Rozhodčí: Daniele Orsato
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-3-3): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 16 Burdisso, 26 Chivu; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 20 Muntari (9 Cruz 55'); 77 Quaresma (21 Obinna 46'), 8 Ibrahimovic, 10 Adriano (45 Balotelli 46'). (1 Toldo, 6 Maxwell, 23 Materazzi, 33 Mancini). Trenér: José Mourinho

FC Janov (3-4-3):83 Rubinho; 15 Papastathopoulos, 25 Biava, 13 Ferrari; 20 Mesto, 88 Motta, 28 Juric, 4 Criscito; 7 Rossi (26 Bocchetti 84'), 22 Milito (17 Jankovic 78'), 14 Sculli (68 Vanden Borre 64'). (73 Scarpi, 3 Potenza, 8 Roman, 29 Brivio). Trenér: Gian Piero Gasperini.

V šedesáti domácích zápasech za sebou dal Inter v lize vždy aspoň jeden gól. Selhal až v 8.kole proti Janovu. Velmi dobře hrajícího soupeře překonat nedokázalo ani všech šest útočníků, které měl Mourinho k dispozici. Čtyři "čistokrevní" přitom spolu byli na hřišti už od 55.minuty. Navíc pět minut po té, byl vyloučen Janovu Jurič a Inter hrál přes více než půlhodinu přesilovku.

Smůla na zranění pokračuje. Obránci se pomalu dávají do kupy a tak přichází řada na záložní řadu. Už před utkáním chyběli Jimenez, Cambiasso, Vieira a Figo. Nově k nim zřejmě přibude Muntari, jehož v 55.minutě museli odnést na nosítkách.

Inter se po celý zápas snažil a jeho hráči častěji drželi míč na kopačkách. Janov však má velmi dobře propracovanou defenzivu a tak se žádná domácí hvězda prosadit nedokázala. Janov mohl i vyhrát. Julio Cesar musel předvést pár skvělých zákroků, jednou ho zachránilo břevno a jednou neschopnost útočníka hostí, který netrefil prázdnou bránu.

Začátek patřil Ibrahimovičovi. První velkou šanci nerazzurri neproměnil po centru Quaresmy. Z úhlu nakonec ani nestřílel. Pak se ve vápně obtočil kolem protihráče a střílel nad. V další šanci ho zastavil ofsajd a tak nemusel litovat nepřesného zakončení. V další šanci pálil stejný hráč z voleje nad. Quaresma to zkoušel tradičně šajtlí a tentokrát jeho střele chyběl kousek. V 36.minutě vyrazil Julio Cesar nebezpečnou střelu Milita před sebe a dobíhající Jurič nepochopitelně netrefil prázdnou bránu. Jen o minutu později napálil Mesto z 30 metrů břevno. Interem to na chvíli otřáslo, ale netrvalo dlouho a měl znovu míč častěji pod kontrolou.

V druhém poločasu šel dolů Adriano a Quaresma, přišli rychlíci s tmavou pletí Obinna a Balotelli. Zřejmě však neplnili taktické pokyny trenéra a tak se Mourinho musel na lavičce hodně vztekat a hlasitě udávat pokyny směrem do hřiště. První šanci měl znovu Ibra. Po prudkém centru z rohu hlavičkoval těsně nad. Pak se zranil Muntari a protože na lavičce nebyl žádný záložník, šel do hry Cruz.

V 59.minutě byl Inter blízko gólu díky Marcu Rossim, který si oblouček Maicona srazil hlavou do břevna vlastní brány. Následně se vyfauloval po dvou žlutých kartách Ivan Juric. Inter přesilovku využít nedokázal a málem inkasoval. Julio Cesar musel předvést vynikající zákrok. Na druhé straně hrozil Obinna, sólo přes čtyři protivníky však zakončit nedokázal. O chvíli později mu střelu z dálky chytil Rubinho. Velkou šanci spálil po přihrávce Ibry i kapitán Javier Zanetti. V rozhodující chvíli vůbec netrefil balón. Poslední slovo měl Janov. Střelu z přímého kopu musel skvělý Julio Cesar vyrazit.

Na střely na bránu vyhrál Janov, na střely mimo jednoznačně Inter. Ten po remíze 0-0 klesl na druhé místo. První tři Udinese, Inter a Neapol však v tabulce dělí jen skóre. AC Milán je o bod zpět čtvrtý.