Rozhodčí: Paolo Valeri
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 2 Cordoba, 15 Ranocchia, 4 Zanetti; 15 Kharja (60' 27 Pandev), 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso (73' 55 Nagatomo); 10 Snejider; 7 Pazzini, 9 Eto'o). (12 Castellazzi, 20 Obi, 23 Materazzi, 29 Coutinho, 57 Natalino). Trenér: Leonardo.

Juventus (4-4-2): 1 Buffon; 43 Sorensen, 15 Barzagli, 19 Bonucci, 3 Chiellini; 27 Krasic, 4 Melo (74' 5 Sissoko), 14 Aquilani, 8 Marchisio (73' 23 Pepe); 20 Toni (65' 9 Iaquinta), 32 Matri. (30 Storari, 10 Del Piero, 21 Grygera, 25 Martinez) Trenér: Luigi Delneri.

Po několka zajímavých a napínavých zápasech přišlo očekáváné Derby d'Italia, které však bylo naopak většinu času nudné. Inter prohrál 0-1.

Trenér Leonardo utrpěl druhou porážku od svého příchodu na lavičku nerazzurri.

Inter je v tabulce nadále čtvrtý.

Inter měl největší šance na začátku utkání a na konci. V závěru měl Samuel Eto'o během jediné minuty dvě stoprocentní šance. V prvním případě nastřelil břevno prázdné brány a v druhém netrefil skákající míč.

Zraněni jsou Samuel, Stankovič, Suazo, Lúcio a Milito. V trestu je Cristian Chivu.

Zanetti, Zhang, Bolingbroke, Thohir

Naposledy Inter vyhrál v Turíně 20.květa 2005. Jedinou branku tehdy dal Julio Cruz.

Inter přerušil sérii 11 zápasů v řadě, v kterých vždy vstřelil aspoň jednu branku.

V druhé polovině Serie A je Inter ze všech týmů nejlepší.

Prestižní Derby d'Italia patří Juventusu. Jak tomu již bývá, podobně důležitý a očekávaný duel nepřinesl příliš fotbalové krásy, ale alespoň ten jeden gól fanoušci na vyprodaném Olympijském stadionu viděli. Po půlhodině hry ho vstřelil Matri a rozhodl o výhře Staré Dámy. Inter teprve podruhé v letošním roce padl.

Nerazzurri tak jen potvrdili, že v Turíně se jim nedaří, naposledy tu vyhráli před necelými šesti lety. V úvodu sice zahrozil Giampaolo Pazzini, ale svůj volej špatně načasoval a šanci nevyužil. Na druhé straně chytře patičkou vyslal ve vápně Chielliniho Toni, ale suplující levý bek situaci nevyužil. Alessandro Matri se pak dožadoval penalty za zákrok Cordoby, ale u sudího Valeriho nemohl uspět.

Poprvé to v ochozech zahučelo po střele Aquilaniho, který olízl brankovou konstrukci. Sám na bránu se už chtěl řítit Pazzini, ale opět ho zastavil malý ofsajd. Skóre se nakonec změnilo po třiceti minutách. Miloš Krasič zatáhl míč až k pravému rohu hřiště, vrátil míč zpět na volného Sorensena a ten parádním centrem našel ve vápně Matriho. Toho školácky neuhlídal Cordoba a Matri mohl úplně sám hlavičkovat a následně se radovat z gólu.

Inter se zmohl na nějakou odpověď až po změně stran. Maicon nacentroval a Pazzini prověřil Gigiho Buffona. Ten zůstal nepřekonán. Stoperská dvojice Interu dnes večer nepůsobila vůbec jistě, další centr do vápna totiž opět skončil na hlavě volného Matriho, ale tentokrát se bývalý forvard Cagliari mezi tři tyče netrefil. Ranocchia s Cordobou si měli co vyčinit. Chyby stoperů často hasil pravý bek Maicon. To bylo i po Aquilaniho pasu za obranu, po němž šel sám Matri, ale než si stihl míč zpracovat, zakročil Maicon. Z výsledného rohu hlavičkoval Chiellini, ale mířil vedle.

Leonardo po hodině hry stáhl Kharju a poslal do rozestavení 4-2-3-1 Panděva. Del Neri za pět minut rovněž poprvé střídal, vyčerpaného Toniho nahradil Iaquinta, který se vrátil po dlouhém zranění. Svou šanci měl po špatném Sorensenově odkopu Sneijder, jenže jeho pokus zastavilo množství těl v šestnáctce. Čtvrthodiny před koncem střídal zraněného Felipeho Mela Sissoko, na druhé straně přišel místo Cambiassa Nagatomo. To už se na hřišti pár minut pohyboval také Pepe, který přišel za Marchisia, a tak až do posledních sekund musel na place vydržet Matri, jenž toho měl očividně také dost.

Inter se snažil v závěru vyvinout rozhodující tlak a měl i několik šancí. Proti Eto'ovi předvedl Buffon rychlé reakce. Obrovské štěstí měla Stará Dáma v 89. minutě. To už asi většina hostujících fanoušků zvedala ruce, když Maicon poslal před prázdnou bránu míč na Samuela Eto'a, jenže kamerunský útočník z několika metrů nastřelil břevno. Buffon mimo hru jen sledoval, kam se Eto'o trefí a mohl si oddechnout. Vzápětí měl Eto'o ještě jednu příležitost, ale volej mu nevyšel.

V závěrečných čtyřech minutách už Inter více nedokázal, a tak v mohutném dohánění AC ztratil. Naopak Juventus se vrací do hry o evropské poháry.