Nejlepší hráč: Dejan Stanković

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic (89' Mariga); 10 Sneijder; 27 Pandev (83' Obi), 22 Milito (75' Pazzini). (12 Castellazzi, 14 Kharja, 23 Materazzi, 26 Chivu). Trenér: Leonardo.

AS Řím (4-2-3-1): 32 Doni; 77 Cassetti (78' Rosi), 29 N. Burdisso, 4 Juan, 17 Riise; 7 Pizarro, 16 De Rossi; 11 Taddei, 20 Perrotta (73' Simplicio), 9 Vucinic; 22 Borriello (63' Menez) (1 Lobont, 3 Castellini, 15 Loria, 33 Brighi). Trenér: Vincenzo Montella.

Postřehy
Po poctivém výkonu Inter vyhrál na Olympijském stadionu v Římě 1-0 a zajistil si slušnou pozici do odvety.

Italský pohár je prakticky jedinou soutěží, kterou můžou nerazzurri znovu vyhrát.

Leonardo nechal tentokrát odpočívat Pazziniho. Italský útočník se dostal na trávník až na poslední čtvrt hodinu. Posledních pát minut si zahráli i minimálně využívaní Obi a Mariga.

Ani na lavičku se stejně jako v lize proti Parmě nevešel Thiago Motta. Prosakují informace, že se jedná o technické rozhodnutí Leonarda. Proti Parmě chyběl i Maicon, který ale již teď hrál.

Samuel Eto'o si ze zápasu proti Parmě odnesl poraněný kotník a tak proti AS hrát nemohl.

Těsně před přestávkou vystřelil krásnou dalekonusnou střelou vítězství Dejan Stankovič, kterému se v poslední době hodně daří.

Odveta se hraje 11.května.

Fotogalerie Italský pohár, Semifinále 1.z -> AS Řím - Inter - zobraz všechny fotky

Statistiky a rekordy
AS Řím prohrál doma v Italském poháru poprvé po více než pěti letech. Naposledy ho na Olympijském stadionu porazil Juventus 1-0 1.února 2006.

Poosmé se hrálo v Italském poháru v Římě (při dvouzápasovém klání) a teprve podruhé po 90 minutách Inter vyhrál. V roce 1965 postoupil do dalšího kola až po penaltách (6-8).

Inter naposledy prohrál v Coppa Italia 4.března 2009. Z dalších osmi zápasů sedm vyhrál a jeden remizoval.

Inter nedostal gól ve venkovních zápasech poháru již minimálně 350 minut.

Dejan Stankovic vstřelil 300.gól Interu v soutěžních zápasech do sítě AS Řím. První padl 27.dubna 1930 v ligovém zápase, který Inter vyhrál 6-0.

V prvním semifinálovém utkání italského poháru s názvem Coppa Italia přivítal AS Řím na domácí půdě obhájce trofeje z Interu. Utkání skončilo po vyrovnaném průběhu vítězstvím hostujícího Interu 0:1. Karty jsou tak před odvetou v Miláně rozdány jasně. Inter má nakročeno do finále.

V samém úvodu utkání se uvedl velmi povedenou ranou záložník Interu Wesley Sneijder a vyzkoušel pozornost gólmana Doniho. Ten jeho dalekonosný projektil parádně přikryl v náručí. Inter byl na začátku zápasu aktivnějším týmem a v další šanci se ocitl Pandev, ale na poslední chvíli jeho střelu zneškodnila obrana AS.

Na druhé straně se snažil o nějaké pozdvižení zejména Mirko Vučinič. Ten se v rozmezí od desáté do dvacáté minuty dostal do zakončení hned dvakrát. Obrana Interu se však měla na pozoru a ani jedna z jeho příležitostí neměla nebezpečné parametry.

Velmi poklidné první dějství narušil velice slibnou šancí ve 41. minutě Andrea Ranocchia. Ten si naskočil na rohový kop Sneijdera a svůj pokus poslal jen těsně vedle levé tyče branky AS. Při této příležitosti měli domácí veliké štěstí. To jim chybělo o čtyři minuty později. Cambiasso poslal přesnou kolmici na Dejana Stankoviče a ten zakončil přesně podél Doniho - 0:1. Díky této trefě tak šly oba celky do kabin za jednobrankového vedení Interu.

Začátek druhého poločasu byl poněkud ostřejší. Kromě dvou rychlých žlutých karet byla k vidění šance Sneijdera z 53. minuty. Ten se dostal do úhlu a už obešel gólmana domácích, ale nestihl přesně zakončit. Na druhé stráně pálil z dálky Taddei, ale jeho voleji chyběla přesnost.

Po raketovém vstupu obou týmů do druhého dějství a vysokému nasazení však veškerá snaha jakoby opadla a od 65. minuty se jednalo o nudný souboj ve středu hřiště, při kterém se týmy dostaly do pokutového území soupeře pouze sporadicky. Inter se soustředil na zadní vrátka a dokázal ubránit jednobrankový náskok až do konce.