Semifinále 2.z 11/05/11 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   31.547
Venku:  26.990
Dom.max: 33.094
Ven.max: 30.000

58' Eto'o - 84' Borriello
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-2-3-1): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 26 Chivu, 55 Nagatomo; 19 Cambiasso, 17 Mariga; 4 Zanetti, 14 Kharja (75' Motta), 9 Eto'o; 7 Pazzini (67' Milito) (12 Castellazzi, 20 Obi, 23 Materazzi, 27 Pandev, 29 Coutinho). Trenér: Leonardo.

AS Řím (4-2-3-1): 32 Doni; 77 Cassetti, 29 N. Burdisso, 4 Juan, 17 Riise; 7 Pizarro (46' Greco), 16 De Rossi; 20 Perrotta, 30 Simplicio (56' Vucinic), 94 Menez (73' Caprari); 22 Borriello (1 Lobont, 3 Castellini, 15 Loria, 87 Rosi). Trenér: Vincenzo Montella.

Postřehy
Inter nadále může myslet na to, že obhájí Italský pohár. Po remíze 1-1 a výhře v Římě 1-0 postoupil do finále.

Finále soutěže, které se zúčastnilo 78 týmů, se hraje v neděli 29.května v Římě. Druhým finalistou je Palermo, které si po výsledcích 2-2 a 2-1 poradilo s čerstvým mistrem Itálie - AC Milán.

Javier Zanetti odehrál 1000.profesionální zápas své kariéry a přidal se k dalším devíti hráčům, kteří toho kdy dosáhli.

Eto'o dostal Inter do vedení v druhém poločasu. Po centru zprava od Kharjy, míč tečoval jeden z obránců hostí. Kamerunec ho zpracoval a poslal pod hráčem přesně k tyči.

V 76.minutě nastřelil Boriello obě tyče J. Cesarovi brány a nerazzurri měli velké štěstí, že se míč do sítě nakonec nedostal.

V 84.minutě se Boriello trefil. Ve vápně přeskočil Lúcia a hlavičkoval do protipohybu gólmana.

Fotogalerie Italský pohár, Semifinále 2.z -> Inter - AS Řím - zobraz všechny fotky

Statistiky a rekordy
Samuel Eto'o vstřelil 34.branku v sezoně.

Desetkrát se před tímto zápasem střetl Inter doma s AS Řím a kromě prvního utkání vše vyhrál. V roce 1937 prohrál 0-2.

Inter v Italském poháru od roku 2002 doma neprohrál. Z 25 zápasů 20krát vyhrál a 5krát remizoval.

V případě dnešní výhry by Inter dorovnal rekord v počtu vítězných zápasů za sebou doma. Doposud platí rekord z let 1975-77, kdy vyhrál 8krát.

Pokud dnes Javier Zanetti bude hrát, bude to jeho 1000.zápas v profeisonální kariéře. Počítají se jak klubové zápasy, tak reprezentační.