Nejlepší hráč: Dejan Stanković

INTER (4-2-3-1): 1 J.Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 6 Lucio, 26 Chivu; 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 27 Pandev (29 Coutinho 74'), 10 Sneijder, 9 Eto'o; 22 Milito (11 Muntari 67'). (12 Castellazzi, 17 Mariga, 20 Obi, 39 Santon, 88 Biabiany). Trenér: Rafael Benitez.

AS Řím (4-4-2): 1 Lobont; 77 Cassetti, 4 Juan, 29 N.Burdisso, 17 Riise; 7 Pizarro, 16 De Rossi, 20 Perrotta; 94 Menez (33 Brighi 88'); 10 Totti (9 Vucinic 76'), 22 Borriello (19 Baptista 87'). (32 Doni, 2 Cicinho, 8 Adriano, 25 G.Burdisso). Trenér: Claudio Ranieri.

Inter poprvé v sezoně prohrál, přesto je stále na první příčce.

Jedinou změnu v sestavě oproti středečnímu zápasu s Bari udělal trenér Rafa Benitez v obraně. Kvůli zranění nemohl nastoupit Walter Samuel, kterého nahradil Ivan Cordoba.

Kapitánem týmu byl místo zraněného Javiera Zanettiho Ivan Cordoba.

Inter hrál letos s Interem finále Italského superpoháru, které vyhrál. Poslední ligový zápas mezi těmito týmy se hrál v březnu a AS vyhrál 2-1.

Stanković a Zanetti

Ivan Cordoba nastoupil do 300.zápasu za Inter.

AS Řím prohrál i s tímto zápasem pouze jeden z poslední 18 domácích v Serii A.

17.listopadu 2001 byl den, kdy Inter naposledy nedal Římanům na jejich stadionu gól. Od tohoto zápasu to neplatí.

Branka z 92.minuty znamenala, že Inter v této sezoně inkasoval vůbec poprvé v druhém poločasu.

Šlágr kola mezi AS Řím a Interem směřoval k bezbrankové remíze. Jenže s tím se nechtěl smířit střídající Mirko Vučinič a ve druhé minutě nastavení poslal přesnou hlavičkou Vlky za třemi body. Inter může v neděli přijít o první místo v tabulce.

V úvodu byl aktivní Dejan Stankoviče. Ten nejprve prověřil Bogdana Lobonta nepříjemnou ranou, další pokus poslal do obránce Juana. Na centr Maicona v další šanci nedosáhl Wesley Sneijder. V 17. minutě došlo ke vzrušení před Cesarovou brankou. Totti prostrčil míč na Perrottu, který ho však poslal do Cesara. Akce pokračovala a Lúcio ve snaze odkopnout míč trefil do hlavy Borriella. Píšťalka sudího Morgantiho zůstala němá.

Na druhé straně se ukázal také Samuel Eto'o, kterého na poslední chvíli zablokoval Burdisso. Pak opět zasahoval Lobont, nadvakrát proti Stankovičovi. Hodně aktivní Stankovič se činil znovu ve 38. minutě, dělovkou trefil břevno.

Po změně stran našel ve vápně volného Cambiassa Sneijder, ale hostující záložník nedokázal míč dostat za záda Lobonta. Po deseti minutách druhé půle měli obrovskou příležitost Římané, ale na Menezův pas o pár centimetrů nedosáhl Borriello. Vzápětí na druhé straně pálil Eto'o, ale Lobont byl připraven.

Jak se blížil závěr zápasu, začalo se přiostřovat, napětí gradovalo. Začaly se rozdávat žluté karty. Krátce po sobě ji viděli například Panděv a Burdisso. V 66. minutě se ze hřiště poroučel neviditelný Milito, překvapením pak bylo na domácí straně první střídání, když odešel Totti a nahradil ho Vučinič. Ten moment ale nakonec byl rozhodující.

Ačkoliv i Inter měl své příležitosti. Eto'o mohl využít Juanova zaváhání, ale míč nedokázal usměrnit mezi tři tyče. Kamerunský útočník pak pálil znovu, ale tentokrát do Lobonta. Na poslední minutky vyslali Římané na hřiště Brighiho a Baptistu, což znamenalo, že se proti bývalému týmu nepředstaví Adriano. A ve druhé minutě nastavení to přišlo. Daniele De Rossi poslal do vápna přesný centr, Vučinič se prosmýkl mezi obránci a hlavičkou nedal šanci Cesarovi. Gól jde na vrub Lúciovi.