ZS 6.z 07/12/10 20:45 CET - Weserstadion, Bremen
Doma:   44.197
Venku:  28.700
Dom.max: 55.000
Ven.max: 36.000

38' Prodl, 49' Arnautovic, 88' Pizarro
Nejlepší hráč: Jonathan Biabiany

INTER (4-2-3-1): 21 Orlandoni; 4 Zanetti (57 Natalino 54'), 2 Cordoba, 19 Cambiasso, 34 Biraghi; 39 Santon (88 Biabiany 50'), 8 Thiago Motta (17 Mariga 76'), 40 Nwankwo, 11 Muntari; 27 Pandev, 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 92 Gallinetta, 48 Crisetig, 54 Dell'Agnello). Trenér: Rafael Benitez.

Werder (4-2-3-1): 1 Wiese; 3 Pasanen (16 Silvestre 84'), 15 Prodl, 29 Mertesacker, 8 Fritz; 22 Frings, 41 Schmidt; 7 Arnautovic, 14 Hunt, 10 Marin; 23 Hugo Almeida (24 Pizarro 75'). (21 Mielitz, 18 Kroos, 19 Wagner, 20 Jensen, 44 Bargfrede). Trenér: Thomas Schaaf

Inter s týmem plným náhradníků a mladých hráčů z primavery zcela zaslouženě prohrál v Brémách vysoko 0-3. Do osmifinále tak postupuje z nevýhodné druhé pozice.

Kromě již tak široké marodky, v Brémách nemohl hrát Lucio kvůli chřipce. Navíc se Benitez rozhodl šetřit vytíženého Sneijdera. Nizozemec tak zůstal v Miláně.

V bráně byla překvapivě až gólmanská trojka - Paolo Orlandoni.

V zápase kromě tří branek čtyřikrát zvonila tyč. Dvakrát díky hráčům nerazzurri. Cambiasso hlavou nastřelil tyč, Panděv v úplném závěru pálil do břevna.

První gól domácích padl díky Ivanu Cordobovi, který střelu zřejmě mířící mimo bránu, nechtěně nasměroval do vlastní sítě.

V 54.minutě musel kvůli zranění střídat Javier Zanetti.

Mezi 30 tisíci diváky byly dvě stovky fanoušků Interu. Deset z nich přijelo s českým fanklubem Cechia Nerazzurra.

Fotogalerie Liga mistrů, ZS 6.z -> Werder Brémy - Inter - zobraz všechny fotky

Biabiany a Spaletti

Jonathan Biabiany

Biabiany a Dodô

Milánský Inter měl své jisté. To se nedá říct o pozici jeho lodivoda a vysoká porážka v Brémách mu pozici rozhodně neulehčila. Přitom měl Werder blízko k ještě výrazně stylovější rozlučce s letošní Evropou. Stejně jako jeho soupeř totiž dvakrát rozezněl brankovou konstrukci.

Domácí svého soupeře značně přehrávali, za první půlhodinu se ale k jediné zajímavější šanci dostal Frings, Orlandonimu moc práce nenadělal. Zkušený brankář se musel vytáhnout až ve 31. minutě, když Hunt nacentroval k zadní tyči, kde si Zanetti nepohlídal Almeidu, který pohotovou střelou mířil pod břevno. Orlandoni však jednou rukou stihl míč vytěsnit nad.

Blízko k nešťastnému zásahu měl Cambiasso, když Hunt vběhl do vápna k brankové čáře a jeho centr srazil Argentinec blízko levé tyče. Brzy poté již u inkasované branky byl přítomen.

Frings poslal z rohového kopu vysoký centr, Cambiasso neuhlídal Prödla, ke kterému tak pozdě přistoupil i Nwankwo. Rakušanovu hlavičku pak ještě do vlastní sítě srazil Cordoba.

Čtyři minuty před koncem první půle mohl také zahrozit Inter, Padněv mohl roztáhnout hru na volné hráče k oběma stranám, místo toho pálil z pětadvaceti pouze do obránce. Nebylo tak divu, že v mrazivém večeru na Weserstadionu byla k vidění i mexická vlna.

Fanoušky pak již po dvou minutách od změny stran udělal radost Arnautović, když si naběhl k malému vápnu na centr Almeidy a před nedůrazným Cambiassem tečoval míč k bližší tyči.

V 66. minutě přišla největší šance italského týmu. Pandev svým centrem rozezvučel tyč zkoprněného Wieseho a k balónu se ještě dostal nešťastný Argentinec, který ve velké blízkosti brankáře nedokázal míč lépe usměrnit.

A tak byl znovu viděn ve špatném světle za pět minut. Hunt se přes něj dostal do šestnáctky díky narážečce s Marinem, tváří v tvář brankáři ale prohrál. V další moment vyslal Motta do vápna Panděva, který se obtočil kolem Mertesackera a Wiese jen díky skvělému reflexu dokázal jeho pokus zneškodnit.

Německý stoper pak vyrovnal poměr nastřelených tyčí v 80. minutě. Po pasu Hunta z přímého kopu hlavičkoval do pravé. Napodobil ho i aktivní Aaron Hunt, když nejprve přihrál k lajně Schmidtovi, aby se k němu následně dostal tečovaný centr a on sraženou střelou orazítkoval břevno.

Přesto se Němci potřetí přeci jen radovali. Dvě minuty před koncem řádné hrací doby přihrál Fritz Pizzarovi, který se po dvanácti minutách na hřišti obtočil kolem Cambiassa a zpoza vápna vypálil přízemním pokusem ukázkového "angličáka". Nepovedený zápas pak dokumentovala poslední minuta, Panděv střelou ze šestnáctky opět pouze rozezvučel tyč.