Rozhodčí: Emidio Morganti
Nejlepší hráč: Samuel Eto'o

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 15 Ranocchia, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 5 Stankovic (17 Mariga 52'); 10 Sneijder (20 Obi 78'); 22 Milito (12 Castellazzi 23'), 9 Eto'o. (7 Pazzini, 23 Materazzi, 26 Chivu, 27 Pandev) Trenér: Leonardo

Lazio (4-3-1-2): 86 Muslera; 2 Lichtsteiner, 3 Dias, 20 Biava, 14 Garrido (9 Rocchi 81'); 23 Bresciano (32 Brocchi 71'), 24 Ledesma; 6 Mauri; 8 Hernanes; 10 Zarate, 22 Floccari (18 Kozak 70'). (12 Berni, 5 Scaloni, 15 Gonzalez, 81 Del Nero). Trenér: Edoardo Reja.

Inter je znovu druhý, protože Neapol podruhé za sebou prohrála. Na první AC Milán však ztrácí čtyři kola před koncem 8 bodů.

Nerazzurri zvládli velmi důležitý zápas a odrazili na ně se v tabulce dotahující Lazio.

Výhra se nerodila lehce. Už ve 22.minutě nešikovně fauloval gólman Julio Cesar ve vápně Zarateho a Inter musel dohrávat velkou část zápasů v deseti hráčích. Navíc nařízenou penaltu proměnil střelou doprostřed brány faulovaný Zarate.

Ještě do přestávky vyrovnal nádhernou ranou z přímého kopu do šibenice Sneijder. Standardku vybojoval Eto'o.

Vítězný gól vstřelil po příhrávce z poloviny od Zanettiho a díky podklouznutí jednoho z obránců Lazia Kamerunec Eto'o, který po oběhnutí gólmana střílel do prázdné brány.

Lazio mělo dvě obrovské šance na vyrovnání. V prvním případě prošel míč jen kousek kolem tyče, v druhém pálil český útočník Kozák do břevna.

V poslední době málo brankově potentní Pazzini zůstal tentokrát na lavičce. Milito si však stejně zahrál jen dvacet minut, kvůli vyloučení Julia Cesara.

V 66.minutě byl za nakopnutí Nagatoma vyloučen Mauri.

Zápas nedohrál kvůli zranění Stankovič.

Leonardo dává šanci v poslední době Obimu a Marigovi. Překvapivě ani na lavičce nebyl Thiago Motta a Kharja.

Fotogalerie Serie A, 34.kolo -> Inter - Lazio Řím - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Samuel Eto'o

Inter doma v lize neporazil Lazio naposledy v roce 2004, kdy remizoval 1-1. Poražen byl naposledy v roce 1998 a to 3-5. Za Inter tehdy vstřelili branky Ventola (2) a Winter, za Lazio Salas, Conceicao (2), Mancini a Nedvěd.

Inter vyhrál v Serii A pojedenácté za sebou doma. Jedná se o nejdelší sérii od února 2008.

Samuel Eto'o vstřelil 20.ligovou branku. V tabulce kanonýrů je před ním pouze Cavani z Napole a Di Natale z Udinese se 26 góly.

Ačkoliv to Inter neměl vůbec jednoduché, dokázal klíčovou bitvu závěru sezóny vyhrát a posunul se na druhou místo. To jednak díky těsné výhře nad Laziem a také ztrátě Neapole, ta prohrála v Palermu. Nerazzurri museli nepříznivě se vyvíjející duel otáčet bez vyloučeného Julia Cesara, ale nakonec to zvládli.

Zápas začal výborně pro hosty. Ve 21. minutě podklouzl Ranocchia a sám na bránu šel Zarate. Julio Cesar proti němu vyběhl a seslal ho nešetrným zákrokem k zemi. Za to dostal červenou kartu a navíc byla proti Interu nařízena penalta. Do branky musel rychle místo staženého Milita Castellazzi, který si se Zarateho penaltou neporadil, ačkoliv nebyl daleko od lapení.

S vlastní první šancí přišel Inter až ve 27. minutě. Musela musel likvidovat nepříjemný projektil Sneijdera, který kvůli oslabení hrál zleva. Zarate na druhé straně znovu obešel Ranocchiu a na bližší tyči musel zasahovat Castellazzi. Pět minut před přestávkou přišel čas Wesleyho Sneijdera. Nizozemský záložník opět předvedl svou vytříbenou kopací techniku a střelou z trestného kopu nedal Muslerovi šanci, v poločase byl stav vyrovnaný 1:1. Ještě před poločasovým hvizdem zamrazilo domácím, protože se zdravotními problémy se potýkal náhradní gólman Castellazzi, ale nakonec to rozběhal.

Krátce po změně stran musel střídat Stankovič, nahradil ho Mariga. Po Eto'ově asistenci pro změnu hrozil Sneijder. Inter dokázal i v desíti soupeře tlačit a v 53. minutě slavil další gól. Biava uklouzl, nedokázal zastavit Zanettiho, který poslal míč Eto'ovi a Kamerunec obešel Musleru a zakončil do prázdné brány.

Až pak konečně začalo útočit také Lazio. Od Maicona se odpoutal stoper Dias, pálil ovšem do boční sítě. Ofenzivní snahy Biancocelesti překazil v 66. minutě Mauri, který se podobně jako v první půli Cesar poroučel do sprch. Červenou kartu dostal za faul na Nagatoma. Čtvrthodiny před koncem nicméně měl obrovskou šanci na vyrovnání střídající Libor Kozák, ale nastřelil břevno. Inter nakonec těsné vedení v desíti ubránil a poskočil na druhé místo. Lazio si naopak zkomplikovalo boj o Ligu mistrů, ačkoliv má štěstí, že ztratilo také Udinese.