1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
31.kolo 02/04/11 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   60.207
Venku:  31.162
Dom.max: 80.018
Ven.max: 80.018

1' Pato, 62' Pato, 89' Cassano p.
Asistence: -
Žluté karty: 26' Robinho, 53' Van Bommel, 65' Zambrotta, 90' Cassano - 41' Maicon, 88' Zanetti
Nejlepší hráč: Julio Cesar

INTER (4-2-1-3): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 15 Ranocchia, 26 Chivu, 4 Zanetti; 8 Thiago Motta, 19 Cambiasso (71' 5 Stankovic); 10 Sneijder; 27 Pandev (64' 2 Cordoba), 9 Eto'o, 10 Pazzini (62' 22 Milito) (12 Castellazzi, 14 Kharja, 23 Materazzi, 55 Nagatomo). Trenér: Leonardo

AC Milán (4-3-1-2):1 Abbiati; 20 Abate, 13 Nesta, 33 Thiago Silva, 19 Zambrotta; 8 Gattuso (51' 16 Flamini), 4 Van Bommel, 10 Seedorf; 27 Boateng; 70 Robinho (80' 99 Cassano), 7 Pato (84' 18 Emanuelson). (12 Amelia, 15 Papastathopoulos, 76 Yepes, 77 Antonini). Trenér: Massimiliano Allegri

Místo vysněného prvního místa přišel pád na zem. Inter prohrál derby 0-3, na AC Milán ztrácí znovu pět bodů a v nedělním zápase může Neapol jít na druhou příčku.

Fanoušci AC vyvěsili obrovský banner s nakreslenou Poslední večeří od Da Vinciho a nápisem Žid Interista, který patřil Leonardovi. Současný trenér Interu vedl loni právě AC, dříve za něj také hrál.

První gól přišel hned po 45 sekundách, stopeři se při kolmé přihrávce za obranu příliš soustředili na Pata, míč se dostal k volmému Robinhovi, jehož střelu Julio Cesar tělem vyrazil. Tentokrát však volný Pato se zakončením do odkryté brány neměl potíže.

Druhý trest mohl pro Inter přijít v 10.minutě. Maicon střelu na bránu zablokoval rukou a měla se kopat penalta.

Inter mohl vyrovnat díky Pazzinimu. Tváří v tvář gólmanovi však neuspěl.

Břevno nastřelil van Bommel. Jeho střelu nešťastně tečoval Chivu a Julio Cesar jen bezmocně sledoval, kde se zastaví.

Stoprocentní šanci na vyrovnání měl na konci poločasu Samuel Eto'o. Nepochopitelně však z malého vápna netrefil branku.

V zápase hodně chyboval sudí. Chyby to byly ale na obě strany. V prvním poločasu kromě penaltové ruky Maicona, neviděl i jasný faul na Sneijdera těsně před pokutovým územím. V 64.minutě pak viděl faul Chivua na Pata, který běžel sám na branku. Rumunský obránce viděl rovnou červenou kartu, ačkoliv se z televizních záběrů zdá, že se protihráči dokázal vyhnout a vůbec ho netrefil. Vyloučení hru výrazně ovlivnilo, nerazzurri se už jen párkrát dokázali zahrozit v útoku. Jakmile padla druhá branka bylo rozhodnuto.

Druhý gól Pata možná padl z milimetrového ofsajdu, ale takovouto situaci rozhodčí správně pustili. Paradoxně další gól, který padl po stejném minimálním ofsajdu Milánu již neuznali.

V 88.minutě se ochotně skácel k zemi střídající Cassano po té, co si o něj opřel Zanetti v gólové šanci ruku. Zanetti viděl žlutou. Penaltu proměnil sám Cassano.

V nastaveném čase byl vyloučen Cassano za druhou žlutou kartu. První dostal pár minu před tím za vslečení dresu při oslavě gólu, druhou za zbytečný faul na Cordobu.

Během zápasu byli oslňování laserem trenér Leonardo a hráči Interu, hlavně Sneijder.

Inter byl ještě nedávno jedním ze dvou týmů, který neměl jediného vyloučeného. Po Cordobovi přibyl Chivu.

Zajímavostí je, že v posledních třech vzájemných duelech viděli hráči Interu tři červené karty a byla proti nim třikrát nařízena penalta.

Po zranněí se na trávník dostal Diego Milito.

V obraně to skřípe. Citelně chyběl Lúcio. Ranocchia střídá vynikající zápasy se špatnými a Chivu si na stoperský post odvykl. Cordobovi nevyšel zápas proti Brescci a tak ho Leonardo raději nechal na lavičce. Samuel je dlouhodobě zraněný.

Julio Cesar

Inter v lize neprohrál 7 let o tři a více branek. Naposledy ho takto pokořil AS Řím 7.března 2004 4-1.

Předchozí derby, ve kterém byl AC domácím týmem, vyhrál Inter 4-0.

Proti AC Milán byla v této sezoně nařízena jediná penalta, což je spolu s Janovem a Sampdorii nejméně v lize.

Leonardovi derby nejdou. Loni, když vedl AC prohrál 0-4 a 0-2, teď s Interem 0-3.

Milánské derby tentokrát vyznělo lépe pro AC Milán, který si jednoznačnou výhrou 3:0 pojistil vedení už na pět bodů. Inter si přitom mohl odnést debakl, kdyby několikrát skvěle nezasáhl Julio Cesar. K vidění byly i červené karty, na straně Interu jí viděl Chivu a měla mnohem vážnější následky než závěrečné vyloučení Cassana. Hrdinou zápasu byl dvougólový Alexandre Pato.

Derby della Madonnina mělo začátek jako hrom! Inter se nestačil ani rozkoukat a už prohrával 1:0. Obrana Nerazzurri nedokázala odvrátit první nebezpečí a dorážející Pato měl snadnou úlohu - 1:0 pro AC Milán. Odpovědí Interu byl pouze nepřesný přímý kop v podání Wesleyho Sneijdera a zazděná tutovka Giampaola Pazziniho, při této akci se vyznamenal brankář Abbiati. Ve 36. minutě zachránila Inter branková konstrukce, střílel středopolař Mark van Bommel. Poslední šanci prvního poločasu měl autor první trefy Pato, ovšem tentokrát takové štěstí neměl a branku přestřelil.

Nerazzurri toho v prvním poločase moc neukázali a ani ve druhém to nebyla žádná sláva. Navíc od 54. minuty šel Inter do desíti, neboť Chivu uviděl rovnou z fleku červenou kartu. Stalo se tak poté, co fauloval v tutovce Pata.

S Interem bylo amen po hodině hry, krásnou akci Rossoneri zakončil střílenou přihrávkou Abate a druhou brankou Alexandre Pato - 2:0 pro AC Milán. Allegriho hoši pak měli spousty dalších šancí na třetí branku. Před Robinhem skvěle zasáhl Julio Cesar a tento brazilský minisouboj se za pár minut opakoval se stejný výsledkem, přitom Robinho byl dvakrát před Cesarem úplně sám. Branku nedal ani Boateng, jehož na poslední chvíli zablokoval obránce Ranocchia. Třetí branku se nakonec podařilo vstřelit, Flaminiho zásah ještě nebyl pro těsný ofsajd uznán, ale zákrok Zanettiho na střídajícího Cassana byl penaltový.

Sám Cassano si vzal míč a svojí první brankou v milánském derby stanovil výsledek na 3:0. Branku oslavil sundáním dresu, za což se uděluje žlutá karta, sám Cassano ještě netušil, že to pro něj bude mít fatální následky. Už za pár minut totiž zbytečně fauloval a druhá žlutá znamenala Cassanovo vyloučení. Na průběh výsledku už to nemělo žádný vliv, AC ovládlo derby a vyhrálo 3:0.