Adriano

Esteban Cambiasso

Inter

Adriano a Maicon

76' Adriano, 100' Cambiasso, 104' Ibrahimovič - 79' Rossi
Asistence: Maxwell, Ibrahimovič (vyražená střela), Obinna (založil akci)
Nejlepší hráč: Maicon

INTER (4-3-1-2): 1 Toldo; 13 Maicon, 16 Burdisso, 25 Samuel, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 26 Chivu, 20 Muntari (21 Obinna 46'); 11 Jimenez (19 Cambiasso 73'); 18 Crespo, 10 Adriano (8 Ibrahimovic 76'). (22 Orlandoni, 33 Mancini, 39 Santon, 77 Quaresma). Trenér: José Mourinho

FC Janov (4-4-2): 73 Scarpi; 25 Biava, 13 Ferrari, 26 Bocchetti, 23 Modesto (4 Criscito 49'); 7 Rossi, 77 Milanetto, 28 Juric; 68 Vanden Borre (11 Olivera 53'), 14 Sculli, 20 Mesto (15 Papastathopoulos 46'). (1 Lamanna, 16 Cofie, 17 Jankovic, 31 El Shaarawi). Trenér: Gian Piero Gasperini.

Maicon

Neuvěřitelný zápas prožili hráči Interu v osmifinálovém duelu Italského poháru s Janovem. Přestože hráli na domácím stadionu již od 20.minuty v početní výhodě, měli možnost zahrávat penaltu, v druhém poločase prakticky nepustili soupeře přes polovinu hřiště, nedokázali využít nespočet stoprocentních šancí více než jednou a po 90 minutách hráli s FC Janov 1-1. Hostující tým totiž dokázal potrestat snad jedinou chybu obrany Interu. Parádní trefou do šibenice se trefil Rossi. Podle nových pravidel se osmifinále hraje pouze na jedno utkání a po nerozhodném výsledku nasleduje prodloužení. Až v něm se dokázali nerazzurri prosadil a zaslouženě postoupili do čtvrtfinále, v kterém se střetnou s AS Řím. S tímto celkem se v posledních čtyřech letech pokaždé utkali až ve finále.

Kvůli kartám nemohli nastoupit Cruz a Materazzi. Zranění nepustilo na trávník Cordobu, Stankoviče a Vieiru.

Inter začal poměrně svižně. Do šancí se dostával Jimenez, Crespo i Adriano. Všichni však byli neúspěšní. Zahrozil i Janov. Po chybě Samuela byl v šanci Vanden Borre. Ve 20.minutě fauloval na hranici pokutového území Biava Adriana a sudí po diskuzi s asistentem nařídil penaltu. Tu sám postižený ale nedokázal proměnit. Střelu z jeho pohledu k levé tyči gólman Scarpi vyrazil. Ke konci poločasu Inter přidal na obrátkách. Přesto kýžený gól, který by přinesl uklidnění nepřicházel. Hlavička Adriana v síti neskončila.

Po přestávce Inter totálně ovládl hru. Hosté se přes polovinu dostali snad jen dvakrát. Jednou však z toho byl gól. Ještě před tím ale dokázal neuvěřitelné šance spálit Adriano, Crespo, Maicon, Obinna i Zanetti. Vytoužený gól přišel po Maxwellově centru v 76.minutě. Hlavou se trefil Adriano a gestem naznačil, že z něj konečně spadla nervozita. Vzápětí ho nahradil Ibrahimovič. Šok však přišel o tři minuty později. Janov z nenapadné šance pěknou ranou vyrovnal. Inter kvůli velkému mrazu nechtěl prodloužení a hnal se za výhrou téměř za každou cenu. Šance však začal pálit i Ibrahimovič a tak se šlo do prodloužení.

V něm pokračovala obehraná písníčka. Inter útočil, Janov bránil. po další sérii zahozených tutovek přišel téměř náhodný gól Ibrahimovič nepovedeně vystřelil, míč však nadělal velké problémy gólmanovi Scarpimu a dobíhající Cambiasso uklidil vyražený míč do sítě. Chvíli na to našel Obinna v šestnáctce Ibru, kterému se na první pokus nepodařilo překonat Scarpiho. Vyběhnutého gólmana však nakonec přeci jenom pokořil. Lehká střela prošla brankáři mezi nohama a kolem tyče se došourala do brány - 3-1.