1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
32.kolo 09/04/11 18:00 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   60.285
Venku:  31.162
Dom.max: 80.018
Ven.max: 80.018

65' Cambiasso, 84' Maicon
Nejlepší hráč: Sisenando Maicon

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic (Sneijder 46'); 14 Kharja; 7 Pazzini (Milito 61'), 9 Eto'o (Motta 76'). (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 23 Materazzi, 27 Pandev) Trenér: Leonardo

Chievo (4-3-1-2): 28 Sorrentino; 20 Sardo, 5 Mandelli, 3 Andreolli,17 Yokic; 6 Fernandes, 16 Rigoni, 23 Costant (Marcolini 68'); 26 Bogliacino (Uribe 76'); 80 Moscardelli (Thereau 55'), 31 Pellissier. (18 Squizzi, 4 Mantovani, 12 Cesar, 84 Pulzetti). Trenér: Stefano Pioli.

Inter po dvou tragických zápasech v lize a v Lize mistrů duel s Chievem a vyhrál 2-0.

Cristian Chivu nehrál kvůli stopce za červenou kartu, kterou obdržel v derby.

Do sestavy se vrátil Nagatomo, Kharja a Lúcio, který kvůli kartám nehrál poslední zápas.

Fotogalerie Serie A, 32.kolo -> Inter - Chievo Verona - zobraz všechny fotky

Dodô a Maicon

Maicon a Palacio

Sisenando Maicon

Maicon a Milito

Inter v Chievu na podzim prohrál 1-2.

Doma nerazzurri s Chievem naposledy ztratili body v roce 2005 po remíze 1-1.

Znovu se o zisku tří bodů rozhodlo až ve druhém poločase.

Inter získal v seozně nejméně žlutých karet - 50. Chievo je v této disciplíně nejhorší - 81.

Opět to nebyla žádná hitparáda, ale to nejdůležitější Inter proti Chievu splnil, získal tři body. Vítězství svými góly zařídili Cambiasso a Maicon a Nerazzurri tak vytvořili tlak na Neapol a AC Milán, kteří budou chtít určitě rovněž vyhrát.

Inter potřeboval po dvou posledních zničujících prohrách výhru jako sůl, ale Chieva se mohl po právu obávat. Na podzim s ním totiž prohrál a minulou sezónu vyhrál po velké přestřelce 4:3.

První šanci připravil ve 14. minutě zápasu Yuto Nagatomo, jenž nastoupil na levém kraji obrany, a také po levé straně utekl, ale Eto'o pod tlakem před bránou míč netrefil. Vzápětí už se málem radoval Pazzini, když ho vyslal do šance Maicon, ale domácího útočníka nakonec zastavila branková konstrukce. Za ošklivý zákrok na Eto'a si odnesl žlutou kartu Sardo, Bogliacina pak likvidoval Julio César.

Moscardelli ve středu hřiště připravil o míč Ranocchiu a Gialloblu pak měli sérii několika rohových kopů, což vyústilo v zakončení Sarda a zákrok Césara. Na druhé straně dobře pálil Eto'o, ale také jeho pokus zastavilo břevno. Také domácím fanouškům ale zamrazilo, Pellissier minul terč o pár centimetrů. Ještě před přestávkou pálil po rohu do boční sítě Maicon.

Inter postrádal v ofenzivní fázi myšlenku, a tak Leonardo na druhou půli vyslal místo Stankoviče do boje Sneijdera, jenž nenastoupil v základu kvůli menšímu problému s lýtkem. V úvodu druhého dějství to dvakrát zkoušel Pellissier, ale ani jednou neuspěl a stejně si vedl i na druhé straně Pazzini, k němuž se centr Nagatoma ani nedostal.

Bezbrankový stav skvělým zákrokem proti Mandelliho střele udržel Julio César a ještě větší příležitost mělo Chievo v 61. minutě. Jenže Constant nedokázal využít zaváhání Lúcia s Maiconem po pasu Thereaua a v zakončení zklamal. Inter tak přečkal několik horkých chvil a v 65. minutě konečně udeřil. Hosté nedokázali pořádně odvrátit trestný kop z levé strany, před bránu ho vrátil Maicon a Esteban Cambiasso prostřelil vše, co mu stálo v cestě a s pomocí teče překonal Sorrentina.

Čtvrthodiny před koncem špatně došlápl Lúcio a mezitím, co mu lékaři ošetřovali kotník, měl velkou příležitost Pellissier, ale po Jokičově asistenci přestřelil. Střídající Diego Milito pak šel na druhé straně sám, ale Sorrentina svojí slabou střelou nemohl překonat. Hra se opět přenesla před bránu Interu, Uribe se obtočil kolem Ranocchii a trefil boční síť. Tři body nakonec pro Nerazzurri pojistil Maicon. Šest minut před vypršením základní hrací doby si z pravé strany naběhl do vápna a přes Sneijdera s Militem se k němu míč opět dostal a brazilský pravý bek z otočky vstřelil svůj první gól v sezóně a zároveň mohl slavit výhru svého týmu v poměru 2:0.