=> Zobraz vše

Hernan Crespo

Francesco Toldo

Mario Balotelli

9' Cassano, 30' Pazzini, 42' Pazzini
Asistence: -
Žluté karty: Gastaldello 25', Gastaldello 59' - Cordoba 53', Balotelli 57', Materazzi 87', Zanetti 87'
Nejlepší hráč: Hernan Crespo

INTER (3-4-3): 1 Toldo; 2 Cordoba, 23 Materazzi, 24 Rivas (13 Maicon 46'); 4 Zanetti, 14 Vieira, 20 Muntari, 6 Maxwell (18 Crespo 60'); 33 Mancini, 10 Adriano, 45 Balotelli (21 Obinna 67'). (22 Orlandoni, 5 Stankovic, 11 Jimenez, 19 Cambiasso). Trenér: José Mourinho

Sampdoria (3-5-2): 1 Castellazzi; 16 Campagnaro (77 Da Costa 74'), 28 Gastaldello, 84 Raggi; 20 Padalino, 21 Sammarco, 17 Palombo, 19 Franceschini, 46 Pieri; 10 Pazzini (23 Stankevicius 66'), 99 Cassano (11 Bellucci 85'). (90 Fiorillo, 3 Ziegler, 29 Ferri, 88 Dessena). Trenér: Vittorio Russo (Walter Mazzarri byl diskvalifikován)

Toldo

Inter utrpěl v prvním utkání semifinále Italského poháru v Janově debakl. Se Sampdorií prohrál 3-0 a v odvetě ho čeká nesmírně těžký úkol. Všechny branky vstřelili domácí během prvního poločasu. Od 59.minuty hráli bez vyloučeného Gastaldella, přesto se dokázali ubránit tlaku Interu a neinkasovali. José Mourinho poslal na trávník spíše náhradní tým a vyzkoušel s ním i nové rozestavění 3-4-3. Podle výsledku je zřejmé, že s ním tým úspěch neměl. Sampdoria si během čtyř dní připsala skalp obou milánských velkoklubů. V neděli porazila AC v lize 2-1.

Mourinho do utkání nemohl počítat se zraněným Ibrahimovičem, Samuelem, Burdissem a Chivuem. Navíc chřipkou onemocněl Davide Santon. Pouze na lavičce zůstali Stankovič, Cambiasso a Maicon, tedy hráči základní sestavy. Julio Cesar měl volno. Maicon se dostal na hřiště o přestávce.

Obrana Interu nepracovala v prvním poločasu dobře. Hned v 9.minutě vyrobil totální hrubku Nelson Rivas. Při rozehrávce na vlastní polovině hřiště si ukopl míč a Cassano měl proti Toldovi snadnou pozici - 1-0. Druhý gól padl po rohovém kopu. Palombo odcentroval, Raggi ho posunul za obranu a připravený Pazzini z těsné blízkosti hlavou překonal Tolda - 2-0. O 12 minut později obelstil Cassano Rivase a před vybíhajícím Materazzim vyslal pěknou přihrávku do prostoru. Té se zmocnil Padalino a z úhlu vystřelil. Toldo míč vyrazil a vracející se Cordoba ho v nepříliš dobré pozici nechtěně přistrčil přímo Pazzinimu - 3-0.

Inter začal být lepší až po vyloučení zmíněného Gastaldella. Ten viděl druhou žlutou kartu za faul na Balotelliho. Na hřiště ještě před tím přišel Crespo a byl to právě on, kdo byl nejvíc vidět. Hru oživil i Obinna, který nahradil Maria Balotelliho. Ten byl z trávníku odnesen na nosítkách a vypadalo to, že byl v bezvědomí. Chvíli před tím v plné rychlosti narazil na tyč brány. Přestože se hned po nárazu usmíval a vypadal v pohodě, při cestě na vlastní polovinu, se uprostřed hřiště složil. Ve zpomalených záběrech televize bylo vidět, že se italský útočník o tyč zastavil hrudí. Hlavou se jí nedotkl.

Crespo zaměstnal Castellazziho přízemní střelou a dvěma hlavičkami. Neuspěl. Stejně dopadl i Obinna po pěkné akci vně pokutového území. Mancini pálil z 20 metrů těsně vedle. Smůlu měl i Adriano, jehož povedenou střelu zastavil skvělý brankář Sampdorie.

Výsledek se už nezměnil a José Mourinho si od svého letního připsal největší prohru jako trenér Interu. Odveta je na programu 22.dubna.