Dejan Stankovič

Inter

Jose Mourinho

Inter

80' Britos - 57' Cambiasso , 82' Balotelli
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 24 Rivas, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 6 Maxwell (45 Balotelli 81'); 20 Muntari (5 Stankovic 46'); 8 Ibrahimovic, 10 Adriano (14 Vieira 78'). (1 Toldo, 7 Figo, 9 Cruz, 33 Mancini). Trenér: José Mourinho

Bologna (4-5-1): 1 Antonioli; 21 Zenoni, 18 Moras, 6 Britos, 23 Lanna; 7 Valiani (41 Marazzina ), 26 Mudingayi, 8 Mingazzini, 5 Volpi, 10 Bombardini (20 Adailton 78'); 9 Di Vaio. (15 Colombo, 4 Amoroso, 19 Terzi, 25 Mutarelli, 84 Balleri). Trenér: Sinisa Mihajlovic.

Inter v 25.kole zvítězil v Bologni 2-1 a dál vede Serii A o devět bodů před Juventusem. Branky padaly až v druhém poločasu. Nejprve se trefil Cambiasso. Deset minut před koncem domácí vyrovnali ale z dobrého výsledku se moc dlouho neradovali. Střídající Balotelli vrátil Interu tři body. Trenérem Boloni je Siniša Mihajlovič, který dělal v předešlých letech asistenta u Interu Mancinimu. Ten zápas sledoval z tribuny. Před zahájením se většina hráčů s Mihajlovičem pozdravila.

Do utkání nemohl na poslední chvíli nastoupit Walter Samuel. Argentinský stoper se zranil na předzápasovém rozcvičení (svalový problém) a tak ho v základní jedenáctce nahradil Rivas. Kolumbijský obránce podal solidní výkon. Stankovič byl v prvním poločasu pouze na lavičce. O přestávce střídal Muntariho. Oba dva hráče kouč šetřil na zápas s Manchesterem United.

Jako první ohrozili branku soupeře mistři Itálie z posledních třech let. Ibrahimovičovu střelu gólman Antonioli vyrazil. Bologna oplatila Zenonim. Po sprintu z poloviny hřiště tvrdě vypálil a Julio Cesar se musel vyznamenat stejně jako jeho protějšek v předchozím momentu. Inter měl další šanci. Ibrovovi chyběly decimetry, aby zasáhl Maiconův centr a skóroval. Švdéský střelec pak vybídl ke vstřelení branky Muntariho. Ten však sám před gólmanem přestřelil. Na druhé straně znovu předvedl skvělý zákrok brankář. U centru na letícího Di Viaoa byl Julio Cesar rychleji.

V 57.minutě přišel první gól. Maicon odcentroval z rohu na Adriana, ten hlavou a možná i s tečí ruky posunul míč ke Cambiassovi. El Cuchu si pár metrů od brány poradil a míč poslal do sítě - 0-1. Adriano střílel z přímého kopu z 25 metrů doprostřed brány, kde byl připravený Antonioli. V 75.minutě tečoval Stankovič střelu od Mingazziniho takovým způsobem, že Julio Cesar měl co dělat, aby ji z pod břevna vytáhl konečky prstů. Brazilský gólman se vytáhl i při následném rohu. Marazzinovu nepříliš povedenou hlavičku dokázal vyrazit. Inter byl v této době pod tlakem a vyrovnávací gól doslova visel ve vzduchu. Velmi nebezpečné byly poslední době tradičně rohové kopy a tak v 80.minutě právě z této situace přišlo srovnání skóre. Britos hlavičkoval ke vzdálenější tyči, kde sice stál připravený Cambiasso, ale míč zastavit nedokázal - 1-1. Mourinho musel posílit útok a tak na trávník přišel Mario Balotelli. A byl to právě on, kdo za pár desítek sekund zařídil standardní situaci, které se i pak sám ujal. Jeho centr z více jak 25 metrů nikdo ve vápně nezasáhl a tak se s pomocí tyče dostal do sítě - 1-2. Bologna se však nevzdávala. Blízko gólu byl nejlepší střelec soutěže Di Vaio. Jeho hlavičku Julio Cesar vyrazil. Inter si už vzít výhru nenechal.