Rozhodčí: Domenico Celi
Nejlepší hráč: Maicon

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 26 Chivu (6 Maxwell 84'), 25 Samuel (2 Cordoba 46'), 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari; 5 Stankovic; 10 Adriano, 33 Mancini (7 Figo 78'). (1 Toldo, 9 Cruz, 18 Crespo, 77 Quaresma). Trenér: José Mourinho.

Sampdoria (4-4-2):1 Castellazzi; 84 Raggi (3 Ziegler 60'), 17 Palombo, 28 Gastaldello (20 Padalino 49'); 23 Stankevicius, 88 Dessena, 21 Sammarco, 19 Franceschini (11 Bellucci 64'), 46 Pieri; 40 Delvecchio; 10 Pazzini. (83 Mirante, 25 Mustacchio, 53 Donati, 89 Marilungo). Trenér: Walter Mazzarri.

Výhra nad Sampdorii 1-0 se ve 20.kole Serie A nerodila lehce. Inter se na ní dost nadřel. Diváci na San Siru neviděli příliš pohledný zápas. Na hřišti vládla nervozita, hodně se faulovalo, někdy i zákeřně, a nechybělo ani simulování. Výhru lze označit za zaslouženou, protože Inter se dostal i do dalších šancí, zatímco hosté neměli skoro žádnou. Výjimkou byla rána z 96.minuty, kterou Julio Cesar skvělým zásahem vytáhl z brány.

Nerazzurri se museli obejít bez Zlatana Ibrahimoviče, který dostal v minulém utkání čtvrtou žlutou kartu v sezoně a nuceně musel tento duel vynechat. Zranění na trávník nepustilo Patrick Vieiru a Marca Materazziho. Do nominace se vůbec nevešli Nicolas Burdisso, Luis Jimenez, Victor Obinna a Mario Balotelli. V sestavě dostal na místě stopera před Cordobou překvapivě přednost Chivu. Dalším zajímavým krokem bylo znovu zařazení mladíčka Santona do základní sestavy. Po odehraném zápase můžeme říct, že to byl znovu skvělý tah. Santon hrál perfektně. Maxwell si zahrál až posledních pár minut za Chivua. Třetí překvapení bylo v útoku, kdy se vedle Adriana objevil na hrotu Amantino Mancini. Cruz, Crespo a Quaresma se na trávník nedostali.

V prvním poločasu sice hráči Interu drželi častěji míč na svých kopačkách, Sampdoria ale bránila pozorně a tak mnoho šancí k vidění nebylo. Velmi aktivní byl Maicon, který zásoboval své spoluhráče centry do pokutového území. Po jednom z nich střílel nebezpečně Dejan Stankovič. Bohužel vedle. Další šanci měl Muntari, který trefil boční síť. Na druhé straně spálil šanci Sampdorie Sammarco, který střílel nad. V nepříliš krásném prvním poločasu vidělo hned šest hráčů žlutou kartu. Navíc byl z domácí lavičky vykázán José Mourinho. Velké problémy bude mít ale Adriano. V jednom ze soubojů udeřil úmyslně pěstí do břicha protihráče. Zatímco sudí si toho nevšiml, kamery to zachytili velmi dobře a tak je celkem jasné, že ho od disciplinární komise čeká trest v podobě přinejmenším jednozápasové stopky. Byl to však právě on, kdo zařídil jediný gól utkání. Po skvělé akci a neméně skvělém centru Maicona na zadní tyči s pomocí hostujícího hráče dopravil míč do sítě - 1-0.

V druhém poločasu měl největší šanci Dejan Stankovič. Jeho povedená rána z 22 metrů se otřela o břevno. Rozhodčí v prvním poločase nastavil tři minuty a v tom druhém dokonce šest minut. Inter na to málem doplatil. V poslední minutě se totiž napřáhl Dessena a pumelici, která letěla rychlostí 97 km/h, zázračně Julio Cesar vyrazil.

Adriano (JSC Sports +1 | ENG | HQ | x264 | 640x480) [MKH]