Dejan Stankovič

Zlatan Ibrahimovič

Stankovič a Samuel

Muntari a Cordoba

16' Cordoba, 25' Muntari - 36' Lavezzi
Nejlepší hráč: Sulley Muntari

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (11 Jimenez 90'); 5 Stankovic (16 Burdisso 84'); 8 Ibrahimovic, 9 Cruz (10 Adriano 72'). (22 Orlandoni, 7 Figo, 18 Crespo, 33 Mancini). Trenér: José Mourinho

Neapol (3-5-2): 1 Iezzo; 83 Rinaudo, 28 Cannavaro, 6 Aronica; 11 Maggio (9 Denis 79'), 5 Pazienza (18 Bogliacino 84'), 23 Gargano, 17 Hamsik (8 Blasi 66'), 77 Mannini; 25 Zalayeta, 7 Lavezzi. (30 Navarro, 3 Vitale, 4 Montervino, 13 Santacroce). Trenér: Edoardo Reja

Cordoba

Skvělých prvních 25 minut předvedli hráči Interu proti Neapoli. Čtvrtý tým tabulky inkasoval na San Siru ve 14.kole rychlé dvě branky a chvíli to vypadalo, že odjede na jih Itálie s debaklem. Po zaváhání obrany nerazzurri se mu však podařilo snížit. To už bylo v době, kdy Interisti přestali hrát. Byli sice nadále lepší, už to však nebyla taková jízda jako v úvodu utkání. Přestali si vytvářet šance a dá se říct, že se zápasem protrpěli do vítězství. Skóre se totiž již nezměnilo.

Zdravotní potíže stále na hřiště nepustí trojici hráčů - Chivu, Rivase a Vieiru. Dorbou zprávou je, že už aspoň individuálně trénují. Pouze z tribuny sledoval zápas další zraněný - Materazzi. Mourinhovi se i bez nich podařilo stabilizovat sestavu a tak se dá říct, že proti Neapoli nastoupila jeho ideální základní jedenáctka. Dobrou zprávou je, že po dlouhodobém zranění si zahrál pár minut v této sezoně Luis Jimenez.

V 14.minutě měli domácí roh. Maicon ho zahrál nakrátko k Muntarimu, od kterého se očekával centr do malého vápna, kam si nabíhala většina hráčů. Ghanský záložník však překvapil a poslal míč za shluk hráčů. Tam si vyběhl obránce Ivan Cordoba, jeho střela levačkou se odrazila od země a zapadla k tyčce. Gólman Iezzo na ni nedosáhl a Inter vedl 1-0. Za deset minut bouřilo San Siro podruhé. Další gól padl po parádní akci. Maicon potáhl míč po pravé straně a poslal ho dopředu na Cruze. Ten se ocitl již u koncové čáry a tak ho vtipně poslal patičkou za sebe. Připravený Maicon využil nabídnuté pozice a poslal prudce míč před bránu. Muntari jej pak v těžké pozici poslal další patičkou do brány - 2-0.

V 36.minutě přemohli obranu Interu dva hráči Neapoli. Ve finální fázi akce úřadovala znovu patička. Zalayeta poslal míč za obranu a Lavezzi přehodil vybíhajícího Julia Cesara - 2-1.

Největší šanci druhé půle měla Neapol hned v první minutě. Lavezziho střelu zblokoval Samuel. V 60.minutě se krásně individuálně prosadil Ibrahimovič. Akci zakončil tvrdou ranou, kterou Iezzo vyrazil. To byla dlouho jediná velká šance. Oživení do ofenzivy nepřišlo ani s novým mužem - Adrianem. Po nafilmovaném pádu v pokutovém území Interu dostal Lavezzi žlutou kartu. V druhé a poslední velké šanci Interu v druhé půli selhal Javier Zanetti. Kapitán sice krásně vystihl rozehrávku hostí a hnal se sám na gólmana. Přízemního střelou ho však prostřelit nedokázal. Další velkou možnost zastavil rozhodčí, když nesprávně zapískal Adrianovi faul. Kdyby se tak nestalo, běžel by Brazilec sám na brankáře téměř z poloviny hřiště. V nastaveném čase měl možnost ještě Ibra. Střela z přímého kopu se však točila ven z brány a těsně minula tyč.