1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
16.kolo 19/01/11 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   61.224
Venku:  25.105
Dom.max: 80.018
Ven.max: 39.710

14' Eto'o, 15' Milito, 45'+1' Chivu - 23' Bogdani, 29' Giaccherini
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-3-1-2): 12 Castellazzi; 13 Maicon, 6 Lucio, 23 Materazzi, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic; 27 Panděv (85' 2 Cordoba); 22 Milito (20' 88 Biabiany, 75' 20 Obi), 9 Eto'o. (21 Orlandoni, 11 Muntari, 17 Mariga, 39 Santon). Trenér: Leonardo.

Cesena (4-3-3): 1 Antonioli; 77 Ceccarelli,, 25 Von Bergen, 6 Lauro (64' 29 Dellafiore); 18 Parolo, 14 Colucci, 24 Sammarco (69' 8 Caserta); 10 Jimenez (78' 11 Budan), 70 Bogdani, 23 Giaccherini. (33 Calderoni, 3 Pellegrino, 4 Appiah, 17 Malonga) Trenér: Massimo Ficcadenti

Postřehy
Interisté měli rychlý start. Během minuty dali ve 14.minutě dvě branky a zaslouženě vedli. Cesena však nedopadla a po chybách obrany vyrovnala. Ještě před přestávkou dal Chivu rozodující gól. Nerazzurri jsou po dohrávce 16.kola čtvrtí. Od druhé Neapole a Lazia je dělí dva body. Na AC Milán ztrácejí bodů šest a jeden zápas mají k dobru.

Zranění jsou Julio Cesar, Walter Samuel, Wesley Sneijder a David Suazo. Kvůli menším problémům nehrál ani Thiago Motta. Do nominace se vrátil Muntari, o kterém se spekuluje, že je na odchodu.

Kvůli zranění musel ve 20.minutě střídat Milito.

Cristian Chivu vstřelil gól hlavou. Ačkoliv je Rumun měl zlomenou lebeční kost a hraje s ochranou helmou, nebál se jít v nastaveném čase první půle jako obránce dopředu a hlavičkovat do míče.

Biabiany, který vystřídal Milita zápas nedohrál. Leonardo jej z taktický důvodů nahradil defenzivnějším Obim. Inter v té době již vedl 3-2.

Marco Materazzi se podílel na první inkasované brance a ve 36.minutě nesmsylně zahrál na polovině soupeře úmyslně rukou. Od rozhodčího viědl žlutou kartu a zbytek zápasu si musel dávat pozor, což bylo z pozice stopera hodně nepříjemné.

Hosté vystřelili na bránu Castelazziho pouze třikrát. Dvakrát z toho byl gól a jednou v obrovské šanci pouze střela do připraveného brankáře.

Giaccherini z Ceseny viděl v 74.minutě po druhé žluté kartě kartu červenou. Po zapískaném ofsajdu zbytečně dohrál situaci a vystřelil do sítě.

Samuel Eto'o byl blízko ještě jednoho gólu. Ve vyložené pozici napálil v druhém poločasu břevno.

Za Cesenu hrál bývalý Interista Luis Jimenez.

Statistiky a rekordy
Inter pod vedeném nového kouče Leonarda neztratil ještě ani jediný bod a má průměr tří vstřelených branek na zápas.

Doma se tým rozstřílel. V posledních 4 zápasech na San Siru dal vždy minimálně tři branky.

Crhistian Chivu vstřelil ve 4.sezoně za Inter teprve třetí soutěžní gól, druhý v Serii A.

Samuel Eto'o vstřelil 12.ligový gól.

Nerazzurri za posledních 59 soutěžních zápasů doma prohráli pouze jednou.

Mistrovský Inter Milán si pod Leonardem dokráčel pro další výhru a opět si v tabulce polepší. Vše podstatné se odehrálo v první poločase, kdy padly všechny branky zápasu, tu rozhodující na 3:2 vstřelil Rumun Chivu. Čtvrthodiny před koncem byl zbytečně vyloučen hostující Giaccherini.

Jak už bylo řečeno v úvodu, vše podstatné se událo v prvním poločase. Inter otevřel skóre utkání po čtvrthodině hry a to rovnou dvěma slepenými brankami. Ve 14. minutě zafungovala souhra Milito - Eto’o, první jmenovaný přihrával, druhý střelou k tyči skóroval - 1:0. Neuběhla ani minuta a Cesena lovila míč ze své sítě podruhé. Eto’o přihrál do pokutového území Panděvovi, který ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou na volného Milita - 2:0.

Ve 23. minutě se podařilo Ceseně vstřelit kontaktní branku, pas Ceccarelliho si na prsa zpracoval Bogdani a neméně povedenou střelou zamířil přesně k tyči. Brankář Castellazzi se natahoval marně - 2:1. A to nebylo všechno, za pár minut totiž nováček soutěže překvapivě vyrovnal. Opět tomu předcházel přesný pas, přímo ukázkový. Obrana Nerazzurri zůstala jako přimražená a Giaccherini dobrým volejem vyrovnal na 2:2.

Tento výsledek vydržel zhruba něco málo přes dvacet minut. V první minutě nastaveného času poslal do pokutového území Ceseny přesný centr Maicon a rumunský obránce Chivu vstřelil hlavou gól na 3:2. V tu chvíli nejspíše nevěděl, že bude zároveň poslední a rozhodující.

I když bylo i ve druhém dějství k vidění několik šancí, další branku už diváci neviděli. Čtvrthodiny před koncem zkomplikoval plány na vyrovnání autor trefy na 2:2 Giaccherini, neboť obdržel druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. To vše ale zbytečně, stačilo, kdyby uposlechl hvizd sudího a nepokračoval v akci. V deseti už to měla Cesena složité, přesto se do poslední minuty nevzdávala. Inter měl také šance výsledek pojistit, ale nestalo se tak a utkání skončilo výhrou domácích 3:2.