Rozhodčí: Massimo Busacca (Švýcarsko)
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu, 4 Zanetti; 5 Stankovic (27 Pandev 68'), 19 Cambiasso, 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito. (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 17 Mariga, 23 Materazzi, 88 Biabiany). Trenér: Rafael Benitez.

Atlético Madrid (4-4-2): 13 De Gea; 17 Ujfaluši, 21 Perea, 15 Godin, 18 Dominguez, 12 Assuncao, 19 Reyes (11 Merida 69'); 8 Garcia, 20 Simao (6 Camacho 90+1'), 7 Forlán (9 Jurado 82'), 10 Agüero. (27 Robles, 3 López, 4 Suárez, 22 Diego). Trenér: Quique Sánchez Flores

Fotogalerie Superpohár UEFA, Finále -> Inter - Atlético Madrid - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Atlético Madrid po triumfu v Evropské lize získalo i evropský Superpohár, když porazilo italského vítěze Ligy mistrů Inter 2:0. Na neutrální půdě v Monaku branky padaly až po přestávce, tu vítěznou zaznamenal Reyes, vítězství španělského týmu pak potvrdil Agüero...

V sestavě vítězů nechyběl Tomáš Ujfaluši. Dvaatřicetiletý český bek se tak na začátku své třetí sezony v Atlétiku týmu může radovat ze druhé trofeje. Madridský celek vyhrál Superpohár poprvé v historii a navázal na loňský triumf Barcelony.

Tradiční souboj úřadujících vítězů Ligy mistrů a Evropské ligy, založený roku 1972, v prvním poločase příliš fotbalové krásy nenabídl. Vše podstatné se odehrálo až po přestávce.

Skóre otevřel po hodině hry ofenzivní záložník Reyes, který zakončil kombinaci s Agüerem přízemní střelou k tyči. Mladý argentinský útočník se sám prosadil sedm minut před koncem, když doklepl přesnou Simaovu přihrávku do prázdné branky.

V poslední minutě mohli hráči Interu snížit a zápas zdramatizovat, ale Militovu penaltu zlikvidoval devatenáctiletý brankář De Gea.

Milánský velkoklub tak nenavázal na sobotní výhru v italském Superpoháru a jeho nový trenér Rafael Benítez nezopakoval svůj úspěch z roku 2005 s Liverpoolem.