Osmifinále 2.z 13/03/12 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   0.000
Venku:  0.000
Dom.max:
Ven.max:

75' Milito, 90'+5' Pazzini p. - 90'+2' Brandao
Asistence: Pazzini, Pazzini (penaltový faul)
Nejlepší hráč: Javier Zanetti

INTER (4-3-1-2): Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 5 Stankovic, 18 Poli (Cambiasso 74'); 10 Sneijder (Obi 58'); 9 Forlan (Pazzini 58'), 22 Milito. (12 Castellazzi, 23 Ranocchia, 37 Faraoni, 28 Zarate). Trenér: Claudio Ranieri.

(4-2-3-1) 1 Mandanda; 2 Azpilicueta, 21 Diawara, 3 N'Koulou, 15 Morel; 4 Diarra, 17 Mbia, 18 Amalfitano, 28 Valbuena (Cheyrou 76'), 20 A.Ayew (Bracigliano 90'+5'), 11 Remy (Brandao 87'). (13 Traoré, 24 Fanni, 12 Kaboré, 23 J.Ayew). Trenér: Didier Deschamps.

Inter vyhrál a přesto vypadl z Ligy mistrů. V nastaveném čase inkasoval rozhodující gól tradičně po individuální chybě v obraně a z prakticky první velké šance Olympique Marseille. Tentokrát chyboval Lúcio, který podskočil dlouhý nákop brankáře a střídající Brandao, který byl na hřišti sotva pět minut stihl pod skluzujícím Samuelem vystřelit.

Nerazzurri po rozehrání hned poslali míč do vápna a díky faulu brankáře Mandandy stihli ještě skórovat z penalty. Proměnil ji Pazzini, který byl i zároveň tím, koho gólman fauloval. To už ale v brance stál náhradník Bracigliano, protože Mandanda byl půo druhé žluté vyloučen.

V prvních 10 minutách měl Inter dvě obrovské šance. První neproměnil Sneijder, druhou Milito. Od té doby se hra vyrovnala a až v 75.minutě přišla další velká šance. Nejprve neuspěl Pazzini, vyražený míč ale do branky nakonec poslal nejlepší nejlepúší střelec týmu.

Fotogalerie Liga mistrů, Osmifinále 2.z -> Inter - Olympique Marseille - zobraz všechny fotky

Zanetti, Zhang, Bolingbroke, Thohir

Inter porazil Olympique Marseille vůbec poprvé. Povedlo se mu to ve čtvrtém vzájemném duelu. Přesto byl na konci smutný, protože na pravidlo o větším počtu vstřelených branek na hřišti soupeře vypadl z Champions League.

Mizerná sezóna Interu pokračuje. Milánský celek dnes sice dokázal porazit Olympique Marseille 2:1, i přesto se ale s Ligou mistrů musí rozloučit.

Domácí fotbalisté, kteří v prvním vzájemném zápase prohráli 0:1, mohli stáhnout jednogólové manko už v osmé minutě. Zanettiho centr tečoval Diawara nešťastně přímo k Wesleymu Sneijderovi, který se ocitl v jasné tutovce, ovšem Mandanda předvedl bravurní zákrok a jeho střelu vyrazil. Krátce na to byl šestadvacetiletý gólman ve službách Marseille přinucen zasahovat znovu, to když se jej snažil zblízka propálit Diego Milito.

Po těchto dvou nebezpečných šancích přišel dlouhý půst, během kterého nedokázal ani jeden celek nějak výrazněji zahrozit. Za zmínku stojí snad jen Morelova nepřesná střela z velké vzdálenosti a hlavička Forlána, která se ovšem také nevlezla mezi tři tyče.

Po změně stran začala aktivněji Marseille, jenže ve finální fázi si nevedla zrovna nejlépe, takže diváci na pořádnou gólovou příležitost čekali marně. Inter ve druhém poločase poprvé zahrozil v 68. minutě, kdy Stanković zahrával přímý kop z nadějné pozice, jeho rána mu ale nevyšla podle představ a míč poslal zhruba metr nad břevno.

Mnohem lépe si vedl zanedlouho na druhé straně hřiště Alou Diarra, který si naskočil na centr Valbueny a svou hlavičku umístil přesně k levé tyči. Brankář César musel vytáhnout pohotový zákrok, aby balon vyrazil alespoň na rohový kop. Během 75. minuty přišel z ničeho nic první gól Interu. Cambiasso zahrával rohový kop, po menším zmatku v šestnáctce zakončoval Pazzini, jehož střelu sice ještě zblokoval Morel, k dorážce se ale hned vzápětí dostal Diego Milito a se štěstím poslal míč do sítě.

Domácí hráče vstřelená branka pochopitelně výrazně povzbudila a rázem jich bylo plné hřiště. Nebezpečně pálil ze střední vzdálenosti už Dejan Stanković, největší šanci si ovšem na konto připsal Esteban Cambiasso, který se pět minut před koncem snažil Mandandu neúspěšně přehlavičkovat. V nastaveném čase pak přišel pro Inter obrovský šok. Brandao si zpracoval dlouhý pas ze středu hřiště a přesně umístěnou střelou překonal Césara.

Svěřenci trenéra Ranieriho se ale nevzdali a v samotném závěru vsítili druhou branku. Po faulu Mandandy, který viděl druhou žlutou kartu a musel tak předčasně do sprch, proměnil pokutový kop Giampaolo Pazzini. Tento gól ovšem nic neřešil, a tak si Marseille mohla vychutnat postupové oslavy.

Preview: Inter potřebuje další vzpruhu. Přejde přes Marseille?

Úterní program Champions League proti sobě svede i dva utrápené celky, jež v dosavadním průběhu ročníku jen z dále hledí na svá předsezónní očekávání - Interu i Marseille by tak pohárové čtvrtfinále výrazně pozvedlo náladu.

Tradiční milánský celek neměl zrovna idylický rozjezd sezóny, to pak záhy stálo místo tehdejšího Gian Piera Gasperiniho, který tak dokončil trenérský "veletoč", jenž se na San Siru udál po úspěšném José Mourinhovi. Na rozkývanou židli se rázem postavil velezkušený Claudio Ranieri, pod jehož vedením se zpočátku dařilo, ovšem ani to nemělo věčného trvání...chvíli po Novém roce se přestalo dařit, na řadě byla sedmizápasová série bez výhry, která skončila až minulý týden na hřišti Chieva. "Výsledek byl pro nás nejdůležitější. Tento úspěch by nám měl pomoci i v Lize mistrů," doufá Massimo Moratti, nejvyšší muž Nerrazurri.

Poslední dobou se také kromě jiného začalo spekulovat nad samotnou Ranieriho budoucností, ten ale případný odchod rázně odmítá. "Nikdy jsem za své působení tady neměl podobné myšlenky. Moje budoucnost je zde, momentálně jsem v této sezóně trenérem Interu, nevidím jediný důvod, proč tak něco měnit," vysvětlil bývalý kouč Chelsea nebo Juventusu. "Proti Marseille nás nečeká žádná procházka, mají dobrý tým, ale uděláme všechno proto, abychom se dostali dál," ujistil fanoušky sám Ranieri.

Domácí se budou muset obejít bez potrestaného Christiana Chivua, naopak zranění stehenního svalu dokázal překonat Andrea Ranocchia a měl by se tak objevit alespoň na lavičce náhradníků. Dlouho se také spekulovalo a zdravotním stavu Maicona, ten by ale měl nakonec být k dispozici v základu.

Ani Olympique neprožívá dvakrát skvělý ročník, pohodu na evropském kolbišti (Marseille si celkem snadno vybojovala postup z těžké skupiny - Arsenal, BVB a Olympiakos), k tomu ještě navíc dokázala uspět i v prvním vzájemném klání proti Interu. Domácí scéna už však takovou jistotou nečiší: poslední čtyři duely pokaždé nepochopitelná porážka, a to se soupeři, které by měl ambiciózní tým prostě za každou cenu porážet (Brest, Évian, Ajaccio). "Po prvním utkání je malá výhoda na naší straně, ale Inter zůstává i nadále favoritem. Nečekám snadný zápas, nicméně nemáme co ztratit a myslím si, že tu je pořád šance na postup," nabádá své ovečky Didier Deschamps.

Francouzský tým se konečně může po třízápasové absenci opět spolehnout na dvě největší ofenzivní zbraně - Loica Rémyho a Mathieu Valbuenu, které trápila podkolenní šlacha, respektive problémy se stehenním svalem, jež dokázal zažehnat i Mbia. Připraveni by měli být i Gignac a André Ayew, jež pro změnu v minulých dnech potkalo zranění třísel a v případě ghanského šikuly se jednalo o rameno, se kterým má jít marseillská opora po sezóně na operaci.

Inter Milán - pravděpodobná sestava:

César - Maicon, Lúcio, Samuel, Nagatomo - Zanetti, Cambiasso, Stanković - Sneijder - Milito, Forlán

Olympique Marseille - pravděpodobná sestava:

Mandanda - Azpilicueta, Diawara, N´Koulou, Morel - Diarra, Cheyrou - Amalfitano, Valbuena, A. Ayew - Rémy

13.03.2012Osmifinále 2.zInter - Marseille 2:1

1/2 English Commentary - Sky Sports 4 SOURCE: DVB-S / CODEC: XviD / FORMAT: AVI / AUDIO: MP3 128 Kbps VIDEO: 640x368 1000 kbps / SIZE: 800 MB [Lewy]