Ivan Cordoba

Cristian Chivu

Sisenando Maicon

Patrick Vieira

33' Cozza, 53' Brienza - 9' Maicon, 24' Vieira, 90'+1' Cordoba
Asistence: Ibrahimovič, Quaresma, Balotelli (roh)
Nejlepší hráč: Ivan Cordoba

INTER (4-4-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 26 Chivu (16 Burdisso 75'), 6 Maxwell; 4 Zanetti, 14 Vieira; 77 Quaresma (21 Obinna 82'), 45 Balotelli, 8 Ibrahimovic, 33 Mancini (18 Crespo 58'). (1 Toldo, 5 Stankovic, 23 Materazzi, 25 Samuel). Trenér: José Mourinho

Reggina (4-3-3): 30 Campagnolo; 3 Costa, 5 Cirillo, 55 Lanzaro (13 Cosenza 75'), 16 Valdez; 7 Vigiani, 8 Barreto, 35 Carmona; 81 Brienza (31 Tognozzi 82'), 10 Cozza (88 Di Gennaro 68'), 9 Corradi. (1 Puggioni, 2 Hallfredsson, 18 Rakic, 20 Alvarez). Trenér: Nevio Orlandi.

Cordoba

Přestože se Inter střelecky probudil a rychle vedl na hřišti poslední Regginy o dvě branky, nakonec jen se štěstím získal tři body. Domácím se totiž podařilo vyrovnat a až v nastaveném času velice zajímavého druhého poločasu dokázal výhru Interu zajiwtit obránce Ivan Cordoba. Zatímco v prvním poločasu využili hráči nerazzurri chyb v obraně Regginy, v druhém poločasu se museli začít snažit ještě více. Reggina také přidala a tak diváci viděli velice pěkný útočný fotbal s množstvím velkých šancí. Inter jich nespočet spálil.

Mourinho mohl k utkání nominovat jen tři klasické záložníky - Zanettiho, Vieiru a Stankoviče. Posledně jmenovaný pak překvapivě zůstal po celou dobu pouze na lavičce náhradníků. Rivas, Figo, Muntari, Cambiasso, Jimenez jsou zranění, Dacourt ještě není ve formě a Cruz s Adrianem si po problémech s trenerém budou chvíli odpočívat. Inter se i bez těchto dvou útočníků obejde. Mourinho znovu vsadil na ofenzivní taktiku a na trávníku se protočilo hned šest útočníků. Paradoxně však znovu žádný z nich gól nedal a to se Inter v tomto utkání radoval hned třikrát.

První šanci měl po Balotelliho přihrávce a odrazu od obránce soupeře Quaresma. V dobré pozici nastřelil tyč. V 9.minutě se ze stejného místa skvěle do šibenice trefil Maicon. Akci ve středu hřiště založil Quaresma. Poslal míč na křídlo Ibrovi, který ho vrátil do vápna a Maicon byl u něj dříve než dobíhající obránce - 0-1. Ve 24.minutě zachytil špatnou přihrávku domácích Ibra, nahrál Quaresmovi, který našel na pravé straně nabíhajícího Vieiru. Francouzský záložník se pak do třetice ze stejného místa, rohu malého vápna, přesně trefil mezi nohy brankáře Campagnola.

Inter nedostal gól čtyři zápasy, neuspěli proti němu AS Řím, Fiorentina, Janov či kyperská Famagusta. Branku dostal až od poslední Regginy. Při rohovém kopu v 33.minutě si hráči Interu nepohlídali nabíhajícího Cozzu z druhé vlny a ten se nádhernou ranou přesně trefil do šibenice. V další šanci zaváhal Balotelli. Tak dlouho v dobré pozici přemýšlel až pozdě nahrál Ibrovi. Ten sice gól dal, ale kvůli ofsajdu neplatil.

Krátce po přestávce domácí vyrovnali. Brienza zůstal chvíli sám mezi obránci a z otočky napálil míč k tyči, Julio Cesar na něj nedosáhl. Inter pak měl několik šnací. Tu největší v 66.minutě Ibra, který po centru Balotelliho hlavičkoval vedle. Na centr přitom gólman nedosáhl a tak Ibrovi stačilo zamířit jen do odkryté brány. Z úhlu se pak neprosadil Balotelli, Campagnolo vyrazil. Quaresma vystřelil přízemní střelou těsně vedle. Crespo ve složité situaci hlavičkoval nad. V 88.minutě se prosadil na druhé straně Carmona a Julio Cesar musel jeho pokus z úhlu vyrážet. V nastaveném času centroval Balotelli z rohového kopu, někdo z obránců míč prodloužil za sebe, kde byl připravený Cordoba a kolumbijský stoper si míč zpracoval na hrudi a střelou po zemi propálil vše, co mu stálo v cestě - 2-3.