INTER (4-2-3-1): 12 Castellazzi; 2 Cordoba, 6 Lucio, 23 Materazzi, 4 Zanetti; 5 Stankovic, 19 Cambiasso; 88 Biabiany (80' Santon), 10 Sneijder (87' Nwankwo), 27 Pandev (90'+1' Biraghi); 9 Eto'o. (21 Orlandoni, 8 Thiago Motta, 48 Crisetig, 57 Natalino). Trenér: Rafael Benitez.

Twente (4-2-3-1): 13 Mihaylov; 15 Rosales, 4 Wisgerhof, 19 Douglas, 34 Leugers (80' Buysse); 8 Janssen, 6 Brama; 10 Ruiz, 9 De Jong, 22 Chadli; 21 Janko (70' Landzaat). (1 Boschker, 14 Parker, 27 Vujicevic, 34 Schimpelsberger, 44 John). Trenér: Michel Preud'homme

Postřehy
Konečně fotbal. Inter po několika týdnech nudy předvedl výkon, který bavil.

Jedno kolo před koncem základní skupiny si obhájci trofeje zajistili postup do osmifinále.

Krize ve střílení branek trvá. Nerazzurri měli spoustu velkých šancí, branku však vstřelili jen jednu.

Marodka je nadále velká. Chybí Dejan Stankovič, Thiago Motta, Esteban Cambiasso a Julio Cesar. A i tentokrát se rozrostla. Nuceně v 53.minutě střídal Sulley Muntari.

Inter vyhrál zaslouženě, lepší byl na střely na bránu i na rohy, přesto však v jedné zajímavé statistice zaostal. Hosté nastřelili dvě břevna, domácí jedno. I z toho je vidět, že zápas mohl dopanout i jinak.

Rafael Benitez nepřestává dávat příležitost mladíkům. Cristiano Biraghi hrál ve vůbec prvním přípravném zápase pod novým trenérem proti Manchesteru City. Uprostřed léta vstřelil Angličanům nádherný gól, na premiéru v soutěžním zápase však čekal až do tohoto zápasu. V nastaveném čase nahradil Panděva.

Přestože trenér, hráči i funkcionáři vyzývali fanoušky, aby přišli tým v těžké chvíli podpořit, na San Siru bylo pouhých třicet tisíc diváků. Na ligu přitom letos chodí více tifosi než loni, nejmenší návštěva zatím byla 56 415 - na Sampdorii.

Fotogalerie Liga mistrů, ZS 5.z -> Inter - Twente Enschede - zobraz všechny fotky

Esteban Cambiasso

Cambiasso a Zanetti

Bylo to hodně vyrovnané utkání, ve kterém obě mužstva spálila řadu šancí. Díky brance Estebana Cambiassa z úvodu druhé půle ale vítězství slaví Inter a postupuje do další fáze Ligy mistrů.

Inter si vítězstvím v tomto utkání mohl zajistit postup do další fáze Ligy mistrů. Forma italského klubu v Lize mistrů je letos skvělá, ale zato se mu vůbec nedaří v italské lize. Dokonce se hovoří o tom, že by kouč Benítez mohl po velice krátkém působení klub opustit.

Hned ve třetí minutě si domácí vytvořili první velkou šanci zápasu. Biabiany odcentroval a Wesley Sneijder v trochu akrobatické pozici jen těsně minul branku. Tlak domácích v úvodní čtvrthodince neustával, naopak ještě více sílil. V 17. minutě se navíc Sneijder ujal exekuce přímého kopu a technickou střelou trefil břevno branky Twente.

Hodně aktivní byl na domácí straně zejména mladíček Biabiany, který se svým pohybem neustále nabízel a dělal hodně velké problémy hostujícím obráncům. Nizozemské Twente bylo zatím opravdu hodně mimo a do zápasu se prakticky nedostávalo. Po půlhodině hry však milánský klub polevil ve své aktivitě a hosté se toho snažili využít. Krásnou ranou se prezentoval Janssen, na jehož pokus musel vytasit Castelazzi hodně dobrý reflex. O minutu později utíkali hosté v přečíslení dva na jednoho, ale Chadli se místo přihrávky sám z šance doslova vyhodil.

V 37. minutě vyrobil brazilský stoper Lúcio obrovskou hrubku ve vlastním vápně, kterou se snažil využít de Jong, ale opět byl na svém místě připravený Castelazzi. Do konce prvního poločasu už se nic závratného nestalo a tak šly oba celky do šaten za bezbrankového stavu.

Druhý poločas začal úplně jinak než ten první. Obě mužstva se tentokrát snažila hrát na jistotu ze zadních řad, držet míč ve středu hřiště a vyčkávat na chybu, kterou by soupeř měl udělat. Po pětapadesáti minutách hry se domácí fandové dočkali první branky. Odražený míč z přímého kopu se odrazil k volnému Cambiassovi a ten neměl větší potíže s přesným zakončením - 1:0.

Pár minut po úvodním gólu přitančil do hostujícího vápna Zanetti a jeho tvrdou ránu musel zlikvidovat až gólman Twente Mihaylov. Po krásné kolmici Eto'a se do šance řítil Sneijder, ale branku netrefil. O minutu později našel Panděv ve vápně Stankoviče a ten ze značky pokutového kopu trestuhodně přestřelil.

Poté opět přišla fáze, kdy Inter nebyl tak aktivní a do šancí se dostávalo také Twente. V 75. minutě sklepl Ruiz míč Landzaatovi a ten vystrašil všechny italské fanoušky, když trefil břevno Castellaziho branky. Domácí se snažili držet míč a nedostávat se zbytečně pod tlak, hodně hru kouskovali a bylo vidět, že tenhle výsledek pro ně bude hodně cenný. Do konce utkání už se nic nestalo a Inter se tak výhrou 1:0 posunul do další části Ligy mistrů.