Žluté karty: Cambiasso 25', Materazzi 50', Samuel 54' - Legrottaglie 29'
Rozhodčí: Nicola Rizzoli
Nejlepší hráč: Ibrahimovič

INTER (4-1-3-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 23 Materazzi, 25 Samuel, 6 Maxwell; 19 Cambiasso; 4 Zanetti, 20 Muntari (14 Vieira 90'), 5 Stankovic (16 Burdisso 85'); 8 Ibrahimovic, 10 Adriano (9 Cruz 83'). (1 Toldo, 7 Figo, 18 Crespo, 77 Quaresma). Trenér: José Mourinho

Juventus (4-4-2): 13 Manninger; 21 Grygera, 33 Legrottaglie, 3 Chiellini, 28 Molinaro; 32 Marchionni (16 Camoranesi 70'), 22 Sissoko, 20 Tiago (19 Marchisio 4'), 11 Nedved; 10 Del Piero, 8 Amauri (9 Iaquinta 77'). (12 Chimenti, 4 Mellberg, 20 Giovinco, 29 De Ceglie). Trenér: Claudio Ranieri

Po velmi slušném výkonu porazil Inter Milán ve 13.kole svého historicky největšího konkurenta v Itálii, Juventus Turín. Jeho hráči byli na vyprodaném San Siru lepší a vytvořili si několik vyložených šancí. Juventus měl jen jedinou slušnou šanci. Díky výhře 1-0 , kterou zařídili Sulley Muntari, se první Inter Turíňanům vzdálil v tabulce na šest bodů. Tři body ztrácí druhý AC Milán.

Mourinho překvapil zařazením zlobivého Adriana do základní sestavy. V novinách se přitom spekuluje o tom, jak se problémového hráče chce klub zbavit. Ve stoperské dvojici zastoupil distancovaného Cordobu Marco Materazzi a počínal si výtečně. Přestože delší dobu nehrál, neudělal prakticky jedinou chybu. Velmi dobře hrál také jeho kolega v obraně Walter Samuel, v záloze pak oživlý Dejan Stankovič a tradičně Zlatan Ibrahimovič, tradičně pochytal spoustu míčů a následně jen bylo velmi těžké jej o něj připravit. Problém má však v zakončení. Ve dvou tutových šancí naprosto selhal a netrefil vůbec bránu.

Hned v první minutě mohl sudí pískat penaltu po ruce Chielliniho. První šanci měl po Samuelově přihrávce za obranu Dejan Stankovič. Vracející se obránci mu ale tak znesnadnili situaci, že se srbský záložník ke střele vůbec nedostal. Stankovič pak sám pěkným centrem našel Adriana, jehož hlavičku si rakouský brankář Juventusu vychutnal, yla příliš slabá. Stejně dopadl Ibrahimovič se svojí přízemní střelou po vyhraném vzdušném souboji. Nadějněji vypadal Munatariho hlavička u přetaženého centru. Manninger byl i tentokrát úspěšnější. Tutovku měl Zlatan. Po totálním selhání Legrtottaglieho, který nezpracoval jednoduchou přihrávku, běžel Ibra sám na brankáře. Jeho střela však o decimetry minula vzdálenější tyč. Zatímco střelba mu nejde, přihrávky ano a tak do obrovské šance vystavil Muntari. Jeho střelu však dobrým zákrokem vyrazil Manninger.

V druhém poločasu šel Ibra znovu sám na gólmana. I tentokrát však selhal a netrefil bránu. Další šance nebyli až tak velké do doby než přišla 72.minuta. Ibrhaimovič vystřelil tak nepovedeně, že našel před bránou osamoceného Muntariho, který pohodlně skóroval. Ačkoliv hosté reklamovali ofsajd, neměli pravdu. Krátce na to ale mohli hned vyrovnat. Del Pierovu hlavičku skvěle vyrazil Julio Cesar.

Ibrahimovic 1 (Sky Sport | HQ | .AVI | 640x480) [internazionalem]
Ibrahimovic 2 (Arabian + Audio Inter Channel)