Julio Cesar

Zlatan Ibrahimovič

Esteban Cambiasso

Mario Balotelli

45' Cambiasso, 52' Balotelli, 76' Ibrahimovič
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar (22 Orlandoni 78'); 4 Zanetti, 2 Cordoba, 25 Samuel, 26 Chivu; 5 Stankovic, 19 Cambiasso, 20 Muntari; 7 Figo (39 Santon 63'); 8 Ibrahimovic, 45 Balotelli (33 Mancini 75'). (11 Jimenez, 14 Vieira, 16 Burdisso, 23 Materazzi). Trenér: José Mourinho

Siena (4-3-1-2): 85 Curci; 20 Ficagna, 90 Portanova, 15 Brandao, 30 Del Grosso; 8 Vergassola, 5 Codrea (35 Coppola 46'), 14 Galloppa; 10 Kharja (23 Jarolim 46'); 11 Calaio`, 18 Ghezzal. (46 Manitta, 13 Rossettini, 17 Amoruso, 21 Rossi, 32 Maccarone). Trenér: Marco Giampaolo.

Dvě kola před koncem Serie A slaví Inter znovu scudetto. Díky sobotní prohře druhého AC Milán na hřišti Udinese bylo o zisku čtvrtého titulu v řadě rozhodnuto již před zápasem se Sienou. Přestože hráči vyhrát nemuseli, podali skvělý výkon a porazili soupeře na San Siru jasně 3-0. V počtu titulů dorovnali AC Milán. Oba dva mají 17 triumfů, Juventus o deset víc.

Na výhře se svými brankami podíleli Cambiasso, Balotelli a Ibrahimovič. V druhém poločasu se hrálo stylem vše na Ibru. Švédský střelec totiž bojuje s Di Vaiem o korunu pro krále střelců a před zápasem zaostával o dvě branky. Zlatan však branku málem vůbec nedal. Krátce po přestávce několikrát směrem k lavičce ukazoval, že potřebuje kvůli zranění střídat. Mourinho však na jeho žádosti nedal a Zlatan tak po hřišti spíš chodil a čekal, co mu připraví spoluhráči. V 76.minutě se dočkal, míč mu poslal Mancini a to i přesto, že další jeho spoluhráči byli v daleko lepší pozici. Druhou velkou šanci Ibra spálil a celkem tak má na kontě 22 branek, což je stále o jednu méně než konkurent z Boloni.

Kvůli zranění chyběl Maicon a nově také Francesco Toldo, který si v tréninku zlomil nos.

Zápas se hrál v poklidném tempu, o čemž svědčí i statistiky. Rozhodčí neukázal ani jednu žlutou kartu a za celý zápas bylo k vidění pouze 22 faulů. Celkem se hrálo přes 54 minut čistého času, což je hodně velké číslo. Na San Siru sledovalo zápas přes 73 tisíc diváků, což je třetí nejlepší návštěva a jen pouhé tři tisícovky chyběly k návštěvě nejvyšší.

Přitom oslavy mohl domácím hned v prvních minutách trochu zkazit Emanuele Calaio, jenž se prodral mezi stopery a nebezpečně vypálil. Branku ale nevstřelil a fanoušci se na San Siru mohli dál pohodově bavit. Celkově zápasu vládla jakási oslavná atmosféra, když už bylo od soboty jasné, že je Inter mistrem. Také Ibrahimovič se nechal unést a neustále bavil publikum vtipnými grimasami. Poté si připsal nebezpečnou střelu, kterou Curci zlikvidoval. V další akci se přeměnil do role nahrávače, ale Stankovičovu střelu obětavě zblokoval Brandao.

Vedení se nakonec Nerazzurri ujali těsně před koncem prvního poločasu, trefil se Esteban Cambiasso. Curci sice vyrazil Balotelliho trestný kop, vytěsnil Stankovičův volej, ale proti Cambiassově dorážce už nic nezmohl.

Do druhého poločasu Siena nasadila Lukáše Jarolíma a Coppolu. Vergassolovu střelu zneškodnil Walter Samuel a z následného protiútoku Inter podruhé udeřil. Figo svým pasem vyslal Balotelliho, který hravě překonal gólmana a zvýšil na 2:0. Siena se však nechtěla vzdát a měla smůlu, když Calaiova hlavička pouze orazítkovala břevno. Neujala se ani střela Ghezzala. Na druhé straně opět zahrozil Ibrahimovič, jenž musel rozchodit bolestivý úder do kolene. Když však sáhl trenér Mourinho k prvnímu střídaní, stáhl Luise Figa, načež si Ibrahimovič trochu postěžoval se slovy: "Proč nevystřídáš mě?" Ani při dalším střídání neměl Zlatan "štěstí", když hřiště opustil Balotelli.

Ke slovu se dostala také Siena, která díky Coppolovi podruhé nastřelila břevno. Branku nakonec vstřelil i tahoun letošního Interu Ibrahimovič, jenž v 76. minutě vstřelil třetí a zároveň poslední gól. Ani poté se ale vystřídání nedočkal, aplaus publika si totiž vychutnal brankář Julio Cesar a na závěrečné minuty se do branky postavil Orlandoni. Původně se v ní měl ukázat Francesco Toldo, jenže ten si včera přivodil při tréninku zranění.

Cambiasso (Sky Sport | Italian | XviD | 512 x 384 | 1300 kbps) [Five Stars]
Balotelli (Sky Sport | Italian | XviD | 512 x 384 | 1300 kbps) [Five Stars]
Ibrahimovič (Sky Sport | Italian | XviD | 512 x 384 | 1300 kbps) [Five Stars]