ZS 6.kolo 07/12/11 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   0.000
Venku:  0.000
Dom.max:
Ven.max:

51' Cambiasso - 49' Doumbia, 87' V.Berezutsky
Asistence: Ranocchia (vyražená hlavička brankářem)
Diváci: 23.295
Rozhodčí: David Fernandez Borbolan (Španělsko)
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-4-1-1): 12 Castellazzi; 55 Nagatomo, 23 Ranocchia, 25 Samuel, 26 Chivu (46' Caldirola); 37 Faraoni, 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Obi (65' Alvarez); 29 Coutinho (46' Zarate); 22 Milito. (21 Orlandoni, 7 Pazzini, 8 Thiago Motta, 48 Crisetig). Trenér: Ranieri.

(4-4-2): 30 Gabulov; 14 Nababkin, 24 V. Berezutsky, 4 Ignasevich, 6 A. Berezutsky; 26 Oliseh, 2 Semberas (77' Aldonin), 17 Mamaev, 10 Dzagoev; 9 Vagner Love, 8 Doumbia (92' Schennikov). (1 Chepchugov, 5 Vasin, 19 Cauna, 25 Rahimic, 59 Fedotov). Trenér: Leonid Slutsky..

Bída! Inter prohrál další zápas. Ačkoliv měl již před zápasem jistý postup z prvního místa a mohl hrát uvolněně, pošramocené sebevědomí ze Serie A si nespravil. Šancí měl sice více než soupeř, proměnit je však nedokázal.

CSKA Moskva díky výhře nad Interem a hlavně vzájemné remíze Lille s Tranzonsporem postoupil z druhé místo do osmifinále.

Diego Milito je stále mimo formu. Ocitl se hned ve třech velmi slibných šancích. Nejprve v prvním poločase, kdy šel spolu se dvěma spoluhráči na samotného brankáře, poslal tak pomalou přihrávku, že ji gólman stačil chytit. Po přestávce pálil z dobré pozice těsně nad a pár minut před konce uvnitř malého vápna hlavičkoval po centru Zanettiho do břevna.

Jediný gól vstřelil Cambiasso po té, co brankář CSKA vyrazil hlavičku Ranocchia před sebe.

Fanoušci Interu na Ligu mistrů nechodí. Na poslední zápas základní skupiny jich přišlo 23 tisíc.

Dvacetiletý Luca Caldirola odehrál první zápas za Inter Milán. Ve sv premiéře si připsal žlutou kartu.

Fotogalerie Liga mistrů, ZS 6.kolo -> Inter - CSKA Moskva - zobraz všechny fotky

Zanetti, Zhang, Bolingbroke, Thohir

Inter má 7.prosince na kontě již 9.porážku v sezoně. Z 19 zápasů vyhrál jen 7krát.

Když se dva perou, raduje se ten třetí, traduje se. Ovšem něco pravdy se na tomto rčení dnes přece jen ukázalo. Zatímco se Lille pralo o druhé postupové místo v přímém souboji s Trabzonsporem, tak se zcela nečekaně raduje CSKA Moskva, které dokázalo uspět na San Siru.

Armějci se na slovutném San Siru nezalekli a od prvních minut byli aktivnějším celkem. Paradoxně to však byl Inter, kdo mohl hned z první nebezpečnější akce otevřít skóre. Coutinho skvělou individuální akcí vybojoval příležitost pro Milita, ten s ní ale nenaložil úplně podle představ, balón se tak stal pro Gabulova snadnou kořistí. A hned vzápětí našel Nagatomo opět Milita, ten ale ani napodruhé nedokázal strážce hostující svatyně překonat.

Hosté ani nadále nepolevovali, i když Inter postupem času hru vyrovnal, tak přesto byli nebezpečnější hráči CSKA. Ani jim se však nedařilo vytvořit si šance, natož se dostat k vážnějšímu ohrožení branky, a tak jsme se museli až do konce prvních pětačtyřiceti minut koukat na bezbrankový stav.

To se ovšem změnilo hned záhy po změně stran. A byli to aktivní hosté, kdo se ujal vedení. Vágner Love našel ideálním pasem svého útočného parťáka Doumbiu, pro kterého už potom nebyl problém přesně zakončit - 0:1. Radost z vedoucí branky však armádnímu celku dlouho nevydržela, konkrétně pouhou minutu. Na rohový kop si naskočil Ranocchia, jeho pokus sice ještě stačil Gabulov vyrazit, ale pouze jen ke Cambiassovi, pro něhož už poté nebyl problém poslat balón do sítě - 1:1.

Srovnání ruské bohatýry evidentně zaskočilo a nemuselo zůstat jen u toho. Po standardní situaci Zárateho se na centr nejvýše vyšrouboval opět Ranocchia, tentokrát si ovšem Gabulov s jeho zakončením poradil na jedničku. Jako skvělý tah se ukazovalo i další střídání, konkrétně nástup Álvareze, který přivedl hostující defenzivu nejednou do úzkých, naproti tomu ale spoluhráči z jeho akcí nic nevytěžili.

Pět minut před koncem ukázal skvělou individuální akci Zanetti, jenž si poradil hned se třemi obránci a navrch ještě našel parádním centrem na zadní tyči hlavu Milita, ten ovšem ztroskotal pro změnu na břevně Gabulovovi svatyně. A hned nato přišel trest. Po rohovém kopu se v pokutovém území dostal k hlavičce Vasilij Berezuckij, čímž zajistil svému celku kýžené vedení - 1:2. V nastaveném čase pak sudí Borbalan přehlédl nastřelenou ruku Cauny a již poté mohla hostující radost vypuknout naplno.