Čtvrtfinále 26/01/11 20:45 CET - Stadio Diego Armando Maradona, Neapol
Doma:   30.000
Venku:  30.000
Dom.max: 30.000
Ven.max: 30.000

Penalty: Cavani (1-0), Eto'o (1-1), Hamšík (2-1), Cambiasso (2-2), Lavezzi (nad, 2-2), Panděv (2-3), Zuniga (3-3), Motta (3-4), Yebda (4-4), Chivu (4-5)
Nejlepší hráč: Luca Castellazzi

INTER (4-3-1-2): 12 Castellazzi; 13 Maicon, 2 Cordoba (83' Lucio), 15 Ranocchia, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Thiago Motta; 5 Stankovic (63' Mariga); 9 Eto'o, 27 Pandev. (21 Orlandoni, 20 Obi, 23 Materazzi, 29 Coutinho, 39 Santon). Trenér: Leonardo.

Neapol (4-3-2-1): 26 De Sanctis; 14 Campagnaro, 28 P. Cannavaro, 6 Aronica; 11 Maggio, 5 Pazienza (98' Yebda), 23 Gargano, 8 Dossena (70' Zuniga); 17 Hamsik, 22 Lavezzi; 7 Cavani. (33 Gianello, 13 Santacroce, 25 Cribari, 77 Sosa, 99 Lucarelli). Trenér: Walter Mazzarri.

Obhájci Italského poháru jsou v semifinále.

Inter doslova utekl hrobníkovi z lopaty. Neapol byla lepší a občas byli hráči nerazurri pod velkým tlakem. Nepropadali však panice a zápas dovedli až na penalty, v kterých uspěli.

Čtvrtfinále se hrálo na jediný zápas a přestože Inter je obhájce, v pavouku byl nasazen schválně tak, aby čtvrtfinále hrál vítěz oproti minulým ročníkům venku.

Leonardo věděl, že ho čeká těžký zápas. Neapol je v tabulce Serie A druhá a v utkání potvrdila, že se nejedná o náhodu.

Jedinou penaltu nedal Lavezzi, který branku Castellazziho přestřelil.

Castellazzi téměř chytil čtvrtý pokus domácích. Při zpracování míče se mu však od zad odrazil za čáru.

Přestože Neapol měla spoustu šancí, brankovou konstrukci byla nastřelena jednou - a to Interem. Cambiassovu střelu zázračně vytáhl De Sanctis na břevno.

Prakticky celý zápas se bylo na co dívat. Domácí v intervalech útočili, Inter občas zahrozil z brejku.

Domácí vstřelili v prvním poločase gól, který správně neplatil pro ofsajd.

Neapol se jednou dožadovala i penalty. Lucio kryl střelu protihráče v pokutovém území ramenem, možná rukou. Přestože ruku měl u těla, byl tam znát pohyb proti míči.

Všichni hráči Interu proměnili penaltu bez problému. Nejblíže měl gólman domácích ke střele Panděva.

Ve stoperské dvojici nastoupil s Cordobou tentokrát Ranocchia, Lúcio přišel až v průběhu zápasu. Mladý obránce, který přišel v lednu, však při jednom ze sprinterských soubojů ukázal, že s rychlostí na tom není zas tak dobře. Po prohraném souboji přišly dvě velké šance. První zmařil Castellazzi, druhou zachránil právě Ranocchia, který na brankové čáře odhlavičkovával míč.

Dva hráči museli střídat kvůli zranění. Stankovič si zřejmě natáhl stehení sval, Cordoba měl po jednom dopadu na trávník problémy asi s ramenem.

V semifinále se v druhé polovině dubne střetne Inter s vítězem souboje Juventus - AS Řím.

Fotogalerie Italský pohár, Čtvrtfinále -> Neapol - Inter - zobraz všechny fotky

Luca Castellazzi

Paramatti, Obi, Mbaye, Castellazzi

Neapol hrála s Interem v Italském poháru po osmé. A ani tentokrát ho nepodařila porazit.

Neapol v poháru doposud vyhrála čtyři po sobě jdoucí domácí zápasy.

Inter vyhrál v poháru poosmé v řadě. Jedná se o rekord.

Inter naposledy vstřelil gól na hřišti Neapole v soutěžním zápase 18.října 1997. Od té doby zde hrál 4 ligové zápasy a nedal ani jednu branku. Dnes to dopadlo stejně. Série trvá 501 minut.

Od sezony 2003/2004 platí, že Inter je vždy v semifinále Italského poháru.

Čtvrtfináloví zápas proti domácí Neapoli a Interem dopadl 0:1 po penaltách. Jenže v normální hrací době měli navrch hráči oblíkající dres Neapole. Inter měl sice slabý útok, ale obrana vše vyřešila bez problému. Panděv zahodil svoje šance na gól a to nemluvě o dalších hráčích.

Esteban Cambiasso doslova zazdil tutovku a brankář De Sanctis volejbalovým zákrokem znemožnil projít míči do branky. Spíše obránci se tlačili do útoku. Když Chivu zahodil šanci, skončil první poločas bez branek.

Druhá polovina byla spíše taktická záležitost. Jediná šance, která se dá vystihnout byla střela od Slovenského reprezentanta Hamšíka. Jenže nohy brankáře Castellazziho vyrazily balón zpět k Hamšíkovi a hrdinou se stal Ranocchia, který na brankové čáře odhlavičkoval míč pryč z brány a tak zabránil gólu. Druhý poločas tedy skončil také bez branek a šlo se na prodloužení neboli Extra time.

Castellazzi měl vůbec snad nejtěžší den. Musel chytat střely od Lavezziho, Cavaniho. Neapol hrála celé prodloužení aktivně a byla hladová po vítězství. Lucio a spol se ubránili a tak přišly na řadu divácky oblíbené penalty.

Cavani (skóroval 1-0), Eto'o (skóroval 1-1), Hamšík (skóroval 2-1), Cambiasso (skóroval 2-2), Lavezzi (nedal 2-2), Pandev (2-3 skóroval ), Zuniga (skóroval 3-3), Motta (skóroval 3-4), Yebda (skóroval 4-4), Chivu (skóroval 4-5). Inter tedy slaví postup do semifinále Italského poháru. Leonardo sám řekl, že to byl signál pro černomodré a hra se musí určitě více zlepšit.