Osmifinále 12/01/11 21:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   30.000
Venku:  0.000
Dom.max: 30.000
Ven.max:

15' Eto'o, 43' Eto'o, 59' Mariga - 54' Kharja pen., 90'+1' Sculli
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-3-1-2): 12 Castellazzi; 13 Maicon (88' 24 Rivas), 15 Ranocchia, 23 Materazzi, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 4 Mariga; 11 Muntari (58' 88 Biabiany); 27 Pandev, 9 Eto'o (70' 20 Obi). (21 Orlandoni, 6 Lucio, 22 Milito, 40 Nwankwo). Trenér: Leonardo.

FC Janov (4-4-2): 73 Scarpi; 18 Rafinha, 3 Dainelli, 24 Moretti, 4 Criscito; 29 Jelenic (46' 20 Mesto), 33 Kucka, 42 Veloso, 11 Kharja (63' 8 Palacio); 25 Boakye, 17 Rudolf (62' 14 Sculli) (88 Perin, 7 Rossi, 36 Zuculini, 77 Milanetto). Trenér: Davide Ballardini.

Trenér nechal odpočívat Thiaga Mottu a Dejana Stankoviče. Diego Milito byl připravený na lavičce.

Poprvé v základní sestavě a hned proti svému bývalému klubu. Lednová posila Ranocchia odehrála ve středu obrany celý zápas.

Seznam zraněných se nerozšiřuje a Leonardo na tiskovce řekl, že má k dispocizi téměř celý kádr. Chybí jen Samuel a Sneijder. Do zápasu Italského poháru slíbil nasadit pár hráčů méně využívaných a to se také stalo. Od začátku hrál Santon, Materazzi a Mariga. V druhém poločasu se dostalo na Biabianyho a Obiho.

22.března 2009 - to je den, kdy si Nelson Rivas naposledy zahrál za Inter. Od zápasu proti Janovu to již neplatí. Obránce, který strávil loňskou seoznu na hostování v Livornu a první část té letošní promarodil, si zahrál posledních pár minut.

FC Janov skóroval první gól ze sporné penalty. Faul podle sudího udělla Ranocchia.

Fotogalerie Italský pohár, Osmifinále -> Inter - FC Janov - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Obhájce trofeje postoupil do čtvrtfinále. Rozhodlo o tom jediné osmifinálové střetnutí, které se hrálo v Miláně na San Siru. Po pěkném prvním poločasu vedli nerazzurri 2-0. O obě branky se postaral nejlepší střelec týmu Samuel Eto'o a stály za to. Nejprve si zpracoval centr z pravé strany od Muntariho, pohrál si s dvěma obránci a prostřelil gólmana. Druhý gól přišel po centru Maicona pro změnu z druhé strany. Eto'o si míč nadhodil obločkem před sebe a ještě než spadl na zem, poslal ho do sítě.

Janov, za který hrála i nová posila Kucka ze Sparty, snížil po sporné penaltě zásluhou Kharjy v 64.minutě. Druhý poločas měl Inter pod kontrolou, přesto se musel parkrát předvést Castellazzi. Italský veterán ukázal, že je v poslední době mezi tři tyčemi ve formě. Třetí uklidňující gól přídal prudkou hlavičkou po centru Maicona MacDonald Mariga. Kromě Castelazziho a Cambiassa je momentálně ve formě právě brazilský bek. V novém roce se hráli tři zápasy, v každém z nich nahrál minimálně na jednu branku, dnes dokonce na dvě.

Druhý poločas již na dívání nebyl tak pohledný. V nastaveném čase hosté snížili po zaváhání Materazziho, který při přímém kopu neuhlídal Sculliho.

V dalším kole čeká na Inter Neapol nebo Bologna.