrivey 46'), 32 Matri (33 Cotza 79'). (12 Koprivec, 5 Conti, 25 Acosta, 31 Agostini). Trenér: Davide Ballardini.

Interu chybí poslední krok. Na obhajobu titulu má hned tři matchbally. Pokud aspoň v jednom z posledních třech zápasech vyhraje, bude se těšit ze zisku třetího scudetta. První šanci bude mít hned příští neděli proti městskému rivalovi. Pokud se to povede, budou oslavy ještě o to sladší.

Nerazzurri šli v 35.kole za důležitou výhrou proti Cagliari zřetelným způsobem. Přesto se jim po gólu Cruze podařilo vstřelit důležitou pojistku v podobě druhého gólu až v 82.minutě. Hosté měli velkou šanci již ve třetí minutě. Nakonec se gólu dočkali až v nastavení po tečované střele. Branku Interu vstřelili Cruz a Materazziho. Pro Cruze to byla stá branka v Serii A. Balotelliho zásah neplatil pro ofsajd.

Dacourt, Samuel, Cordoba, Figo a Ibrahimovič hrát kvůli zranění nemohli. Kvůli čtvrté žluté kartě tentokrát nikdo nechyběl ale hned devět hráčů bylo v ohrožení - Balotelli, Burdisso, Cambiasso, Jimenez, Julio Cesar, Maicon a Stankovic. K nim je ještě potřeba doplnil zraněné - Cordobu a Figa. Nikdo žlutou neviděl a tak se všemi může trenér Mancini počítat na derby.

Sestupem ohrožené Cagliari se dostalo do obrovské šance hned ve třetí minutě. Matri prosprintoval obranou a sám před gólmanem Cesarem naštěstí zamířil jen těsně vedle. Inter sice v 8.minutě vstřelil gól. Balotelli se však neradoval, protože ho sudí pro hráčovo ofsajdové postavení v momentě přihrávky neuznal. Pak to mladý Ital párkrát zkoušel z dálky, ale neuspěl. Podobně dopadl i z bvoleje Cambiasso. Téměř ve stejném okamžiku, v jakém se AS Řím ujal vedení nad Turínem v souběžně hraném zápase, dostal do náskoku černomodré Julio Cruz. Argentinský střelec si naběhl na centr Vieiri a v tvrdém hlavičkovém souboji se dokázal prosadit. Cruz se navíc trefil posté v Serii A. Za nejlepším ligovým střelcem Interu Ibrou zaostává se dvanácti zásahy o tři góly.

Ve 42.minutě zahodil tutovku El Chuchu. Cruz vystřelil, gólman míč vyrazil před Cambiassa, který ho ale nedokázal nasměrovat do odkryté brány. Ve 49.minutě mohl hlavou vyrovnat Jeda. Cambiasso míč ale na brankové čáře zastavil. Svůj teprve druhý gól v lize se pokusil vstřelit v 64.minutě Stankovič. Brankář jeho střelu chytil. O deset minut později těsně minul Cruz a také střídající Suazo. Až v 82.minutě se trefil Matrix. V pokutovém území si dokázal najít to správné místo a po centru Chivua zamířil hlavou přesně k tyči - 2-0.

V 93.minutě se dostal ke střele Biondini a Materazzi tečoval jeho střelu tak nešťastně, že Julio Cesar neměl v bráně šanci. V poslední šanci zastavil střídajícího Crespa ofsajdový praporek.