Finále 06/08/11 14:00 CET - Beijing National Stadium, Peking (Čína)
Doma:   0.000
Venku:  0.000
Dom.max:
Ven.max:

61' Zlatan Ibrahimović, 69' Kevin-Prince Boateng - 22' Wesley Sneijder
Asistence: Obi (faulován)
Žluté karty: 20' Gennaro Gattuso, 64, Gianluca Zambrotta, 78, Kevin-Prince Boateng, 86' Massimo Ambrosini - 61' Wesley Sneijder
Nejlepší hráč: Joel Obi

INTER (3-5-1-1): 1 Julio Cesar; 23 Ranocchia, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 5 Stankovic (7 Pazzini, 74'), 11 Alvarez (37 Faraoni, 63'), 20 Obi (30 Castaignos, 81'); 10 Sneijder; 9 Eto'o. (12 Castellazzi, 44 Bianchetti, 77 Muntari, 27 Pandev). Trenér: Gian Piero Gasperini.

Inter (4-3-1-2): 32 Abbiati; 20 Abate, 13 Nesta, 33 Thiago Silva, 19 Zambrotta; 8 Gattuso (23 Ambrosini, 75'), 4 Van Bommel, 10 Seedorf; 27 Boateng (28 Emanuelson, 81'); 11 Ibrahimovic, 70 Robinho (7 Pato, 63'). (1 Amelia, 76 Yepes, 25 Bonera, 99 Cassano) Trenér: Allegri.

Postřehy
AC Milán otočil vývoj a porazil Inter. Superpohár získal pošesté a předstihl v počtu triumfů Inter.

Superpohár se hrál po dvou letech znovu v čínském Pekingu na stadionu Bird's Nest.

Wesley Sneijder možná odehrál poslední zápas za Inter. Měl by přestoupit do Manchesteru City. V zápase vstřelil jediný gól nerazzurri. Po faulu Obiho se trefil krásně do šibenice z přímého kopu.

Jednalo se o první soutěžní zápas nového trenéra Giana Piera Gasperiniho.

Reprezentanti z Jižní Ameriky, kteří se zúčastnili Copa America měli vesměs delší dovolenou a proto nebyli k zápasu povoláni. Tyká se to Lúcia, Maicona, Cambiassa a Milita.

Coutinho reprezentuje Brazílii na MS do 20 let, zápas proto hrát nemohl.

Ivan Cordoba, Emiliano Viviano a Yuto Nagatomo jsou zranění.

V základní sestavě se překvapivě objevil Joel Obi. Zápas se mu povedl a byl nejlepší.

Gasperini překvapivě v 63.minutě neposlal na hřiště za stavu 1-1 Panděva ale 19letého Faraoniho, který přišel z Lazia jako volný hráč.

Na dresu byla reklama Pirelli v čínštině.

Statistiky a rekordy

Fotbalisté Interu Milán italský Superpohár pošesté v historii nezískali. V dnešním duelu ligového mistra s vítězem poháru v Pekingu podlehli městskému rivalovi AC Milán 1:2, přestože vedli po přímém kopu Wesleyho Sneijdera. Po změně stran však skóre otočili Zlatan Ibrahimovič a Kevin Prince Boateng.

AC Milán se naopak šestým triumfem, prvním od roku 2004, stal nejúspěšnějším celkem soutěže v její čtyřiadvacetileté historii.

Oba milánští rivalové se v Superpoháru střetli poprvé. Na pekingském olympijském stadionu "Ptačí hnízdo" se hrál vyrovnaný zápas, který se dlouho vyvíjel lépe pro Inter, jenž se v 22. minutě ujal vedení. K přímému kopu z 22 metrů lehce z úhlu se postavil Sneijder a parádní ranou do bližšího horního rohu branky potvrdil svou výtečnou kopací techniku.

Ještě do poločasu mohl srovnat Ibrahimovic, jeho hlavička však skončila jen na tyči. Švédský střelec si však vše vynahradil po hodině hry, kdy ho téměř na brankové čáře našel Clarence Seedorf a Ibrahimovic hlavičkou v pádu vyrovnal.

O devět minut později pak zařídil vítězný gól ghanský záložník Boateng, který do sítě dorazil Patovu střelu odraženou od tyče.