Finále 29/05/11 21:00 CET - Stadio Olimpico, Řím
Doma:   31.547
Venku:  26.990
Dom.max: 33.094
Ven.max: 30.000

26' Eto'o, 76' Eto'o, 90'+2' Milito - 88' Munoz
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 55 Nagatomo, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 26 Chivu; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta (82' 17 Mariga), 5 Stankovic; 10 Sneijder (88' 22 Milito); 7 Pazzini (61' 27 Pandev), 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 14 Kharja, 23 Materazzi, 25 Samuel). Trenér: Leonardo.

Palermo (4-3-2-1): 46 Sirigu; 16 Cassani, 6 Munoz, 3 Goian (69' 80 Carrozzieri), 42 Balzaretti; 8 Migliaccio, 94 Acquah (55' 10 Miccoli), 23 Nocerino; 72 Ilicic, 27 Pastore; 9 Hernandez (77' 51 Pinilla). (99 Benussi, 4 Kasami, 11 Liverani, 36 Darmian). Trenér: Delio Rossi.

Jedinou trofejí ze tři loni vyhraných, kterou Inter letos obhájil, je Italský pohár.

Letos se výjimečně udělovali dva poháry. Menší trofej byla památeční k 150letému výročí sjednocení Itálie.

Kvůli žlutým kartám nemohl hrát Maicon.

Zranění na trávník nepustilo Cordobu a Cambiassa. Uzdravený Samuel byl jen na lavičce.

Wesley Sneijder hrál zápas po více jak měsíční pauze zaviněné zraněním.

Palermo v prvním poločasu několikrát udělalo před brankářem Julio Cesarem závar. Přesto odcházelo do kabin za nepříznivého stavu. Po krásné přihrávce od Sneijdera vstřelil gól Samuel Eto'o. S8m p5ed brank85em nezaváhal a trefil se přesně k tyči.

V 76.minutě se zopakaovalo gólová situace z prvního poločasu. Sneijder znovu nádherně přihrál osamocenému Eto'ovi, který se Sirigy nezalekl ani tentokrát a s pomocí tyče dostal nerazzurri do dvoubrankového vedení.

V 88.minutě Palermo snížilo na rozdíl jediného gólu po rohu, který neměl být. Na centr si naskočil ve vápně trestuhodně osamocený Munoz a pohodlně hlavičkoval do sítě.

V 90.minutě zastavil do pokutového území pronikajícího Marigu Munoz a viděl za to druhou žlutou a červenou kartu. Z přímého kopu napálil Samuel Eto'o břevno.

Třetí gól nakonec Inter přecijenom přidal. Obsatarali ho střídající hráči. Panděv skvěle vybojoval míč v rohu hřiště, prošel s ním po koncové čáře až do pokutového území a přesnou přihrávkou našel Milita, který měl lehkou pozici a vstřelil svůj první a zároveň i poslední gól v letošní sezoně Coppa Italia.

Fotogalerie Italský pohár, Finále -> Inter - Palermo - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Samuel Eto'o vstřelil 37 branek v sezoně a doehrál 52 zápasů.

Leonardo vyhrál svoji první trofej s Interem.

Palermo porazilo Inter naposledy v roce 2005. Od té doby ve 11 soutěžních zápasech 9krát prohrálo a dvakrát dokázalo uhrát remízu.

Inter Milán vyhrál Italský pohár. Obhájci ve finále na Olympijském stadionu v Římě porazili díky dvěma gólům Samuela Eto'oa 3:1 Palermo a trofej získali posedmé v historii. Inter tak po triumfu na mistrovství světa klubů a v italském Superpoháru získal třetí trofej v sezoně, ale první pod vedením trenéra Leonarda, který k týmu Nerazzurri přišel koncem prosince.

V sestavě Interu se objevil i Wesley Sneijder, který do poslední chvíle bojoval se zraněním lýtka. A stal se důležitou postavou utkání, jelikož připravil dvě branky.

První šanci si vypracovali obhájci trofeje. Stankovič přenesl hru na Pazziniho, ten ale nedokázal dobře zakončit, na druhé straně musel zasahovat pozorný brankář Cesar, když likvidoval akci Iličiče s Pastorem. Vzápětí musel ze hry zraněný obránce Goian.

Poprvé se měnilo skóre po pětadvaceti minutách. Inter několika rychlými nahrávkami otevřel obranu soupeře, Sneijder vyslal za obranu Eto'a a ten přesnou ranou k tyči překonal brankáře Sirigua. Palermo mohlo brzy odpovědět, příležitosti Iličiče a Hernandeze ale zůstaly nevyužity.

Palermo se snažilo držet míč a diktovat tempo zápasu, bylo to však Inter, který se dokázal gólově prosadit. Sneijder opět uvolnil Eto'a, tentokrát po pravé straně, a kamerunský střelec opět mířil přesně k tyči. Sicilský tým ze své aktivity vytěžil branku až v závěru, kdy se po rohu prosadil hlavičkující Munoz.

Inter si ale závěr utkání pohlídal. Nejdříve dal o sobě opět vědět Munoz - po faulu na Marigu byl vyloučen. Poté Eto'o málem zkompletoval hattrick, jenže trefil břevno. Konečnou podobu výsledku dal dal až v nastaveném čase Milito, který střílel po nahrávce Panděva do odkryté brány. Část textu převzata z www.eurofotbal.cz se souhlasem autora.