Zlatan Ibrahimovič

Sulley Ali Muntari

Andrade Maxwell

Inter-Catania

43' Quaresma, 48' Terlizzi vl. - 42' Plasmati
Asistence: -, Muntari (aut. vhazování)
Žluté karty: Vieira 59', Maicon 83' - Tedesco 45', Ledesma 61', Biagianti 66', Dica 75', Paolucci 90'+3'
Nejlepší hráč: Maicon

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 16 Burdisso, 23 Materazzi, 6 Maxwell; 77 Quaresma (33 Mancini 78'), 20 Muntari, 14 Vieira, 7 Figo (4 Zanetti 46'); 8 Ibrahimovic, 45 Balotelli (19 Cambiasso 67'). (1 Toldo, 2 Cordoba, 9 Cruz, 10 Adriano). Trenér: José Mourinho

Catania (4-3-3): 1 Bizzarri; 21 Silvestri, 23 Terlizzi, 6 Stovini, 4 Silvestre; 27 Biagianti, 8 Ledesma, 19 Tedesco (20 Antenucci 74'); 25 Martinez (10 Dica 62'), 16 Plasmati (9 Paolucci 62'), 7 Mascara. (12 Kosicky, 2 Sardo, 3 Sabato, 17 Baiocco). Trenér: Walter Zenga.

Vieira

Inter znovu neoslnil, naštěstí však tři body získal. Ve 2.kole Serie A měl sice po celou dobu zápasu územní převahu nad Catanii, hosté však šli hned z první šance do vedení a Inter se štěstím skóre otočil. Obě branky které vstřelil si dali hráči Catanie sami. Na konci poločasu byl Interu přísně vyloučen Muntari a tak jeho hráči měli situaci o to složitější. Výhra 2-1 je však zasloužená. Premiéru v soutěžním utkání si odbyl nově přichozí muž - Ricardo Quaresma. Debut si osladil gólem. Jeho střelu šajtlí tečoval Mascara.

Mourinho tentokrát vsadil na sestavu se dvěma útočníky a tak se dostalo na Balotelliho. Překvapivě pouze na lavičce zůstal Javier Zanetti, Cambiasso si zahrál jen posledních 25 minut. Zranění jsou nadále Samuel, Chivu, Stankovič, Dacourt a Jimenez. Burdissovo zranění nebylo vážné, Vieira se po zranění také zapojil do hry.

Před utkáním dostal bývalý legendární gólman Interu Walter Zenga a zároveň současný trenér Catanie dres nerazzurri s číslem 473 od Zanettiho. Tribuny ho bouřlivě přivítali. Objevila se i choreografie s nápisem W1Z. Inter se do útoku nehnal a tak se ani do mnoha šancí nedostal. První z nich měl Ibrahimovič, který hlavičkoval vedle. Druhou měl Muntari. Míč však měl za sebou a tak ho v blízkosti brány nedokázal do brány kopnout větší silou, gólman Bizzarri ho chytil. Ve 42.minutě byli domácí v obraně nepozorní, přišel centr z levé strany, Plasmati přeskočil Muntariho a hlavou poslal Catanii do překvapivého vedení. Inter vyrovnal v zápětí. Ricardo Quaresma zřejmě centroval, jenže hostující Mascara balón tečoval a ten tak překvapil brankáře. Bizzarri na přední tyči míč nedokázal vyrazit a ten tak skončil v síti - 1-1.

Další významná událost přišla ve 45.minutě. Muntari si po souboji s Tedescem nedával pozor a soupeře udeřil rukou do obličeje. Muntari měl sice Tedesca za zády ale přesto se zdálo, že o něm moc dobře věděl. Hráč Catanie se však ukázal jako velký simulant a skácel se na zem, jako kdyby dostal ránu pěstí. Rozhodčí pak Muntarimu neukázal pouze žlutou ale rovnou červenou kartu! Tedesco dostal žlutou.

Oslabený Inter hrál v druhém poločasu stejnou hru. Držel míč a hledal okénka v obraně soupeře. Ve 48.minutě měl navíc velké štěstí. Maicon hodil do pokutového území dlouhý aut a Terlizzi jej trefil hlavou takovým způsobem, že se od vzdálenější tyče odrazil do brány a gólman Bizzarri míč chytil až kousek za brankovou čárou. Žádný televizní záběr však stoprocentně nepotvrdil, že míč skutečně brankovou čáru přešel. V 58.minutě měl obrovskou šanci Burdisso. Pár metrů před bránou však nedokázal v těžké pozici pořádně trefit míč. Navíc kdyby ho nechal být, byl za ním připravený Vieira... V 85.minutě byl v obrovské šanci po přihrávce od Manciniho Ibra. Gólmana však nepřekonal. A nepovedlo se mu to ani na podruhé, když po obloučku znovu od Mancinho akrobaticky mířil pouze do míst, kde byl připravený Bizzarri.