Marco Materazzi

Zlatan Ibrahimovič

Ivan Cordoba

Schaaf a Mourinho

63' Pizarro, 81' Rosenberg - 88' Ibrahimovic
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (4-3-3) : 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 23 Materazzi (6 Maxwell 46'), 16 Burdisso; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (45 Balotelli 71'); 77 Quaresma, 10 Adriano (8 Ibrahimovic 46'), 33 Mancini. (22 Orlandoni, 7 Figo, 11 Jimenez, 39 Santon). Trenér: José Mourinho

Werder (4-3-1-2) : 1 Wiese; 8 Fritz, 29 Mertesacker, 15 Prödl, 2 Boenisch; 22 Frings, 7 Franjes (25 Niemeyer 89'), 14 Hunt; 11 Özil (20 Jensen 90'+2'); 24 Pizarro, 9 Rosenberg. (33 Vander, 3 Pasanen, 5 Tosic, 6 Baumann, 17 Husejinovic). Trenér: Thomas Schaaf.

Cordoba

Inter si udělal v základní skupině Ligy mistrů pěknou ostudu. Do osmifinále sice z lehké skupiny postoupil, ale pouze s osmi body na kontě a z druhého místa. Pokud Mourinho před zápasem tvrdil, že si jeho svěřenci zatím postup nezasloužili, tak po prohraném zápase v Brémách 1-2, to platí dvojnásob. Zatímco v prvním poločasu se hrála vyrovnaná partie, po přestávce byl Werder lepší a naprosto zaslouženě zvítězil. Inter se zmohl jen na branku Zlatana Ibrahimoviče, který se trefil poprvé v letošní Lize mistrů.

Mourinho šetřil jen Stankoviče, Maxwella a Ibrahimoviče. Dva posledně jmenované však stejně na trávník v poločase poslal. Z jeho ideální sestavy chyběl ještě Samuel, který není na soupisce Ligy mistrů a Julio Cruz, který má svalové problémy. Novým zraněným je Marco Materazzi, který má po úderu loktem zřejmě zlomenou lícní kost. Poločas dohrál, přestože se mu zranění stalo již v 17.minutě.

Kapitán Javier Zanetti vyrovnal klubový rekord G. Bergomiho v počtu startů v evropských pohárech. Byl to jeho 117. zápas.

V prvním poločasu byli domácí o něco málo aktivnější než Inter. Mnoho práce však Juliovi Cesarovi nenaděli. Ten měl potíže jen s hlavičkou do Pizarra. Po přestávce to vypadalo, že se styl hry nezmění. V 63.minutě však Özilovu střelu z dálky Julio Cesar vyrazil a obrana nedokázala pokrýt dobíhajícího Pizzara - 1:0. V ten moment si zřejmě hráči Werderu uvědomili, že tímto způsobem by mohla vést cesta k dalším brankám a začali pálit na Cesara jednu ránu za druhou. Brazilský gólman měl s většinou střel překvapivě potíže. Dost často se stávalo, že balóny vyrážel před sebe a tak defenziva Interu měla co dělat, aby hráči v zelenobílých dresech nemohli dorážet. Šance měli Özil, Franjes, Pizarro a Hunt. Inter však mohl vyrovnat. Burdissovu povedenou hlavičku vyrážel na čáře obránce Fritz. Další šanci měl střídající Balotelli. Jehlo hlavička šla nad. Druhý zásah do černého se povedl Werderu. Hráči nebyli důslední v obraně a zbytečně nechali soupeři vybojovat míč. Akci založil Özil, který našel před bránou Rosenberga a bylo to 2:0.

Rozdíl ve skóre se podařilo zmírnit Ibrahimovičovi. Po pěkném sólu Maxwella se opřel z 22 metrů do míče a technickou střelou napálil míč o tyč do brány. Inter však na vyrovnání neměl. Naopak třetí zásah mohl dostat od Jensena. Julio Cesar však předvedl výborný zákrok.