INTER (4-2-3-1): 1 Julio Cesar (12 Castellazzi 65'); 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 39 Santon; 4 Zanetti, 19 Cambiasso (11 Muntari 19'); 88 Biabiany (2 Cordoba 84'), 10 Sneijder, 29 Coutinho; 9 Eto'o. (22 Milito, 23 Materazzi, 27 Pandev, 40 Nwankwo). Trenér: Rafael Benitez.

FC Janov (4-3-3): 1 Eduardo; 3 Dainelli, 16 Ranocchia, 13 Kaladze; 2 Chico (22 Destro 58'), 77 Milanetto, 7 Rossi (25 Boakye 79'), 4 Criscito; 18 Rafinha, 9 Toni, 20 Mesto (36 Zuculini 59'). (73 Scarpi, 5 Tomovic, 23 Modesto, 24 Moretti). Trenér: Gian Piero Gasperini.

Postřehy
Doslova vydřené vítězství, o kterém rozhodl šťastný gól Muntariho.

Inter má za posledních pět zápasu statisku 2-2-1 a hubené skóre 3:2.

Davide Santon byl letos poprvé členem základní sestavy.

Castelazzi si po nedávné premiéře v Lize msitrů, kdy odchytal druhý poločas duelu s Werderem Brémy, prořil debut v novém klubu i v Serii A. V 65.minutě střídal zraněného Julia Cesara.

Kromě gólmanské jedničky se v zápase zranil také Esteban Cambiasso. Oba mají svalové problémy.

Sulley Muntari si doposud zahrál vždy pár posledních minut. Diky brzkému zranění Cambiassa se však tentokrát dostal na hřiště už v 19.minutě. Ghanský záložník toho chtěl za každou cenu využít a tak pálil doslova z každé pozice. Zda je od brány 20 nebo 30 metrů mu bylo úplně jedno. Pradoxně však právě díky tomu nerazzurri vyhráli. V nastaveném čase prvního poločasu jeho tečovaná střela svým odrazem od země překvapila branáře domácích Eudarda a Inter šel do vedení.

Seznam zraněných: Cristian Chivu, Dejan Stankovič. Vyléčení: Diego Milito a Goran Panděv.

Inter porazil nejstarší profesionální fotbalový klub v Itálii.

V druhém poločasu hrál za Janov útočník Destro, který působil loni v primaveře Interu.

Fotogalerie Serie A, 9.kolo -> FC Janov - Inter - zobraz všechny fotky

Walter Samuel

Cambiasso a Zanetti

Cambiasso a Milito

Hernanes a Samuel

Statistiky a rekordy
Inter vyhrál potřetí za sebou v Janově s čistým kontem - předloni 2-0, loni 5-0, letos 1-0.

Janov 23 zápasů v řadě doma vstřelil aspoň jeden gól. Série začala po porážce 5-0 s Interem a skončila dnes... s Interem.

Inter si sice veze z Janova tři body, ale kdo zápas sledoval, musí mi dát za pravdu, že Grifové si za svůj výkon minimálně ten bod zasloužili. O osudu utkání však rozhodlo hloupé zaváhání gólmana Eduarda, jenž za svá záda propustil střelu Muntariho a Janov, leč tlačil, nedokázal gólově odpovědět.

Obě strany nastoupily v hodně poslepovaných sestavách, a tak se předem nedalo úplně předpokládat, co se bude na trávníku Marassi dít. V prvním poločase si ale diváci rozhodně nemohli stěžovat, protože jim hráči nabídli zajímavou podívanou.

V prvním poločase byl sice Sneijder hodně nevýrazný, ale ve 12. minutě si připsal první vážnější střelecký pokus. Po asistenci Biabianyho pálil, ale Eduardo hladce kryl. O necelých deset minut později se poprvé blýskl Luca Toni. Domácí útočník hýřil aktivitou a když si šikovně udělal prostor na hranici šestnáctky, musel vytáhnout parádní zákrok Julio Cesar. Brazilský gólman si vedl dobře i proti střele Mesta, ale ta nebyla tak nepříjemná.

Ještě předtím ale postihla Inter těžká rána. Po dvaceti minutách totiž hřiště opustil se svalovým zraněním Esteban Cambiasso a na hřiště musel Sulley Muntari. A byl to právě ghanský záložník, který po půlhodině hry připravil obrovskou šanci pro Samuela Eto'a. Kamerunec stál úplně sám na penaltě, jenže míč nedokázal usměrnit mezi tři tyče a oprávněně se chytal za hlavu.

Do další šance Interu se hrnul Coutinho, ale Kaladze předvedl na poslední chvíli výtečný obranný zákrok a akci Nerazzurri zmařil. Na promarněnou šanci Eto'a mohl pár minut před koncem reagovat Marco Rossi, jenž měl na druhé straně rovněž velkou šanci. Chico utekl po pravé straně a zpětnou přihrávkou hledal svého kapitána, který však minul. Stadionem to jen zahučelo. A Janov ve třetí minutě nastavení pocítil, jak moc taková neproměněná šance proti Interu bolí. Muntari se totiž ze střední vzdálenosti napřáhl ke střele a už asi třetí v pořadí mu konečně vyšla. Vlastně mu úplně nevyšla, ale Eduardo vytvořil neskutečnou minelu a nechal míč propadnout do sítě.

Do druhého poločasu tak šli Grifové s jednogólovým mankem, nicméně odhodlaní vyrovnat, protože už v první půli cítili, že branka může přijít. Druhou pětačtyřicetiminutovku sice načala další velká příležitost Interu. Biabiany se po přihrávce Sneijdera ocitl úplně sám před Eduardem, ale ten protentokrát vytáhl vynikající zákrok a částečně si vyžehlil předchozí zaváhání.

Pak už útočil zejména Janov. Inter vystrkoval růžky z brejků, ale příliš se mu nedařilo. Ale že by se dařilo Janovu, zejména o koncovce se to říci nedá. Domácí sice často drželi míč dlouho na svých kopačkách, ale k žádné větší šanci to nevedlo.

Čtvrthodiny před koncem se poprvé výrazněji ukázal Destro, jenž je kmenovým hráčem Interu, ale "svůj" tým příliš neohrozil, když svojí střelu poslal nad bránu. Mnohem lépe si vedl vzápětí Criscito, když ukázal svou techniku, dobře si zpracoval míč a z voleje ho poslal na bránu. Tu už pár minut kvůli zranění Julia Cesara okupoval Castellazzi. Náhradník v brance Interu však nemusel zasahovat, Criscito mířil těsně vedle.

V posledních minutách měl příležitost střídající Boayke. Nadějný mladík ale mířil těsně nad břevno, jaká škoda. Neujala se ani hlavička Destra, Castellazzi byl pozorný. Poslední šanci duelu si připsal Luca Toni, ale ani on prokletí domácích nezlomil. Míč poslal z velkého úhlu do boční sítě a Inter se po šesti nastavených minutách mohl radovat.