1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
17.kolo 16/02/11 18:30 CET - Stadio Artemio Franchi, Florencie
Doma:   60.534
Venku:  27.583
Dom.max: 80.018
Ven.max: 50.000

33' Pasqual - 6' Camporese (vl.), 62' Pazzini
Nejlepší hráč: Andrea Ranocchia

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 15 Ranocchia, 2 Cordoba, 55 Nagatomo (71' 14 Kharja); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic (89' 20 Obi); 10 Sneijder (83' 17 Mariga); 7 Pazzini, 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 23 Materazzi, 27 Pandev, 29 Coutinho). Trenér: Leonardo

Fiorentina (4-3-3): 84 Boruc; 15 Comotto, 5 Gamberini, 31 Camporese, 23 Pasqual; 18 Montolivo, 4 Donadel (73' 21 D'Agostino), 85 Behrami (86' 9 Babacar); 7 Santana (73' 22 Ljajic) 11 Gilardino, 10 Mutu. (89 Neto, 14 Natali, 21 D'Agostino, 29 De Silvestri, 32 Marchionni). Trenér: Sinisa Mihajlovic.

Inter je po dohrávce 17.kola třetí, na první AC ztrácí 5 bodů.

Výhra z Florencii je zasloužená, nerazzurri předvedli velmi solidní výkon. Zároveň se jdenalo o nejlepší výkon týmu na hřišti soupeře od doby, co tým převzal nový trenér Leonardo.

Cristian Chivu si odpykal třetí ze čtyřzápasového distancu.

Kvůli žlutým kartám nemohl hrát Thiago Motta.

Zranění jsou Samuel, Lúcio, Milito a Suazo. Do sestavy se naopak po zranění vrátil Stankovič.

Do vedení se nerazzurri dostali po šťastném vlastním gólu hráče Fiorentiny. Eto'o přihrával a Camporese v běhu nakopl míč přesně k tyči vlastní brány.

V druhém poločase měl Inter několik šancí. Ujala se až akce Eto'oa, který obelstil protihráče a ve vápně si mohl vybrat komu nahraje. Pazzini se dokázal zbavit obránce a z bezprostřední blízkosti propasíroval míč do sítě. Byl to jeho čtvrtý gól za Inter, celkově 10. v lize.

Yuto Nagatomo hrál poprvé v základní sestavě.

Andrea Ranocchia si dal skvělý dárek k dnešním narozeninám. V obraně odehrál výborný zápas, několikrát zabránil střelám soupeře, a stal se hráčem zápasu.

Fiorentinu trénuje bývalý hráč a asistent bývalého trenéra Interu Roberta Manciniho Siniša Mihajlovič.

Fotogalerie Serie A, 17.kolo -> Fiorentina - Inter - zobraz všechny fotky

Andrea Ranocchia

Džeko a Ranocchia

Giampaolo Pazzini odehrál 200.zápas v Serii A a vstřelil svůj stý soutěžní gól. Ve své kariéře hrál také za Atalantu, Fiorentinu a Sampdorii.

Fiorentina prohrála teprve potřetí doma, naposledy 3.října. Od té doby v 9 zápasech 8krát vyhrála a pouze jednou remizovala.

Nový trenér Interu Leonardo ještě nepoznal s týmem remízu. V lize z deseti zápasů 8 vyhrál a 2krát prohrál.

Interu se ve Florencii daří. Naposledy zde prohrál v roce 2006.

Inter je tým, který udělal v druhém poločasu nejvíce bodů. S tímto zápasem je to o 14 bodů více než, kolik bodů by bral po poločasovém stavu.

Černomodří nastříleli venku o polovinu méně branek než doma a to na cizích hřištích hráli o jedno utkání více.

V dohrávce 17. kola se střetnul Inter s Fiorentinou. Inter tento zápas vyhrál rozdílem jednoho gólu 2:1. Leonardovi černomodří se tedy posunuli zpět na třetí příčku, kterou v zápase proti Juventusu ztratili. Na zápas se přišel podívat i trenér Itálie Prandelli.

Hned na začátku zápasu diváci Fiorentiny viděli gól domácího Michele Camporeseho ovšem do vlastní brány. Eto´o odcentroval do vápna a italský obránce srazil nešikovně míč do brány – 0:1.

Ale i hráči domácího celku si dokázali vypracovat několik šancí v první půli. A v 33. minutě centr Pasquala nestačil tečovat Gilardinho, ale obrana Interu i s brankářem Césarem nechala míč projít až do branky – 1:1. Fiorentina byla aktivní i poté, co dala vyrovnávací gól. Nejdříve Gilardinhova hodně dobrá střela skončila nad brankou, kterou stráží Júlio César. Brankář Interu také vychytal skvělým zákrokem „gólovku“ Pasquala.

Druhý poločas nebyl nudný, ba naopak. Fiorentina měla už třetí velkou šanci na gól, jenže než Gilardinho stačil vystřelit, Ranocchia ho zablokoval. Ruka Montoliva ve vápně nebyla posouzená jako penaltová a Inter se domáhal marně.

Nerazzurri nakonec prolomili obranu domácích a po krásném průniku Eto´a, který nahrál Pazzinimu, tento italský forvard skóroval – 1:2. Inter měl ještě hodně šancí pojistit vítězství, jenže nepadl ani jeden gól. Po třech minutách nastavení odpískal rozhodčí Damato konec zápasu. Inter tedy vyhrál 1:2 a ještě má stále naději na Scudetto.

Autor: Jan Šmídl