1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
01.kolo 21/12/11 20:45 CET - Stadio Giuseppe Meazza, Milán
Doma:   51.110
Venku:  19.432
Dom.max: 78.072
Ven.max: 23.708

34' Giampaolo Pazzini, 49' Diego Milito, 73' Esteban Cambiasso, 81' Ricardo Álvarez - 20' Luis Muriel
Nejlepší hráč: Yuto Nagatomo

INTER (4-4-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 25 Samuel, 55 Nagatomo; 37 Faraoni (Cambiasso 46'), 4 Zanetti, 8 Thiago Motta, 11 Alvarez; 9 Forlan (Alvarez 46'), 7 Pazzini (Obi 71'). (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 29 Coutinho, 30 Castaignos). Trenér: Claudio Ranieri.

Lecce (4-4-2) 1 Gabrieli; 30 Oddo, 40 Tomovic, 13 Ferrario; 7 Cuadrado, 18 Giacomazzi, 8 Obodo (Pasquato 75'), 10 Olivera (Piatti 46'), 28 Brivio; 24 Muriel (Corvia 54'), 17 Di Michele. (50 Turbacci, 16 Diamoutene, 20 Bergougnoux, 21 Grossmulle). Trenér: Serse Cosmi.

Postřehy
Inter vyhrál po čtvrté v řadě a po šesté z posledních sedmi zápasů. V tabulce mu patří páté místo a na čtvrté Lazio ztrácí čtyři body.

Tentokrát hráli nerazzurri proti nejhoršímu týmy ligy. Lecce mělo na kontě z 15 zápasů jen dvě výhry a tři remízy. Paradoxně se však dostalo do vedení. Muriel se dokázal v brejku sám prosadit a to i přesto, že ho hned čtveřice obránců dostihla a on svůj běh musel zastavit.

Doposud nejnižší návštěva na San Siru v Serii A viděla zatím největší počet vstřelených branek. Inter svému soupeři nasázel hned čtyři.

Obrana černomodrých dnes úplně nefungovala. Jen díky neschopnosti útočníků Lecce neskončil zápas 4-3 nebo 4-4.

Lecce vstřelilo gól ve 20.minutě a od té chvíle začal Inter svého soupeře neuvěřitelně tlačit. Mezi 23. a 33.minutou nastřelili jeho hráči hned čtyřikrát tyč! Branku dokázali vstřelit až o další minutu později. Poprvé tyč po přihrávce Lúcia napálil střelou z dálky Forlán. Pak Pazzini po centru Maicona hlavičkoval do břevna. To samé se po centru stejného hráče podařilo Samuelovi a nakonec do tyče hlavičkoval Forlán. Neuvěřitelné minuty zakončil Pazzini, který byl u centru Maicona rychleji než brankář a ťukl ho do brány.

Ranieri nepřestává se svými poločasovými změnami. O přestávci šli ze hřiště Forlán a Faraoni. Přišli Álvarez a Milito. Změna se trenérovi vyplatila. Hned po čtyřech minutách zařídili tito Argentinci druhou branku. Ricky ideálně nahrával mezi obránce a Diego tváří v tvář gólmanovi tentokrát nezaváhal.

Na 3-1 zvyšoval po parádním průniku Nagatoma do pokutového území Esteban Cambiasso, kterému stačilo nastavit na zpětnou přihrávku jen nohu.

V 81.minutě vstřelil po velmi dobré práci Nagatoma a jeho přetaženém centru první gól v lize za Inter Álvarez.

Fotogalerie Serie A, 01.kolo -> Inter - Lecce - zobraz všechny fotky

Yuto Nagatomo

Mário a Nagatomo

Čtvrté vítězství v řadě a Inter zdá se býti definitivně na vzestupu. Nerazzurri tentokrát porazili Lecce, přestože během dvaceti minut prohrávali. Ještě do šaten srovnal Pazzini a ve druhém poločase dokonali obrat na konečných 4:1 Milito, Cambiasso a Álvarez.

První velkou šanci zápasu si vypracoval dle očekávání Inter Milán, konkrétně se dostal k hlavičce po rohovém kopu záložník Thiago Motta, ovšem branku netrefil. Inter si sice vypracoval první šanci, ale do vedení šli překvapivě hosté, a to po parádním sólo Muriela, ten si pohrál s Lucia a Maiconem a překonal třetího Brazilce v řadě brankáře Julia Cesara. Inter na nic nečekal a svého soupeře začal nemilosrdně mačkat! Forlánovo střela byla zablokována a Pazziniho hlavička po centru Maicona skončila na tyči.

Branková konstrukce se ozvala ještě jednou, hlavičkoval Forlán! Další velkou šanci měl Javier Zanetti, jeho střela se ale neujala stejně jako hlavička stopera Samuela. O pět minut později už ale bylo vyrovnáno, šťastně se trefil útočník Giampolo Pazzini, když zasáhl centr Maicona nohou - 1:1. Útočník Interu se mohl ještě do poločasu zapsat mezi střelce, bohužel mu k tomu chyběla přesnost, hlavou mířil mimo branku.

Po změně stran Inter nekompromisně zavelel k obratu a svého soupeře doslova smetl z povrchu zemského. Hned ve 49. minutě přetáhl vedení na stranu domácích Diego Milito, výbornou práci přitom odvedl Álvarez, jenž celou akci pro El Principeho vymyslel nádhernou kolmicí - 2:1 pro Inter Milán. A domácí se s hubeným náskokem nespokojili a dál prověřovali obranu Lecce co to dalo. Výjimku tvořila 63. minuta a šance Cuadrada, po které musel výrazněji zasahovat brankář Julio Cesar.

Sedmnáct minut před koncem zvýšil už na 3:1 pro Inter středopolař Esteban Cambiasso. Nagatomo ho přesným pasem našel na malém vápně a Cambiasso, byť to není rozený zakončovatel, si s těmito šancemi umí poradit - 3:1 pro Inter. O vítězi utkání už nebyl pochyb, Inter svého soupeře válcoval a bylo jen otázkou kdy a jak přidá další gól. Tečku za utkáním nakonec udělal Álvarez, ale znovu to byl obránce Nagatomo, jenž přesnou přihrávkou namazal Álvarezovi, jehož volej skončila za zády nešťastníka Gabrieliho - 4:1 pro Inter Milán.