INTER (3-4-3): 1 Julio Cesar; 6 Lucio, 25 Samuel, 4 Zanetti; 42 Jonathan, 5 Stankovic, 19 Cambiasso (71' Alvarez), 55 Nagatomo (62' Obi); 28 Zarate (34' Sneijder), 22 Milito, 7 Forlan. (21 Orlandoni, 7 Pazzini, 23 Ranocchia, 30 Castaignos). Trenér: Gian Piero Gasperini.

Palermo (4-4-2): 33 Tzorvas; 31 Pisano, 3 Silvestre, 8 Migliaccio, 42 Balzaretti; 90 Alvarez, 5 Barreto, 7 Della Rocca (46' Acquah), 72 Ilicic (69' Bertolo); 9 Hernandez (74' Pinilla), 10 Miccoli. (99 Benussi, 2 Mantovani, 4 Cetto, 16 Zahavi). Trenér: Devis Mangia

Postřehy
Premiéra v lize se Gasperinimu také nepovedla.

Mauricio Pinilla, autor poslední a vítězné branky Palerma, byl v sezoně 2003-2004 v Interu. Černomodrý dres však nikdy neoblékl, protože byl posílán na hostování. Tehdy jako devatenáctiletý nadějný útočník z Chile.

Gasperini zavádí systém s tříčlenou obranou, zatím výsledky nemá, od Palerma tým dostal čtyři branky, z toho minimálně dvě jdou na vrub právě novému systému.

Julio Cesar obdržel žlutou kartu za protesty po první brance Palerma. V závěru měl podíl na dvou inkasovaných brankách. K chybám se po zápase přiznal.

V 51.minutě zapískal rozhodčí penaltu ve prospěch Interu, přišla po faulu Samuela, který se snažil vyskočit na centr z rohového kopu. Ten se však správně neměl vůbec zahrávat, penaltu měli kopat nerazzurri před ním, Migliaccio zastavil gólovou střelu rukou. Rozhodčí nic neviděl...

První zápas v Interu a hned první gól Diega Forlána.

Diego Milito se rozpomněl na staré časy. Dva góly vstřelil naposledy lon v září Bari. Do konce sezony však v lize přidal pouhé tři.

Fotogalerie Serie A, 02.kolo -> Palermo - Inter - zobraz všechny fotky

Eto'o a Sneijder

Wesley Sneijder

Statistiky a rekordy
Inter tradičně nevyhrál první zápas sezony. Naposledy se radoval z výhry v roce 2006. Od té doby až do tohoto zápasu, vždy remizoval.

Palermo dokázalo porazit až ve 13.zápase po sobě.

Pro dnešní noc by se mělo ‚Divadlo snů‘ přesunout z Manchesteru do Palerma, protože zápas na Sicílii snesl i ty nejtěžší požadavky. Thriller, jaký dlouho nebyl k vidění, tempo, které nemá ani Bolt, přestřelka napínavější než na Divokém západě. Horká půda Palerma opět nabídla strhující podívanou.

Zápas začal vlažně, domácí se snažili využít nerozhodnosti a nesehranosti Interu, který jako by si nemohl zvyknout na novou formaci 4-3-3, kterou kouč Gasperini vyznává. Fabrizio Miccoli, kapitán Palerma, znamenal jako vždy stálé nebezpečí pro branku soupeře a zvlášť pro obránce Jonathana. V první šanci se právě díky malému kapitánovi ocitl Uruguayec Abel Hernandéz, který ale svou hlavičkou trefil jen dobře postaveného brankáře Julia Cesara.

Palermo se snažilo o územní převahu, což naznačovaly šance Miccoliho a Iličiče. Ani jedna z nich však pro branku Interu, hájenou Cesarem, neznamenala větší nebezpečí. Tato snaha byla ale po půlhodině zmrazena vedoucím gólem Interu. K odraženému míči se dostal Dejan Stankovič a střílenou nahrávkou poslal míč k nohám Milita, který lehkou tečí zařídil vedení ‚Nerazzurri‘. Trenér Interu, Gianpiero Gasperini, ale očividně nebyl spokojen s výkony Maura Zárateho a nahradil ho ještě před poločasem Wesleym Sneijderem. Tímto tahem skončil první poločas a nic nepředznamenávalo změnu k lepšímu.

O to větším překvapením byl průběh druhé poloviny zápasu. Vše začalo tři minuty po změně stran, kdy pas Barreta zužitkoval právě Fabrizio Miccoli a srovnal krok s Interem. To se změnilo jen o chvíli později, když nová posila obranné čtveřice, Matiás Silvestre, faulovala Waltera Samuela. Nařízený pokutový kop s přehledem proměnil opět ‚Il Principe‘ a zaznamenal tak svůj druhý gól v zápase.

Za další dvě minuty se ale skóre měnilo opět, Palermo dokázalo srovnat. A strůjcem byl zase kapitán Fabrizio Miccoli. Našel ve vápně číhajícího Hernandéze, který propálil Julia Cesara a srovnal na 2:2.

Oba týmy možná spoléhaly na remízu a zahazovaly šance. Mužem, který se ale nehodlal smířit s bodem, byl opět Miccoli. Jeho přímý kop totiž Cesar nedokázal chytit a tak se Palermo ujalo vedení. Jaký šok to byl, když o pouhé dvě minuty později byl rozdíl na kontě obou týmů už dvoubrankový! Střídající Mauricio Pinilla nádhernou střelou překonal brankáře Interu po čtvrté a vše se zdálo být uzavřené.

Jenže na hřišti pobíhal ještě jeden důležitý hráč. A velmi si přál otevřít svůj gólový účet v Serii A. Ano, první branku dnes zaznamenal také Diego Forlán a povedlo se mu to přesně dvě minuty po vypršení řádné hrací doby. Svou střelou sice překonal skvěle chytajícího Tzorvase, ale prohře milánského giganta už nezabránil.

Sedm gólů ale dlouho vidět nebylo a rozhodně už teď můžeme prohlásit, že se jedná o jeden z nejlepších zápasů sezony. Doufejme, že nebyl jediným.