Dejan Stankovič

Inter-Lazio

Jose Mourinho

J.Zanetti a C.Chivu

78' Eto'o - 63' Matuzalem, 66' Rocchi
Nejlepší hráč: Lucio

INTER (4-3-1-2): 12 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 26 Chivu, 4 Zanetti; 11 Muntari (18 Suazo 84'), 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta (45 Balotelli 69'); 5 Stankovic (14 Vieira 69'); 22 Milito, 9 Eto'o. (12 Toldo, 2 Cordoba, 16 Burdisso, 39 Santon. Trenér: José Mourinho

Lazio (4-3-3): 86 Muslera; 2 Lichtsteiner, 13 Siviglia, 87 Diakite, 11 Kolarov; 32 Brocchi, 33 Baronio (6 Dabo 53), 5 Mauri (25 Cribari 80); 8 Matuzalem; 9 Rocchi (74 Cruz 72), 10 Zarate. (1 Bizzarri, 26 Radu, 7 Eliseu, 17 Foggia). Trenér: Davide Ballardini

Zajímavosti
Poprvé v historii se hrálo finále Italského superpoháru v Číně.

Přestože měl Inter jako vítěz právo na sehrání zápasu před vlastními fanoušky, o domácí prostředí nepřišel. Většina diváků na Olympijském stadionu fandila jemu.

Inter byl v zápase lepší, ale nedokázal využít několik šancí.

Z nových posil nastoupili v základní sestavě Lucio, Thiago Motta, Milito a Eto'o.

Římské Lazio získalo po devíti letech italský Superpohár. Na pekingském stadionu Bird's Eye nebylo na hřišti lepším týmem než Inter Milán, ale dvě branky Matuzaléma a Tommasa Rocchihoho ho zkrátka posunuly k cenné trofeji. Na čínské půdě vstřelil svůj premiérový gól milánský Samuel Eto'o, jeho trefa však už na výsledku nic nezměnila. V závěru nebyl uznán gól Milita pro ofsajdové postavení Eto'a.

První půle byla hodně vyrovnaná, Zarate v 19. minutě provětral rukavice isterského gólmana Cesara, na druhé straně selhal po půlhodině hry ve vyložené pozici Muntari, kterému nesedla volej a z malého vápna trestuhodně přestřelil. O několik chvil později pálil hlavou ještě nebezpečně Lucio, ale nakonec se do přestávky nic zvláštnějšího neudálo.

Zato po pauze vjel na hřiště milánský expres. Kdyby tady Inter některou ze šancí proměnil, možná se utkání odvíjelo úplně jinak. Obrana Lazia byla jako opařená, skoro vůbec nefungovala. Nejblíže ke gólu měl Eto’o, který však nevyužil chyby a z těžké pozice nakonec prázdnou branku minul. A protože ani Milito se svou střelou nepochodil, rozhodl se skórovat soupeř.

Inu, štěstí k fotbalu patří. Ale při standardce ze 63. minuty ho mělo Lazio opravdu více než dost. Kolarovovi se nepovedla přízemní střela, odrazila se ovšem od zdi a následně i obránce na zadní tyč k Matuzalémovi, proti němuž gólman Cesar vystartoval. Bohužel se míč od jeho nohou odrazil smolně do Matuzalémovi tváře přímo do branky. Padáčku Tommasa, jenž zvýšil o několik chvilek později na 2:0, už však fotbalová krása nechyběla. Chybu zde udělal Chivu, který nepochopitelně zaspal a na chíli přestal stíhat protihráče.

Inter to přesto nevzdával. Protože si Dabo příliš zahrával na hranici vápna, potrestal jeho chybu nechytatelnou ránou pod břevno Eto'o. Z gólu se radoval i Milito, toho ovšem zastavil nakonec ofsajd. Eto'o pak milimetrově netrefil mezi tři tyče z přímého kopu, střídající Suazo po rohovém kopu hlavičkoval jen do gólmana Muslera. K vyrovnání bylo třeba rozvlnit síť, a to se nepodařilo, takže v Pekingu se radoval z vítězství římský tým.