Nejlepší hráč: Sisenando Maicon

INTER (4-3-1-2): 1 Julio Cesar; 13 Maicon, 6 Lucio, 26 Chivu, 55 Nagatomo; 4 Zanetti, 19 Cambiasso, 8 Motta; 10 Sneijder (Stankovic 66'); 7 Pazzini (Castaignos 78'), 28 Zarate (Obi 90') (12 Castellazzi, 2 Cordoba, 42 Jonathan, 22 Milito). Trenér: Claudio Ranieri.

Chievo (4-4-2): 54 Sorrentino; 21 Frey, 4 Morero, 12 Cesar, 13 Jokic; 25 Vacek (Rigoni 83'), 6 Bradley, 56 Hetemaj (Thereau 61'); 8 Cruzado; 23 Paloschi (Moscardelli 66'), 31 Pellissier (17 Puggioni, 3 Andreolli, 5 Mandelli, 7 Sammarco). Trenér: Domenico Di Carlo

Postřehy
Nerazzurri si připsali tři body, v tabulce si ale moc nepomohli. Po 7 odehraných zápasech jsou až na 16.místě s pasivním skóre 9-13.

Inter vstřelil poprvé v této sezoně doma gól! Předtím na San Siru prohrál s Trabzonsporem 0-1, s AS Řím remizoval 0-0 a s Neapolí prohrál 0-3.

Jediný gól vstřelil hlavou po rohu Sneijder Thiago Motta. Výskok, který přitom předvedl, byl téměř neuvěřitelný.

V 73.minutě napálil Maicon břevno.

Za Chievo Verona odehrál 83 minut Čech Kamil Vacek.

Fotogalerie Serie A, 08.kolo -> Inter - Chievo Verona - zobraz všechny fotky

Dodô a Maicon

Maicon a Palacio

Sisenando Maicon

Maicon a Milito

Thiago Motta se stal hrdinou Interu Milán v zápase s Chievem. Brazilský fotbalista reprezentující Squadru Azzurru vstřelil ve 34. minutě jedinou branku utkání. Inter tak částečně napravil předchozí zaváhání a bodově si polepšil.

Zápas na stadionu Giuseppe Meazzy začal v pomalejším tempu a vůbec první střela na branku přišla až v 19. minutě. Postaral se o ní Mauro Zarate, ale Sorrentino v brance Chieva měl snadnou práci. O něco nebezpečnější, byť Sorrentino nemusel zasahovat, byla střela Sneijdera. Inter začínal mít územní převahu a prakticky bylo jen otázkou času, kdy si vypracuje stoprocentní příležitost. Ta nakonec opravdu přišla, další střelu Sneijdera zlikvidoval fantastickým zákrokem Sorrentino. Z následujícího rohového kopu už Nerazzurri udeřili, Thiago Motta vyskočil a hlavou poslal Inter do vedení - 1:0. Nerazzurri měli zejména ke konci prvního poločasu dost šancí na zdvojnásobení vedení, Giampaolo Pazzini postupoval sám na branku, ale chytrým lobem brankáře Chieva nepřekonal. Hosté se dostávali do šancí jen sporadicky a i nadále útočil zejména Inter.

Po pravé straně načal samostatnou akci Maicon, jeho sólo nemělo chybu, ovšem zakončení vyžadovalo přesnost. Maicon se předvedl i v 72. minutě, kdy ho o branku připravilo břevno a následnou volej Cambiassa netřeba zmiňovat. Ačkoliv bylo Chievo po celý zápas dost statické, v závěru přeci jenom nebezpečně kousalo. Zejména střídající Moscardelli byl hodně při chuti, v čisté gólovce ho vychytal Julio Cesar, který tak uchránil Interu hubené vítězství.