Zlatan Ibrahimovič

Dejan Stankovič

Ivan Cordoba

Catania-Inter

5' Stankovič, 71' Ibrahimovič
Nejlepší hráč: Dejan Stankovič

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 16 Burdisso, 39 Santon (24 Rivas 88'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Muntari; 5 Stankovic (7 Figo 90'+1'); 9 Ibrahimovic, 8 Cruz (6 Maxwell 64'). (1 Toldo, 18 Crespo, 33 Mancini, 77 Quaresma). Trenér: Giuseppe Baresi, José Mourinho byl diskvalifikovaný.

Catania (4-3-3): 1 Bizzarri; 21 Silvestri, 4 Silvestre, 6 Stovini, 33 Capuano (11 Llama 72'); 25 Martinez (18 D'Amico 87'), 17 Baiocco, 19 Tedesco; 15 Morimoto, 9 Paolucci (24 Spinesi 76'), 7 Mascara. (20 Acerbis, 2 Sardo, 3 Sabato, 8 Ledesma). Trenér: Walter Zenga.

Inter zvládl další těžkou zkoušku. Na hřišti ambiciózní Catanie vedené legendárním bývalým gólmanem Interu a Itálie Walterem Zengou vyhrál 2-0. O branky se postaral Stankovič a Ibrahimovič. Nerazzurri se přitom již ve 30.minutě dostali do složité situace, když jim byl velmi přísně vyloučen Muntari. AC Milán pouze remizoval s Janovem, Juventus dokonce prohrál v Udine a tak se Interu na špičce tabulky dýchá znovu mnohem lépe. Před bianconeri má náskok šesti bodů, před městským rivalem osm bodů.

Mourinho byl v posledním utkání vykázán na tribunu a tak se i v tomto duelu musel jeho role ujmout asistent Giueseppe Baresi. Do sestavy se po nucené pauze vrátil Ibrahimovič, opačným směrem, tedy na tribunu, putoval Adriano. Po úderu pěstí do břicha protihráče začal třízápasový distanc.

Materazzi, Samuel, Chivu a Vieira jsou zranění. Burdisso tak musel do základní jedenáctky i přestože měl za sebou chřipku. Další vyléčený hráč z této nemoci, Maxwell, si zahrál až v druhém poločasu. Na jeho postu levého beka potřetí za sebou hrál mladiček Santon. V útoku dostal vedle Ibry pro změnu šanci Cruz. Mancini zůstal na lavičce.

První nebezpečnou situací byl přímý kop Maicona. Jeho střelu gólman domácích vyrazil. Z dálky to zkusil i Julio Cruz. Na brankáře však také nevyzrál. Mnohem lépe si však vedl v jiné akci. Na pravé straně krásně obešel protihráče a do pokutového území poslal na přední tyč nadýchaný centr. Obránci Catanie nezachytili rozběhnutého Dejana Stankoviče a srbský záložník tak pohodlně hlavičkoval do sítě - 0:1.

Catania mohla vyrovnala brzo. Gól však správně nebyl uznán, kvůli předchozímu šlapáku. Burdisso při něm málem přišel o hlavu. Domácím se to samozřejmě nelíbilo a Mascara za protesty vyfasoval žlutou. Stejně dopadl Ibrahimovič, když se pokusil vyfilmovat pokutový kop. Stankovičova střela šla vedle, stejně tak Ibrahimovičova o dost více povedenější rána z přímého kopu. Pak to zkoušel Ibra po levé straně sám. V pokutovém území se dostal ke střele a napálil břevno! Na druhé straně chytil dobře mířenou ale nepříliš prudkou střelu Mascary z přímého kopu Julio Cesar.

Neuvěřitelná věc se stala ve 32.minutě. Uprostřed hřiště zajel Sulley Muntari do Tedesca a k údivu všech vytáhl rozhodčí ne žlutou ale červenou kartu! I oficiální stránky Interu si neodpustili poznámku, že to bylo trochu přehnané. Krátce potom se do tlaku dostali nadšeně bojující domácí. Dvě obrovské šance však neproměnili. Nejprve Paolucci neuspěl tváří v tvář Julio Cesarovi. Byl sice trochu z úhlu, ale tutovka to byla. Pak Capuano ve vápně udělal kličku jednomu z obránců Interu a křižnou střelou minul vzdálenější tyč jen velmi těsně.

Pět minut po přestávce přišel od Stankoviče pěkný lob za obranu. Před Cruzem byl ale u míče o kousek dřív brankář Catanie Bizzarri. V 58.minutě se znovu prosazoval individuálně Ibrahimovič. Protože se však dostal příliš blízko k brankáři, pořádně zakončit nedokázal. O tři minuty později měl Inter velké štěstí. Střelu ze střední vzdálenosti tečoval Burdisso a Julio Cesar jen sledoval, jak končí na tyči. Pak měli nerazzurri velkou možnost z brejku. Na obránce Catanie se hnali v přečíslení, Stankovič však zkazil centr. Později mířil Cruz v dobré pozici nad.V 65.minutě poslal na hřiště Baresi za útočníka Cruze defenzivního Maxwella. Santon zůstal na svém místě, Maxwell hrál levého záložníka. To co se nepovedlo Cruzovi, zvládl Ibrahimovič. Po dalším Stankovičovu lobu za obranu, byl u míče rychleji než gólman Bizzarri, kterého si stačil přehodit a pohodlně zakončil do prázdné brány. 71.minuta - Inter i v oslabení zvýšil na 0-2. Zlatan vstřelil třináctý ligový gól.

Dvougólové vedení v deseti mužích hrajícímu Interu přirozeně stačilo a tak se stáhl a snažil výsledek udržet. Výborný výkon v této době předváděli jediní tři ofenzivními úkoly pověření hráči - Ibrahimovič, Maicon a Maxwell. Často proti nim stála přesila, i přesto dokázali míč podržet nebo nahrát. Catania se dostala do konce zápasu už jen do jediné vážnější situace. Baiocco nebezpečně pálil a Julio Cesar musel vyrážet nad. Na druhé straně osamocený Zanetti z úhlu vyzkoušel Bizzarriho pozornost.