Nejlepší hráč: Dejan Stankovič

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell (7 Figo 71'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari (18 Crespo 67'); 5 Stankovic; 8 Ibrahimovic, 21 Obinna (45 Balotelli 65'). (22 Orlandoni, 11 Jimenez, 16 Burdisso, 26 Chivu). Trenér: José Mourinho

Chievo (4-5-1): 28 Sorrentino; 21 Frey, 33 Yepes, 2 Morero, 4 Mantovani; 10 Luciano (64 Anastasi 86'), 9 Bentivoglio, 77 Italiano, 7 Marcolini, 97 Langella (79 Esposito 60'); 31 Pellissier. (18 Squizzi, 3 Scardina, 13 D'Anna, 16 Rigoni). Trenér: Domenico Di Carlo

Maxwell

Inter jede dál. Černomodří chytili formu a v lize válcují jednoho soupeře za druhým. Proti Chievu to sice chvilku vypadalo na drama, nakonec se však kvalita projevila a přišlo sedmé vítězství v řadě. Rozdíl mezi prvním a druhým se nezměnil, Inter vede před Juventusem o šest bodů.

Inter se ujal vedení již ve 3.minutě. Stankovič krásně našel naběhnutého Maxwella, který se nebál udělat u malého vápna kličku a napálil míč pod břevno. Druhý gól přidali domácí na začátku druhého poločasu. Ibrahimovič pěkně přiklepl Stankovičovi, který se z 22 metrů opřel do míče. Rána šla přesně k tyči - 2:0. Chievo snížilo z ojedinělé akce či neakce. Pellissier napálil míč minimálně z 25 metrů. Julio Cesar na něj možná i proto, že těsně před ním skočil, nedosáhl. Inter trochu ubral na plynu a po chybě obrany přišel další trest. Přihrávka ze strany prošla skrz pokutové území a Bentivoglio měl pár metrů od brány snadnou pozici. Vyrovnání však Inter probudilo a přišel očekávaný tlak. V 79.minutě po nadýchaném centru od Maicona skóroval hlavou Ibra. O devět minut později z voleje napálil míč přímo do šibenice - 4-2. Nádherný gól. Švédský střelec se trefil podesáté v této ligové sezoně.

Mourinho kvůli zranění nemohl počítat s Cruzem, Rivasem a Vieirou. Nově se mezi zraněné přidal i Adriano, který má svalové problémy. Možná i díky tomu se do základní jedenáctky, která byla jinak složena podle očekávání, protlačil mladík Vittor Obinna. I když se na hřišti dost snažil, efektivní to nebylo. Necelou půlhodinu před koncem ho vystřídal Balotelli. Italský dlouhán však měl smůlu. Většinou se hrálo po pravé straně, kde se příliš nepohyboval a když už se dostal do velké šance tak se mu míč zamotal mezi nohy a spadl. Na trávník se dostal i Figo a Crespo. Argentinský útočník se však nadále trápí. Zatímco on ve velké šanci selhal, chvíli na to mu ukázal Ibra při čtvrtém gólu, jak málo stačí ke skórování...

Interu šly hlavně začátky obou poločasů. Nejenom, že v nich vstřelil dvě branky, ale svého soupeře hodně zaměstnával a dostával se do šancí. Další nápor přišel až za nerozhodného stavu, kdy Mourinho posílil ofenzivní řady. V 82.minutě byl po druhé žluté kartě za faul na Zanettiho vyloučen hostující Morero. Inter pak měl snadnější pozici a často útočil do otevřené obrany.

Maxwell (Sky | Italian | AVI | 640x480 ) [internazionalem]
Stankovic (Sky | Italian | AVI | 640x480 ) [internazionalem]
Ibrahimovič (Sky | Italian | AVI | 640x480 ) [internazionalem]
Ibrahimovič 2 (Sky | Italian | AVI | 640x480 ) [internazionalem]