Julio Cesar

Ivan Cordoba

Luis Figo

Zlatan Ibrahimovič

4' Vidič, 49' Ronaldo
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-3-1-2) : 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 39 Santon; 14 Vieira (20 Muntari 46'), 19 Cambiasso, 4 Zanetti; 5 Stankovič (10 Adriano 58'); 8 Ibrahimovič, 45 Balotelli (7 Figo 70'). (1 Toldo, 6 Maxwell, 9 Cruz, 24 Rivas) Trenér: José Mourinho

Manchester United (4-4-1-1) : 1 Van der Sar; 22 O'Shea, 5 Ferdinand, 15 Vidic, 3 Evra; 7 Ronaldo, 16 Carrick, 18 Scholes (8 Anderson 70'), 11 Giggs; 10 Rooney (13 Park 84'); 9 Berbatov. (12 Foster, 23 Evans, 24 Fletcher, 28 Gibson, 32 Tevez). Trenér: Alex Ferguson

Julio Cesar

Inter prohrál v Manchesteru 0-2 a znovu se loučí s Ligou mistrů již v osmifinále. V kvalitním šlágru středečních zápasů soutěže Inter neměl dostatek štěstí. Ibrahimovič nastřelil břevno, Adriano v druhém poločasu tyč. Domácí vstřelili obě branky ve 4.minutě obou poločasů.

Mourinho měl problémy se stopery. Materazzi a Chivu byli zranění a Rivas neměl po předchozím zápase důvěru. Naštěstí se stihl dát do pořádku Samuel, takže ve středu obrany byl s Cordobou. Inter tak nakonec nastoupil v ideální sestavě. Ve středu zálohy dostal příležitost Vieira. Protože však nepřesvědčil, přišel na jeho místo o přestávce Muntari. V útoku byl vedle Ibrahimoviče tentokrát Balotelli. Adriano přišel na trávník až půl hodinu před koncem a hru oživil.

Úvod zápasu nemohl pro domácí fotbalisty začít lépe. Hned ve čtvrté minutě si na Ronaldův rohový kop vyskočil Vidič, který se lehce zbavil bránícího Patricka Vieiry, a přesnou hlavičkou rozjásal všechny fanoušky United. Poté se utkání odehrávalo především mezi dvěma šestnáctkami, domácí byli ale daleko nebezpečnějším týmem. Interu dělaly velké problémy kolmé přihrávky za obranu, které museli obránci hasit na poslední chvíli.

Italský klub se první vážnější příležitostí prezentoval po půlhodině hry, a hned to byla šance z kategorie těch gólových. Obrana Manchesteru nepokryla Ibrahimoviče, který ale svoji hlavičku nasměroval pouze do břevna. Ve 36. minutě domácím příznivcům zatrnulo podruhé, do míče se z dálky opřel Stankovič a balón jen o centimetry minul pravý horní růžek Van der Sarovy branky. Z následného protiútoku zahrozil Manchester, konkrétně O'Shea, který se po výborné přihrávce Rooneyho zjevil úplně sám před brankářem Julio Césarem, ale překonat ho nedokázal.

Pět minut před poločasovým hvizdem to vypadalo, že domácí obraně došel dech, čehož hojně využívala dvojice Stankovič - Ibrahimovič, která dělala Manchesteru velké problémy. Prvně jmenovaný netrefil v dobré pozici ideálně míč a branku přestřelil. Švédský kanonýr zase utekl domácí obraně, ale jeho střela měla opačnou rotaci a skončila těsně vedle tyče domácí svatyně.

Začátek druhého půle jako by z "oka vypadl" poločasu prvnímu. V právě probíhající čtvrté minutě totiž Rooney poslal míč do pokutového území Interu, kde už číhal Cristiano Ronaldo a před vybíhajícím gólmanem J.Césarem poslal hlavou United do dvoubrankového vedení.

Hosté se s dosavadním průběhem hry nechtěli smířit a po hodině hry se ve velké šance objevil střídající Adriano, pro kterého to byl teprve druhý kontakt s míčem na hřišti. Adriano se ve vzduchu akrobaticky položil do centru Cambiassa, ale trefil pouze tyč.

Ani v dalších minutách nedokázali fotbalisté Interu dostat Manchester pod tlak a žádnou vážnější příležitost si už nevytvořili. Domácí tým kombinoval na vlastní polovině a hostům míč téměř "nepůjčil". Tento obraz hry vydržel až do závěrečného hvizdu, který poslal Manchester do dalších bojů prestižní soutěže. Inter se tak s Ligou mistrů loučí znovu v osmifinále.

Vidic (SKY SPORTS | ENG | HQ | X264/XVID | 624x352) [ali_cdaman]
Ronaldo (SKY SPORTS | ENG | HQ | X264/XVID | 624x352) [ali_cdaman]
Vidic (HD Swiss | Sky Sports Audio | 1280 x 720 | x264 | MediaFire) [Frozen]
Ronaldo (HD Swiss | Sky Sports Audio | 1280 x 720 | x264 | MediaFire) [Frozen]
Download LQ (UEFA CL.Extended Highlights | LQ WMV)
Download HQ 1/3 (UEFA CL.Extended Highlights | LQ WMV)
Download HQ 2/3 (UEFA CL.Extended Highlights | LQ WMV)
Download HQ 3/3 (UEFA CL.Extended Highlights | LQ WMV)
1.pol Download MediaFire - 1/6 (SKY SPORTS | ENG | HQ | X264/XVID | 624x352) [ali_cdaman]