Esteban Cambiasso

Jose Mourinho

Amantino Mancini

Ibra a Muntari

6' Cambiasso, 10' Ibrahimovič p., 58' Ibrahimovič
Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 24 Rivas, 19 Cambiasso, 39 Santon; 4 Zanetti, 5 Stankovic (11 Jimenez 62', 6 Maxwell 78'), 20 Muntari; 45 Balotelli; 8 Ibrahimovic, 33 Mancini (21 Obinna 41'). (1 Toldo, 9 Cruz, 14 Vieira, 18 Crespo). Trenér: José Mourinho

Reggina (3-5-1-1): 1 Puggioni; 55 Lanzaro, 16 Valdez, 33 Santos; 40 Adejo (19 Krajcik 77'), 8 Barreto, 35 Carmona, 17 Barilla (77 Sestu 67'), 3 Costa; 10 Cozza (11 Ceravolo 74'); 81 Brienza. (26 Marino, 4 Cascione, 86 Stuani, 88 Di Gennaro). Trenér: Nevio Orlandi

Inter zvládl zápas s poslední Regginou a ve 29.kole snadno zvítězil 3-0. Dvě branky znovu vstřelil Zlatan Ibrahimovič. V 10.minutě byl již stav 2-0. Nejprve se po ideální nahrávce patičkou od Stankoviče trefil Cambiasso. Druhý gól zařídil Mancini. Po faulu na jeho osobu se z penalty letos poprvé trefil Ibra. Devatenáctou branku v lize přidal Ibra krátce po přestávce. Po průniku přes tři obránce Regginy přehodil gólmana krásným obloučkem.

Zápas byl vyznamný pro Javiera Zanettiho. Kapitán a hrající legenda klubu nastoupila do 635. soutěžního zápasu za nerazzurri a předehnala tak Giacinta Facchettiho na druhé příčce v historickém pořadí. První je Giusseppe Bergomi, který odehrál 758 utkání. Navíc Javier Zanetti odehrál 96. zápas za sebou, což je snad ještě obdivuhodnější výkon než ten prvně jmenovaný! Jubileum měl také Cambiasso a Maxwell. Argentince odehrál 200.ligový zápas, Brazilec stý.

Zranění jsou Nicolas Burdisso, Cristian Chivu, Ivan Ramiro Cordoba, Luis Figo a Marco Materazzi. Diskvalifikovaný byl Walter Samuel. Krize ve středu obranu donutila Mourinho do stoperské dvojice nasadit Nelsona Rivase a Estebena Cambiassa. Netradiční dvojice si vedla velmi dobře. Zápas kvůli zranění nedohráli hned další dva hráči - Mancini a střídající Jimenez.

První střelu vyslali na bránu hosté. Julio Cesar ji vyrazil. V 6.minutě přihrával do přeplněného vápna Maicon, Dejan Stankovič zvolil překvapivou přihrávku patičkou a zcela volný Cambiasso si tváří v tvář Puggionimu poradil - 1-0. O čtyř minuty později přišel druhý gól. Mancini si zprava naběhl do šestnáctky poslal si míč kolem Valdeze a ten ho skolil na zem. Nařízenou penaltu přizemní střelou k tyči proměnil Zlatan Ibrahimovič. Inter nepřestával a chtěl přidat další góly. Balotelli našel zpětnou přihrávkou na vápně volného Ibru. Tentokrát však švédský střelec selhal a po nepovedené střele skončil míč daleko od brány. Spravit náladu si mohl o pár minut později. Od Santona obdržel po jeho dlouhém průniku ideální nahrávku. Prudkou střelu však napálil pouze do tyče.

Reggina se ani za nepříznivého stavu nevzdala a dál bojovala. Cozza po uvolnění u rohového praporku střílel těsně vedle. V ještě větší šanci se ocitl Barrila. Julia Cesara sice propálil, ten však míč ještě stačil za sebou zachytit.

V druhém poločasu předvedl svoje umění Ibrahimovič. Po přihrávce od Stankoviče se přes tři hráče Regginy dostal na hranici pokutového území a brankáře stojícího na začátku malého vápna zaskočil dokonalým lobem pod břevno - 3-0. Pro Ibrahimoviče to byla devatenáctá trefa v letošním ročníku Serie A. Díky ní se tak poprvé ve své kariéře dostal na první místo v tabulce střelců.

Své štěstí zkoušel i aktivní Mario Balotelli. Střelu z dálky mu Puggioni vyrazil. Na druhé straně se při střele Barreta vyznamenal bezchybný Julio Cesar. O pár sekund později úřadoval znovu. Lanzarova střela prošla mezi Cambiassovýma nohama, přesto brazilský gólman stihl zareagovat a znovu nebezpečnou střelu vyrazit. V 80.minutě to znovu zkusil Balotelli. Střelu z přímého kopu Puggioni vyrazil a dorážející Muntari těsně minul šibenici. O pět minut později střílel Sestu do připraveného Julia Cesara. To byla poslední šance zápasu.