1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38
05.kolo 24/09/11 18:00 CET - Stadio Renato Dall’Ara, Bologna
Doma:   47.944
Venku:  19.621
Dom.max: 47.944
Ven.max: 22.473

66' Diamanti pen. - 39' Pazzini, 81' Milito pen., 87' Lúcio
Asistence: Cambiasso, Milito (pen. faul), Muntari (centr z př. kopu)
Nejlepší hráč: Esteban Cambiasso

INTER (4-3-1-2): Julio Cesar; 55 Nagatomo, 6 Lucio, 25 Samuel, 26 Chivu; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 20 Obi (64' 77 Muntari); 29 Coutinho (56' 42 Jonathan); 7 Pazzini, 9 Forlan (74' 22 Milito). (12 Castellazzi, 11 Alvarez, 28 Zarate, 30 Castaignos). Trenér: Claudio Ranieri.

FC Bologna (4-4-2): 1 Gillet (70' 25 Agliardi); 16 Casarini, 90 Portanova, 5 Antonsson, 3 Morleo; 15 Perez, 26 Mudingayi, 33 Kone; 10 Ramirez, (79' 4 Krhin) 23 Diamanti; 9 Di Vaio (64' 99 Acquafresca). (13 Pulzetti, 19 Vitale, 35 Paponi, 51 Loria). Trenér: Pierpaolo Bisoli

Premiéra se novému trenérovi povedla. Tým pod vedením Cladia Ranieriho vyhrál v Boloni 3-1.

Výhra se nerodila lehce, přestože měli nerazzurri několik velkých šancí, ještě v 80.minutě byl stav 1-1.

Ranieri se vrátil ke klasické 4členné obraně.

Inter měl velmi dobrý start. Během 16 minut byl hned třikrát blízko gólu. Nejprve Samuel nepochopitelně selhal na malém vápně. Přestože zde byl po odrazu míče sám a měl dostatek času, střílel přesně tam, kde stál gólman. V druhém případě napálil nádhernou ranou Diego Forlán z 20 metrů tyč. Také mladíček Coutinho střílel z dálky a jen s velkým štěstím pro domácí neskončil míč v síti. Nesmí se ale zapomenout také na to, že Boloňa měla jednu velkou šanci. Chivu se zapomněl, Di Vaio proklouz ofsajd pastí a z dobré pozice přestřelil bránu.

Branky se Inter dočkal ve 39.minutě. Po akci založené Forlánem, přiťukl míč Cambiasso Pazzinimu. Italský útočník napálil míč k tyči, brankář Gillet ho vytěsnit nedokázal.

V 50.minutě nastřelili hráči Interu podruhé konstukrci brány. Po zblokované střele Coutinha, pálil z první Cambiasso do břevna.

Druhý poločas byl ze strany Interu horší. Probral se až po brance Milita z penalty.

V 65.minutě vyrazil povedenou ránu Ramireze z přímého kopu skvělým zákrokrem Julio Cesar na roh. Po něm však přišla pro nerazzurri pohroma. Po faulu Samuela na Portanovu sudí zapískal penaltu. Tu proměnil Diamanti. Julio Cesar vystihl směr, balón však nezasáhl.

Hráčům Interu se podařilo vyřadit ze hry dalšího brankáře. Po Stekelenburgovi, kterého kopl do hlavy v zápase proti AS Řím Lúcio, zalehl Muntari Boloňského Gilleta. Brankář kvůli problémům s ramenem musel střídat.

Diego Milito vstřelil třetí ligovou branku, druhou z penalty. V 81.minutě byl sám Argentinec v pokutovém území podražen. Akci založil překvapivou přihrávkou středem Cambiasso, Pazzini pustil míč a Milit se ocitl sám před gólmanem. Stíhající obránce ho však zezadu fauloval, kromě trestu v podobě penalty viděl hráč červenou kartu.

Třteí gól přidal Lúcio. Javier Zanetti neuvěřitelně přesprintoval mladíka Krhina. Ten ho před rohem šestnáctky zfauloval. Po centru střídajícího Muntariho se hlavou na přední tyč trefil brazilský stoper.

V držení míče byla lepší Bologna.

Slovinský 21letý René Krhin, který přišel v závěru na hřiště v dresu Boloni, je Interem spoluvlastněn a v předloňské sezoně si za něj připsal pět startů.

Fotogalerie Serie A, 05.kolo -> FC Bologna - Inter - zobraz všechny fotky

Esteban Cambiasso

Cambiasso a Zanetti

FC Bologna porazila Inter doma naposledy v roce 2002.

Kouzlo trenéra Ranieriho funguje, pomalu probouzí dalšího giganta! Bologna nestačila na Inter, jenž vyhrává 3:1 a po chvilkové ztrátě dechu ho opět nabírá.První zápas se tak Claudiu Ranierimu povedl skvěle, ačkoli Bologna nebyla snadným soupeřem a dokázala i vstřelit gól. V konečném účtování to ale nic neznamená, protože se v dresu 'Nerazzurri' se prosadili útočníci Pazzini i Milito, třetí branku přidal obránce Lucio.

Už od začátku byli aktivnější hosté, už v osmé minutě mohli jít do vedení zásluhou Waltera Samuela, ale brankář Gillet opět prokázal svou třídu a nebezpečí zažehnal. O několik chvil později mohl toto selhání potrestat Marco Di Vaio, který využil lehkého zaváhání obrany Interu, vstřelit branku ale nedokázal. Julio Cesar v brance milánského týmu měl pro tuto chvíli štěstí. Inter začal zvyšovat obrátky, kombinační hrou utahoval oprátku kolem krku Bologni a byl za svou snahu odměněn. Pět minut před poločasem našel Forlán Cambiassa, po jehož nahrávce se Pazzini trefil.

Druhý poločas pokračoval ve stejném tempu, aktivnější hosté přehrávali Bolognu po celém hřišti, byli důraznější a tlačili se před bránu Gilleta. Oživující voda trenéra Ranieriho fungovala. To mohl změnit Gaston Ramiréz, jehož skvěle zahraný přímý kop skvěle zneškodnil právě hostující brankář. I ten ale musel kapitulovat. Po faulu Samuela na Portanovu zahrával Diamanti penaltu a s přehledem ji proměnil. Hlasy domácích fanoušků poté zesílily a souboj dostával nový náboj.

Poté přišla pro Bolognu nešťastná chvíle, kvůli zranění musel střídat brankář Gillet, kterého nahradil Federico Agliardi. Smůla domácích ale pokračovala, ve vápně fauloval Morleo pronikajícího Milita a 'Il Principe' se z pokutového kopu nemýlil. Inter strhl vedení znovu na svou stranu a nebylo to vše. Dvě minuty před koncem hrací doby zahrával záložník 'Nerazzurri' Sulley Muntari přímý kop a míč posadil na hlavu obránce Lucia. Ten překonal brankáře Agliardiho a stanovil konečný výsledek Ranieriho křtu na 3:1 pro hosty.

Premiéra tedy italskému trenérovi vyšla a Inter se díky třem gólům probudil z lehké letargie. Navíc, pro příští kola se mu vrací řada klíčových osobností. Italská liga tedy, zdá se, začíná mít nový náboj!