1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
13.kolo 21/11/10 15:00 CET - Stadio Marc’Antonio Bentegodi, Verona
Doma:   66.101
Venku:  24.449
Dom.max: 80.018
Ven.max: 38.998

29' Pellissier, 82' Moscardelli - 90' Eto'o
Asistence: -
Žluté karty: 23' Théréau, 33' Fernandes, 46' Rigoni - 34' Córdoba, 74' Stankovič
Nejlepší hráč: Da Silva Lúcio

INTER (4-2-3-1): 12 Castellazzi; 39 Santon, 6 Lucio, 2 Cordoba, Zanetti; 5 Stankovic (87' 30 Mancini), 19 Cambiasso (55' 40 Nwankwo); 88 Biabiany (68' 31 Alibec), 10 Sneijder, 27 Pandev; 9 Eto'o. (21 Orlandoni, 23 Materazzi, 24 Rivas, 57 Natalino). Trenér: Rafael Benitez.

Chievo (4-3-1-2): 28 Sorrentino; 21 Frey, 3 Andreolli, 12 Cesar, 4 Mantovani; 6 Fernandes, 16 Rigoni, 7 Marcolini (65' Guana); 23 Costant (87' 26 Bogliacino); 77 Thereau, 31 Pellissier (68' 80 Moscardelli). (18 Squizzi, 5 Mandelli, 11 Granoche, 20 Sardo). Trenér: Stefano Pioli.

Inter se topí v krizi. Ve Veroně naprosto zaslouženě prohrál s Chievem a k ničemu mu nebylo ani to, že většinu času měli jeho hráči míč v držení.

Nerazzurri jsou v tabulce po 13.kolech na 6.místě a na vedoucí AC Milán ztrácejí 9 bodů.

Neuvěřitelná série zraněných pokračuje. Při reprezentačním zápasu Rumunska se zranil Cristian Chivu. Páteční trénink nedokončil Coutinho, minulý zápas Joel Obi. Všichni se budou léčit minimálně tři týdny.

Kvůli dřívějšímu zranění nemohli nastoupit: Julio Cesar, Walter Samuel, Maicon, Thiago Motta, David Suazo, Sulley Muntari, Diego Milito a McDonald Mariga.

Zranění hráčů základní sestavy dává prostor mladíkům. Devatenáctiletý nigerijský záložník Nwankwo Obiora nastoupil do prvního ligového zápasu, stejně tak stejně starý rumuský útočník Denis Alibec. Ten hrál za Inter vůbec první soutěžní zápas.

Po zranění odehrál podruhé posledních pár minut Amantino Mancini.

Goran Panděv netrefil prázdnou bránu. Ve 13.minutě dostal od Eto'a krásnou nahrávku. Po té, co se zbavil brankáře, však zamířil z úhlu do tyče.

Samuel Eto'o předvedl slavnou Zidanovskou hlavičku. Po úderu hlavou do hrudníku poslal k zemi Cesara z Chieva. Rozhodčími potrestán nebyl a tak se očekává dodatečný trest.

Fotogalerie Serie A, 13.kolo -> Chievo Verona - Inter - zobraz všechny fotky

Da Silva Lúcio

Cesar a Lúcio

Lúcio a Nagatomo

Lúcio a Samuel

Toto byl devátý ligový zápas v řadě, kdy Inter nedokázal vstřelit více než jednu branku.

Samuel Eto'o vstřelili 9.ligový gól a vede tabulku kanonýrů. O branku méně má Edinson Cavani z Neapole. O třetí pozici se dělí se 7 zásahy Di Vaio, Ibrahimovič a Pastore.

Krize Interu bude, zdá se, větší, než by se předpokládalo. Obhájce titulu se nedokázal vzchopit po posledních mizerných výkonech a dnes prohrál i v Chievu. Nejen, že na čelo nyní ztrácí už devět bodů, ale nejspíš na několik zápasů přijde o Samuela Eto'a, který zopakoval kousek Zinedineho Zidana z finále mistrovství světa z před čtyř let.

Úvod zápasu byl hodně otevřený, šance byly na obou stranách. Po čtyřech minutách se z 20 metrů napřáhl Cyril Thereau a Luca Castellazzi musel míč vytahovat nad břevno. Goran Panděv byl na druhé straně ještě mnohem blíže první brance. Po Eto'ově přihrávce utekl obraně, obešel brankáře, jenže z velkého úhlu nedokázal odkrytou branku trefit, střelu zastavila branková konstrukce. A Chievo ve 29. minutě toto zaváhání soupeře potrestalo.

Sergio Pellissier, který se vrátil do hry po třech zmeškaných duelech, vystoupal nejvýše, dostal se před Santona a tvrdou hlavičkou poslal k radosti domácích fanoušků Lecce do vedení. Ten gól jde jasně na vrub zkamenělého Santona. Vzápětí málem Pellissier zasadil další hřebíček, ale jeho zakončení po Thereauově centru nakonec Lúcio tečoval na roh.

Kolem 38. minuty to začalo na Stadio Bentegodi pořádně vřít. Samuel Eto'o se dostal do rozmíšky s Cesarem a opakovaný záznam chvilku nato ukázal, jak ho kamerunský útočník udeřil hlavou do hrudi. Vše se stalo mimo dozor všech čtyřech rozhodčích, ale jelikož incident zachytily televizní kamery, čeká na Eto'a pravděpodobně dlouhý distanc.

Ve druhé půli mohlo Chievo opět navýšit vedení. Po rohovém kopu doklepával Rigoni, ale nakonec stihl zakročit Stankovič. Pak Stankovič sám zakončoval akci Interu, ale Sorrentino jeho pokus vytáhl. A vzápětí domácí promarnili snad největší dosavadní šanci. Constantův volej Castellazzi pouze vyrazil k Fernandesovi, který si však nejspíše myslel, že byl v ofsajdu a branku vůbec netrefil. Nadále se hrála otevřená partie, Eto'a opět vychytal Sorrentino.

Nerazzurri chtěli očividně vyrovnat, ale zapomněli, jak moc je Chievo dobré v protiútocích. Jeden takový vedl Rigoni, doběhl skoro až k lajně, nacentroval na Moscardelliho a ten v 82. minutě zvýšil vedení domácích na 2:0. Interu se sice ještě podařilo skrze Eto'ovu přesnou střelu snížit, jenže to přišlo až v nastaveném čase a bylo už pozdě.