Maicon a Cambiasso

Roberto Mancini

Inter-Siena

Vieira a Matarazzi

11' Vieira, 45' Balotelli - 30' Maccarone, 69' Kharja
Asistence: Balotelli, Vieira
Žluté karty: Materazzi 28' - Ficagna 42', Kharja 52', Coppola 58', Vergassola 60', Rigano 78'
Nejlepší hráč: Patrick Vieira

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi; 6 Maxwell (18 Crespo 81'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso (30 Pelé 85'), 14 Vieira; 11 Jimenez; 9 Cruz, 45 Balotelli (29 Suazo 63'). (1 Toldo, 24 Rivas, 28 Maniche, 31 Cesar). Trenér: Roberto Mancini

Siena (4-3-2-1): 1 Manninger; 33 Ficagna, 90 Portanova, 15 Loria, 21 Rossi; 8 Vergassola, 5 Codrea (22 Alberto 46'), 14 Galloppa (9 Rigano 65'); 6 Kharja, 20 Locatelli (55 Coppola 46'); 32 Maccarone. (31 Eleftheropoulos, 11 De Ceglie, 13 Rossettini, 7 Frick). Mario Beretta..

Matrix :-(

Průšvih. Inter nedokázal využít domácího prostředí a neporazil Sienu, které prakticky již o nic nejde. Za selhání může tvrdě zaplatit. AS Řím body s Atalantou neztratil a stáhl náskok Interu v tabulce na jediný bod. Inter nevyužil druhý mečbol a v posledním kole Serie A musí uhrát aspoň stejný výsledek jako AS Řím. Oba týmy hrají na hřištích týmů, které bojují o záchranu. Parma hostí Inter a k záchraně ji nemusí stačit ani případná výhra. Catania hraje s AS Řím a pokud Parma nevyhraje, může s Římem i prohrát.

Inter proti Sieně dvakrát vedl, vedení však do konce neudržel. Smolařem zápasu byl Materazzi, který na začátku utkání hlavičkoval pouze do břevna, v druhém poločasu zastavil tělem možná gólovou střelu Cruze a hlavně neproměnil penaltu. Tu sudí Gabriele Gava nařídil po faulu právě na tohoto hráče. Matrix se provinil proti nepsaným pravidlům a jako faulovaný hráč se ujal zahrávání pokutového kopu. Navíc na něj byl určený až jako třetí v pořadí. Nepříliš prudkou střelu ke straně mu gólman chytil...

Seznam zraněných se moc nezměnil. Mancini nemohl počítat se Samuelem, Ibrahimovičem, Cordobou, Dacourtem a Figem. Navíc mimo byl i Cristian Chivu, kterému se obnovilo zranění ramene. Rivas zůstal na lavičce a tak na stoperské dvojici bylo duo Materazzi-Burdisso. V záloze byl samozřejmě Cambiasso a Vieira. Před Stankovičem dostal přednost Jimenez. Do základu se vrátil i Balotelli. Špatnou zprávou je, že se zranil Cambiasso a v posledních dvou zápasech sezony bude chybět.

Inter na hosty vlétnul hned od začátku. Vieira pálil těsně vedle. V 10.minutě si naběhl na roh Balotelliho Marco Materazzi a hlavou nastřelil břevno. Hned o minutu později se kopal další roh a Patrick Vieira si našel místo a povedenou hlavičkou poslal Inter do vedení. Oficiální stránky klubu v té době psaly, že nerazzurri drží jednou rukou scudetto. V té době nic nenasvědčovalo tomu, že by se oslavy po utkání měly pokazit. Inter byl aktivní a svého soupeře tlačil. Sprcha přišla ve 30.minutě. Z ojedinělé akce Siena vyrovnala. Maccarone z pravé strany prostřelil Julia Cesara. Burdisso přišel se svým skluzem pozdě.

Ve 37.minutě zablokoval Materazzi střelu svého spoluhráče Maxwella. Kdyby se tak nestalo, mohl to být možná gól. V tomto utkání to však nebylo z jeho strany naposledy. V 41.minutě se Siena dostala do druhé šance a hned z toho mohl být i druhý gól v síti domácích. Julio Cesar však dobře zmenšil úhel Rossimu a ten se v rychlé akci neprosadil. Na druhé straně hlavičkoval po Balotelliho přímáku Materazzi vedle. Těsně před závěrečným hvizdem v prvním poločasu však San Siro vybuchlo nadšením. Maicon hodil dlouhý aut, Vieira jej u koncové čáry prodloužil přímo před bránu, kde byl zcela volný Balotelli a bylo to 2-1!

Dvě minutu po přestávce mohl zvýšit vedení Cruz, ale pálil jen do boční sítě. V 69.minutě Siena znovu vyrovnala. Po několika chybách v obraně Interu, kdy hráči při odkopu míče nahráli přímo soupeři se dostal balón ke Kharjovi, který střelou z hranice šestnáctky zamířil přesně k tyči. Pět minut po té, mohl Cruz Interu vedení vrátil Jeho dobrou střelu však nepochopitelně zastavil ležící Materazzi. Už podruhé... V další dobré pozici byla Cambiassova střela zblokována na roh. A po něm to přišlo. Materazzi se v pokutovém území přetahoval s jedním s obránců a po souboji skončil na zemí. Sudí Gava nařídil penaltu. Nutno říct, že hráči se drželi vzájemně. Přestože "postižený" Materazzi na penaltu jako první určený nebyl, Cruzovi míč nedal. Nepříliš povedenou střelou pak dal Manningerovi šanci vyniknout. Ten toho využil a penaltu chytil.

Matrix :-( Matrix :-(
Inter měl necelých dvacet minut na to, aby dal tolik důležitý gól. Siena se stáhla do obrany a přestože jí o nic nešlo, Interu dát tři body rozhodně nechtěla. Hráči nerazzurri začali být nervózní a často míč jen nakopávali dopředu. Tam už byli i další útočníci Suazo a Crespo. V 86.minutě minutě měl velkou šanci Jimenez. Hlavičkoval však těsně vedle. Víc šancí nepřišlo. Inter pouze remizoval 2-2 a vyprodaný stadion smutněl.