Mario Balotelli

Walter Samuel

Jose Mourinho

Balotelli a Figo

27' Marcolini, 73' Luciano - 3' Crespo, 65' Balotelli
Asistence: Cambiasso (vyražená střela), Stankovič (zblokovaná přihrávka)
Nejlepší hráč: Zlatan Ibrahimovič

INTER (4-3-3): 12 Julio Cesar; 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 6 Maxwell; 5 Stankovic (11 Jimenez 77'), 19 Cambiasso, 20 Muntari; 7 Figo, 18 Crespo (9 Cruz 57'), 45 Balotelli (16 Burdisso 67'). (1 Toldo, 14 Vieira, 21 Obinna, 26 Chivu). Trenér: José Mourinho

Chievo (4-4-2): 28 Sorrentino; 21 Frey, 2 Morero, 33 Yepes, 4 Mantovani (83 Sardo 76'); 10 Luciano, 16 Rigoni, 7 Marcolini; 31 Pellissier, 9 Bentivoglio (79 Esposito 73'), 23 Bogdani (6 Malago 82'). (18 Squizzi, 5 Mandelli, 20 Kerlon, 77 Italiano). Trenér: Domenico Di Carlo.

Zanetti

Mistrovské oslavy Interu se minimálně o týden odkládají. Nerazzurri sice ve Veroně dvakrát vedli, ale Chievo pokaždé dokázalo odpovědět a odnáší si cenný bod za remízu 2:2.

V základní sestavě Interu se po dlouhé době objevil útočník Hernan Crespo a trenérovi Mourinhovi se už po třech minutách odměnil brankou. Cambiassovu střelu totiž pouze vyrazil Sorrentino a na dorážku Crespa již neměl. Na druhé straně se ve slibných pozicích ocitli Marcolini s Yepesem, ale ani jeden šanci nevyužil. Ve 27. minutě už ale Marcolini situaci zvládl lépe. Levačkou totiž v pokutovém území vyslal nechytatelnou ránu a brankář Cesar pouze sledoval, jak se míč odrazil od tyče do branky. Inter chtěl vzápětí kopat penaltu, ale zákrok na Javiera Zanettiho byl přes míč.

Druhý poločas zahájil dvěma střelami Balotelli, ale ani jedna se neujala. Vše si hostující útočník napravil v 64. minutě, kdy pálil Stankovič, jehož střela se odrazila na hranici vápna, kam přiběhl Balotelli a halfvolejem vrátil Interu vedení. Chievo dokázalo na branku soupeře ale zareagovat i podruhé, když využilo zaváhání v obraně Interu. Na levé straně totiž byl úplně volný Luciano, jenž využil Mantovaniho centr a stanovil konečné skóre 2:2.

Protože AC Milán remizoval ve šlágru kola s Juventusem, zůstává tři kola před koncem sedmibodový rozdíl v tabulce. Pokud Inter porazí příští neděli doma Sienu, oslaví čtvrtý titul v řadě bez ohledu na ostatní výsledky.