Esteban Cambiasso

Zlatan Ibrahimovič

Sulley Ali Muntari

Victor Nsofor Obinna

6' Ibrahimovic, 47' Ibrahimovic, 54' Stankovic, 56' Obinna
Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

INTER (4-3-3): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 26 Chivu, 4 Zanetti; 5 Stankovic (15 Dacourt 78'), 19 Cambiasso, 20 Muntari; 21 Obinna, 8 Ibrahimovic (9 Cruz 83'), 77 Quaresma (33 Mancini 69'). (1 Toldo, 10 Adriano, 25 Samuel, 45 Balotelli). Trenér: José Mourinho

AS Řím (4-3-3):32 Doni; 3 Cicinho, 15 Loria, 4 Juan, 17 Riise; 16 De Rossi, 8 Aquilani; 11 Taddei (89 Okaka 75'), 20 Perrotta (33 Brighi 78'), 9 Vucinic; 10 Totti (24 Menez 69'). (25 Arthur, 7 Pizarro, 22 Tonetto, 23 Montella). Trenér: Luciano Spalletti.

Ibra a Maicon

Mise splněna, Řím byl smeten z povrchu zemského, jsme první. Tak nějak mohli po utkání 7.kola Serie A hlásit výsledky hráči Interu svému trenérovi. Zostudili římské AS před jeho vlastními diváky a vyhráli 4-0. Domácí se nepoučili, loni to vypadalo téměř stejně - Inter vyhrál 4-1. Naposledy dokázal Řím porazit nerazzurri na svém hřišti v sezoně 2003/04.

Pro zranění nemohli hrát Luis Figo, Patrick Vieira, Nicolas Burdisso, Nelson Rivas a Marco Materazzi. Adriano se nedostal ani na lavičku, protože se ve čtvrtek dostavil pozdě na trénink, což Mourinho tolerovat rozhodně nehodlá. I díky tomu se na trávní překvapivě od úvodních minut dostal mladý Obinna. První start v základní sestavě ozdobil gólem. Cruz a Balotelli začínali na lavičce, pozice Ibrahimoviče v základní jedenáctce je neohrozitelná.

První gól vstřelil již v páté minutě Ibra. Maicon ho našel dlouhým nákopem za obranu, Římanům selhal ofsajd systém a gólman Doni se ukvapil a zbytečně vyběhl z brány. Švédsky střelec ho s přehledem přehodil. V další velké šanci se po krásném sólu a narážečce se spoluhráčem ocitl Maicon. Sám před gólmanem však přestřelil. Na druhé straně střílel De Rossi vedle. Za Inter oplatil Maicon, střelou z úhlu si však Doni pohlídal. Blízko gólu byli domácí těsně před přestávkou. Vučiničovu hlavičku tečoval Chivu a Cesar musel vyrážet balón nad břevno.

AS nevyšel ani začátek druhé půle. Po nenápadné akci se prosadil Ibrahimovič, v obstřelení gólmana mu nezabránil ani obránce - 0-2. Snížit mohl Cicinho, skvělý Julio Cesar mu však střelu zblízka vykryl. A tak přišel trest. Po rohovém kopu odvrátili domácí nebezpečí jen částečně. Na hranici pokutového území byl připravený Stankovič, který si zpracoval míč na prsou a napálil ho nepříliš prudkou křižnou ranou k tyči - 0-3. Jen o dvě minuty se individuálně prosadil Victor Obinna a další krásnou ranou zvýšil na rozdíl čtyř gólu. Fanoušci Interu se tak právě dostali do extáze. Nigerijský mladík oslavil branku salty, stejně jako kdysi jeho krajan Martins. Patý gól mohl dát Maicon ale hlavou trefil jen tyč. Z dobré pozice se netrefil ani Muntari. Řím se nezmohl ani na čestný gól.