Rozhodčí: Luca Banti
Nejlepší hráč: Giampaolo Pazzini

INTER (4-3-3): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 15 Ranocchia, 23 Materazzi (32 Lucio, 51'), 26 Chivu (20 Obi, 72'); 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 14 Kharja; 29 Coutinho, 7 Pazzini, 9 Eto'o (27 Pandev, 58'). (12 Castellazzi, 22 Milito, 25 Samuel, 37 Faraoni) Trenér: Leonardo

Fiorentina (4-3-3): 84 Boruc; 29 De Silvestri, 5 Gamberini, 14 Natali, 23 Pasqual (25 Comotto, 81'); 85 Behrami, 21 D'Agostino (10 Mutu, 56'), 18 Montolivo; 24 Cerci, 11 Gilardino, 6 Vargas. (1 Frey, 2 Kroldrup, 7 Santana, 22 Ljajic, 32 Marchionni). Trenér: Sinisa Mihajlovic.

AC Milán slaví dvě kola před koncem titul. Inter na něj ztrácí 6 bodů a kvůli horším vzájemným zápasům ho již nemůže předehnat.

Inter vstřelil mezi 25. a 28.minutou dvě branky a od té doby měl zápas pod kontrolou.

Velmi slušný výkon podal znovu Pazzini, který se vrací do gólové formy.

Tým podržel skvělými zákroky Julio Cesar. Spolu s Pazzinim byl na hřišti jasně nejlepší.

Krásný a zároveň první gól za Inter vstřelil 18letý Brazilec Coutinho. Díky absenci zraněného Sneijdera se dostal k přímému kopu a přesnou střelou přes zeď k tyči vstřelil poslední gól utkání.

Kromě Sneijdera, Stankovič a Cordoby chyběl kvůli zranění nově i Thiago Motta.

MacDonald Mariga stál za žluté karty.

Fotogalerie Serie A, 36.kolo -> Inter - Fiorentina - zobraz všechny fotky

Melo a Pazzini

Giampaolo Pazzini

Milito a Pazzini

11.výhra z 11 domácích zápasů v Serii A pod vedením Leonarda.

Inter již více než deset let na San Siru Fiorentinu pravidelně poráží. Naposledy ztratil body v roce 2000, kdy utrpěl debakl 0-4.

Cambiasso se znovu trefil. Před tímto zápasem dal 4 branky se svých 37 do sítě Fiorentiny. Dnes přidal pátou.

Inter doma nedovolil překvapení a Fiorentinu porazil 3:1. Na stadionu Giuseppe Meazzy se hrál dobrý fotbal a domácí Tifosi může těšit porážka Neapole, díky které má Inter druhého místo na dosah.

Zápas Interu s Fiorentinou měl co nabídnou od úvodního hvizdu, aktivnější přeci jenom byli favorizovanější domácí, avšak velkou šanci měla i Viola. Zejména jeden muž činil defenzívě Fialek velké potíže, a to sice Giampaolo Pazzini, paradoxně její bývalý hráč. Pazzini ve své první šanci přestřelil. Na druhé straně se položil do přesného centru Gilardino a Inter zachránilo břevno. Branková konstrukce se ozvala i při útoku domácích, smůlu měl v tomto případě Pazzini. Ve 25. minutě se Pazzini dočkal, skrze bránícího protihráče dokázal přesně vystřelit a brankář na jeho zásah nezareagoval - 1:0 pro Inter Milán. Za tři minuty bylo vedení Nerazzurri dvojnásobné, na standardku Eto'a si naskočil Esteban Cambiasso a hlavou dal na 2:0 pro Inter Milán. Stejným výsledkem i skončil první poločas.

Rovněž ve druhém dějství si přišli diváci na své, v obrovské šanci se ocitl Gilardino. Ten se krásně obtočil kolem obránce, ale branku těsně minul. V tomto případě chyběly opravdu milimetry. Alberto Gilardino se ale nakonec dočkal, po skvělém pasu za obranu si počínal naprosto chladnokrevně a snížil na 2:1 z pohledu Interu.

Výsledek ale dlouho nevydržel, Coutinho předvedl, jakou má kopací techniku a precizním přímým kopem zvýšil na 3:1 pro Inter Milán. Fiorentina se i za tohoto stavu nevzdávala a Mutu následně spálil velkou šanci, pohotový zákrok předvedl proti rumunskému útočníkovi Cesar. Další branka už v zápase nepadla a Nerazzurri porazili Violu 3:1, čimž vlastně i potvrdili jejich dominanci ve vzájemných zápasech.