1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
33.kolo 16/04/11 18:00 CET - Stadio Ennio Tardini, Parma
Doma:   60.285
Venku:  30.800
Dom.max: 80.018
Ven.max: 80.018

35' Giovinco, 86' Amauri
Nejlepší hráč: Dejan Stanković

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 55 Nagatomo, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 26 Chivu (10 Sneijder 46'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 14 Kharja (27 Pandev 77'); 5 Stankovic; 7 Pazzini (22 Milito 61'), 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 17 Mariga, 23 Materazzi, 20 Obi) Trenér: Leonardo

Parma (4-3-1-2): 83 Mirante; 5 Zaccardo, 29 Paletta, 6 Lucarelli, 18 Gobbi; 4 Morrone, 10 Dzemaili, 23 Modesto; 7 Candreva (80 Valiani 65'), 21 Giovinco (86 Bojinov 81'); 11 Amauri (9 Crespo 89'). (1 Pavarini, 14 Galloppa, 26 Pisano, 40 Nwanko). Trenér: Franco Colomba.

Postřehy
Po vypadnutí z Ligy mistrů přichází konec i v lize. Prohra v Parmě znamená 5 kol před koncem ztrátu 8 bodů na vedoucí AC Milán.

O titul bojuje s rossoneri už jen Neapol. Inter si zřejmě zaměří na udržení třetí pozice, která ještě zajišťuje přímou účast v Lize mistrů.

Kouzlo Leonarda je zřejmě pryč. Inter venku v posledních třech zápasech získal pouze bod a vstřelil jediný gól.

Výkon hráčů nerazzurri byl mdlý a v Parmě zaslouženě prohráli. Jediným, kdo aspoň neco hrál byl Stankovič. Jeho střely z dálky byly velmi nebezpečné. Z přímého kopu nastřelil spojnici břevna a tyče.

V sestavě chyběl Maicon, Sneijder hrál znovu jen druhý poločas, volno dostal i Thiago Motta. Diego Milito zastoupil Pazziniho v útoku od 61.minuty.

První gól Parmy vstřelil z vně pokutové území Giovinco a to i přesto, že kolem něho byli hned tři hráči v černomodrém dresu.

V 71.minutě napálil Amauri břevno. Přesněji mířil v 86.minutě. Po chybách v obraně měl dostatek prostoru na malém vápně a Julia Cesara dokázal prostřelit.

Už ani kapitán Javier Zanetti není bezchybný. Neuveřitelnou přihrávkou našel na své polovině hráče soupeře, kterého vyslal do nebezpečného brejku.

Statistiky a rekordy
Inter má v Parmě jednu z nejhorších bilancí. Z celkového počtu 20 vzájemných zápasů zde v Serii A vyhrál pouze třikrát. Šestkrát remizoval a jedenáctkrát prohrál. Z první výhry se na stadionu Tardini radoval až ve 13. zápase!

Přestože se Interu v Parmě nedaří, má na místní stadion i hezké vzpomínky. 18.května zde díky dvěma gólům Zlatana Ibrhaimoviče vybojoval 16.scudetto.

V předchozích 14 vzájemných soutěžních duelech vyhrála Parma pouzed jediný.

Parma proti Interu vyhrála teprve svůj pátý domácí zápas v lize a je jisté, že to bude její nejhorší sezona v historii, co se počtu výher doma týká.

Fotbalisté Parmy konečně prokázali svůj potenciál a doma porazili mistrovský Inter Milán 2:0. Gialloblu se tak přiblížili záchraně, naopak Interu se výrazně vzdálila obhajoba. Teď už to budou mít Leonardovi svěřenci hodně složité. Výhru Parmy zařídil po půlhodině hry Giovinco, pojistku zařídil pár minut před koncem Amauri.

Domácí začali lépe a Giovincův přímý kop jen tak tak v brance neskončil, podobně jako akrobatické zakončení Lucarelliho. Své šance měl i Inter, ti největší Dejan Stankovič, jehož střela orazítkovala brankovou konstrukci. Parma udeřila ve 35. minutě, Francesco Modesto přihrál Giovincovi a jeho pohotová volej znamenala jednobrankové vedení Parmy - 1:0. Inter si následně vypracoval velké množství šancí, ale opět to mohl být on, kdo inkasoval. Amauriho na poslední chvíli zablokoval stoper Lucio.

Obranu Nerazzuri hodně zlobil zejména jeden muž - Sebastian Giovinco. Italský talent prověřoval celou defenzívu včetně brankáře Cesara. Parma ale další branku nepřidala a naopak Inter přidal plyn a hnal se za vyrovnáním. V obrovské šanci se ocitl Diego Milito, stejně jako na druhé straně bývalý hráč Interu Hernan Crespo. Utkání nakonec rozhodl ve prospěch Parmy italský reprezentant, jinak ale stoprocentní Brazilec Amauri. Ten si udělal prostor a druhou brankou Parmy definitivně poslal Inter na kolena.

Obhájce titulu tak znovu ztratili a výrazně se vzdálil prvenství. Teď už to budou mít Nerazzurri v honbě za titulem více než složité.